Jenox z nowym akumulatorem Gold

Chodzieski producent akumulatorów przywita tegoroczny sezon jesienno-zimowy z ulepszonym akumulatorem serii Jenox Gold. Nowy produkt segmentu premium zapewnia uruchomienie silnika nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Ulepszony akumulator serii Gold to kolejna zmiana w asortymencie firmy po unowocześnionym Jenox Classic.

Firma Jenox Akumulatory od przeszło dwóch dekad słynie z produkcji wysokiej klasy akumulatorów do różnych typów pojazdów. W ostatnich latach firma intensyfikuje swoje działania w kierunku modernizacji linii produkcyjnej i poszerzania asortymentu oferowanych produktów. Wraz z poprawą niezawodności, specjaliści kładą duży nacisk na ergonomię projektowanych akumulatorów i nowoczesny design. – Nasz wysoce wyspecjalizowany zespół ekspertów wychodzi naprzeciw oczekiwań i rosnących wymagań klientów z rynku krajowego i światowego. Dlatego też poczyniliśmy kolejne kroki w kierunku ulepszenia naszego flagowego produktu, jakim jest Jenox Gold. – mówi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy Jenox Akumulatory – Zwiększona pojemność, minimalne samowyładowanie, a co za tym idzie wydłużony czas użytkowania, pozwalają sprostać zapotrzebowaniu na energię dla nowoczesnych pojazdów wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Prócz poszukiwanych przez klientów właściwości, oferujemy im również wzornictwo przemysłowe na najwyższym, światowym poziomie. Dzięki temu nowy Jenox Gold jest niezawodny, bezobsługowy i bardzo bezpieczny w użytkowaniu – dodaje.

Tajemnica żywotności i wydajności unowocześnionego akumulatora tkwi w jego konstrukcji i najnowszej technice ładowania. Jenox Gold posiada kratki płyt dodatnich i ujemnych wykonane w oparciu o stopy wapniowe. – Zaprojektowanie akumulatora z wykorzystaniem stopu wapniowego o optymalnej geometrii kratki, prowadzi do bardzo dobrego przyjmowania ładunku elektrycznego i radykalnego obniżenia konsumpcji wody przez samochodową baterię. W efekcie finalnym otrzymujemy akumulator o bardzo dużym prądzie rozruchowym i zwiększonej pojemności, co stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie energetyczne samochodów najwyższej klasy – mówi Marek Przystałowski, v-ce prezes i Dyrektor Techniczny Jenox Akumulatory. Pozostaje jeszcze nowoczesna technika ładowania. Formacja akumulatora, czyli pierwsze ładowanie następuje poprzez recyrkulację elektrolitu i ładowanie w specjalistycznych wannach, które umożliwiają obniżenie temperatury całego procesu. Rozwiązanie to było możliwe dzięki ostatnim inwestycjom w modernizację linii produkcyjnej.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na nową obudowę akumulatora Jenox Gold, gdyż nowoczesne wzornictwo przemysłowe to tylko jeden z elementów, który ją cechuje. Wspominane wcześniej zminimalizowane zużycie wody uczyniło akumulator Gold całkowicie bezobsługowym. W efekcie czego specjaliści zastosowali wieczko o wyjątkowej konstrukcji (z systemem labiryntowym), które zapobiega wyciekowi elektrolitu i zabezpiecza samochodową baterię przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Dodatkowo akumulator został wyposażony we wskaźnik magic eye, który umożliwia sprawdzenie jego poziomu naładowania.

Spółka Jenox Akumulatory zatrudnia blisko 160 osób. Łącznie z ulepszonym Jenox Gold przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie trzy serie akumulatorów, w tym Classic i Hobby. Producent posiada również specjalistyczne akumulatory SHD, przeznaczone do samochodów ciężarowych. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju. Ponad połowę sprzedaży Jenox Akumulatory stanowi jednak eksport, obejmujący aż 15 krajów w całej Europie.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *