Doceń lokalne produkty!

Marketów przybywa jak grzybów po deszczu. Tania chińszczyzna zaczęła zakrywać Europę i nie chodzi tylko o zabawki czy odzież. Coraz częściej etykiety produków informują nas, że żywność pochodzi z dalekiej Azji.

Afera goni aferę

Jeszcze do niedawno nikt nie przypuszczał, że czosnek może być sprowadzany z Chin. Po wielu skandalach związanych z produkcją żywności, sposobie przechowywania czy też zawartych w niej składnikach, mogłoby się wydawać, że takie sytuacje nie będą już szokujące. Jednak opinia publiczna jest coraz bardziej wrażliwa i surowa wobec producentów stosujących nieetyczne praktyki. Dyskuje na temat metod produkcji rozgorzała w Polsce na dobre po aferze związanej z solą oraz suszem jajecznym, a konsumenci nabierają coraz większego dystansu do informacji przekazywanych przez producentów żywności.

Świadomy konsument

Z każdym rokiem rośnie nam społeczeństwo świadomych konsumentów, a temat zyskuje na uwadze po podaniu przez media kolejnego przykładu nieprawidłowości powstających przy wytwarzaniu żywności. Sprzedawcy coraz częściej słyszą dociekliwe pytania dotyczące składu czy pochodzenia produktu. W zaistniałej sytuacji wiele osób zaczyna dostrzegać zalety lokalnej żywności. Idea lokalnego patriotyzmu odżywa w wielu aspektach. Najczęściej jest to spowodowane brakiem zaufania do producentów wytwarzających żywność na masową skalę. Polacy kupują coraz więcej produktów rodzimego pochodzenia. Można dostrzec powrót do tradycji, a w Internecie słychać coraz więcej głosów krytyki wobec producentów i dostawców. Lista szkodliwych składników E dodawanych żywnosci jest tak długa, że w gruncie rzeczy nie powinniśmy jeść niczego, dlatego staram się robić zakupy w małych sprawdzonych punktach. To co jemy teraz, ma się nijak do żywności, którą jedliśmy w dzieciństwie – komentuje internautka na blogu natemat.pl.

Gdzie szukać lokalnej żywności?

Sposobów nabycia zdrowych produktów jest z pewnością kilka. Zaczynając od pobliskich warzywaniaków, targowisk, a kończąc na platformach internetowych. Promocją zdrowej, naturalnej, a przede wszystkim lokalnej żywności zajmuje się również strona wiemcojem.pl stworzona przez Michała Kołodzieja. Warto kupować rodzime produkty. To one sprawiają, że lokalny biznes kręci się. Kupując od lokalnych dostawców możemy być pewni, że produkty są nie tylko smaczne, ale również nie zawierają szkodliwych substancji – dodaje M. Kołodziej. Wspieranie lokalnego rynku często pozostaje kwestią wyboru, dlatego warto zastanowić się nad skutkami podejmowanych decyzji w szerszej skali.

źródło grafiki: wiemcojem.pl

Źródło: Creandi.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *