Łukasz Zoll i zespół Zollracing Rallycross Team rozpoczynają sezon 2012!

  • Do pierwszego startu w tym sezonie pozostał niecały tydzień….

Łukasz Zoll: To będzie bardzo długich kilka dni! Pomimo trudności, które napotkaliśmy przy budowie nowego samochodu, mamy rozwiązanie aby wystartować już w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski która odbędzie się w Austrii. To wszytko dzięki temu, że mam do dyspozycji dwa samochody… Ten wymarzony zaprezentuje zapewne podczas startu w Słomczynie, natomiast dwie pierwsze rundy pojadę innym autem. Dla mnie najważniejsze jest aby wystartować w każdej rundzie i od początku sezonu walczyć o niezbędne punkty.

  •   Nowe samochody…

Łukasz Zoll: oba to Subaru. W ostatnim sezonie korzystałem z N12. Podczas zeszłego sezonu zdobyłem kolejne ważne dla mnie doświadczenia właśnie za kierownicą Subaru. Postanowiłem kontynuować dobrą passę i w tym roku również pojadę samochodami tej marki. Auto, które obecnie buduje to Impreza S15. Natomiast drugie auto to Impreza GT. Po pierwszych dwóch startach z pewnością stanie się treningówką i zapasowym autem.

  • Kolejny sezon oznacza kolejne wyzwania…

Łukasz Zoll: Chciałbym aby ten rok startów upłynął mi zgodnie z powiedzeniem – zwycięzcy są na mecie! Liczę się z tym, że nowy samochód będzie wymagał specjalnej uwagi, ale równocześnie mam nadzieję, że będą to udane starty. Może trochę inaczej niż wszyscy liczę na deszczowe lato J., to na pewno pomoże mi wyrównać szanse na torze.

  • W tym roku za oceanem ruszył program popularyzacji Rallycrossu…

Łukasz Zoll: To super pomysł, aby rundy GRC odbywały się na torach NASCAR. Tak zbudowany kalendarz z pewnością przyczyni się do popularyzacji tej dyscypliny. W przeciwieństwie do rajdów rallycross oferuje wszytko w jednym miejscu! Równoczesna rywalizacja na torze samochodów o różnych mocach, obok park serwisowy… wszytko w zasięgu ręki bez potrzeby ciągłego przemieszczania się z odcinka na odcinek! Serdecznie polecam i zapraszam do kibicowania! Do zobaczenia na torach rallycrossowych w sezonie 2012.

——————————————————————————————————- 

Partnerami zespołu Zollracing Rallycross Team są:

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *