IFA 2014: ASUS przedstawia pierwsze urządzenie typu wearable – ASUS ZenWatch

Na trwających w Berlinie targach IFA 2014 ASUS zaprezentował swoje pierwsze urządzenie typu wearable – ASUS ZenWatch. Wyposażone w system Android i powstałe we współpracy z Google urządzenie dostarcza użytkownikom ważnych i przydatnych informacji, oferując jednocześnie funkcję osobistego asystenta i doradcy w zakresie zdrowego trybu życia.

Swoją stylową i precyzyjną konstrukcją stworzoną z dużą dbałością o detale i przy użyciu wysokiej jakości materiałów, ASUS ZenWatch nawiązuje do najlepszych tradycji zegarmistrzowskich. Zakrzywiona powierzchnia szklanej osłony komponująca się z linią nadgarstka oraz pasek z szytej skóry ze sprzączką, gwarantują wygodę i elegancję. ZenWatch jest dostępny wraz z szeroką gamą zmienianych grafik cyferblatu, dopasowanych do każdego stylu i nastroju.

Jako inteligentny towarzysz dla telefonów z systemem Android, ASUS ZenWatch zapewnia szybki dostęp do informacji i pozwala wykonywać zadania przy pomocy prostego dotknięcia lub komendy głosowej. Urządzenie łączy także piękno i łatwość użytkowania mobilnego interfejsu ASUS ZenUI z urządzeniem Android wearable. Użytkownicy smartfonów ASUS mogą teraz cieszyć się płynną integracją interfejsu ZenUI w ich telefonie oraz korzystać z ekskluzywnych aplikacji ZenUI takich jak What’s Next i Do It Later.

Dzięki połączeniu zaawansowanych czujników i wygody całodziennego użytku, ASUS ZenWatch może też służyć za osobistego menadżera zdrowego trybu życia, który monitoruje szereg ważnych parametrów takich jak puls, liczba wykonanych kroków i poziom stresu, pomagając użytkownikom prowadzić bardziej zrównoważony tryb życia i realizować założone cele w zakresie aktywności fizycznej.

Najwyższej klasy rzemiosło

Dbałość o szczegóły i jakość rzemiosła twórców ASUS ZenWatch można porównać z kunsztem producentów luksusowych zegarków, niespotykanym wcześniej wśród produktów Android wearable. Trwała obudowa ze stali nierdzewnej prezentuje się doskonale, dzięki wyjątkowej konstrukcji, w której pierścień barwiony na złoto oddziela dwie warstwy stali. Obudowa jest zakrzywiona, aby podnieść komfort i nadać zegarkowi bardziej stylowy wygląd, podobnie jak gładka, szklana osłona, która ułatwia obsługę urządzenia przy pomocy gestów.

Pasek z miękkiej, szytej skóry zapewnia komfort przez cały dzień. Posiada też wyjątkowy zacisk, który ułatwia zakładanie i zdejmowanie urządzenia. ASUS ZenWatch ma uniwersalne wymiary, zapewniając wygodę bez względu na grubość i wielkość nadgarstka. Zalety konstrukcyjne ASUS ZenWatch dopełnia szeroka gama oprogramowania, pozwalającego na natychmiastową zmianę grafiki cyferblatu. Bogactwo oferty umożliwia użytkownikom dostosowanie wyglądu urządzenia, dopasowując je do osobistego stylu, nastroju, lub okazji – np. tradycyjna, elegancka tarcza zegarka na oficjalne spotkanie wieczorem, lub bardziej lekka i zabawna grafika na czas relaksu i wypoczynku.

Inteligentny towarzysz

ASUS ZenWatch jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami z systemem Android 4.3 lub nowszym, oferując wygodny wgląd w informacje o przychodzących połączeniach, odebranych wiadomościach, powiadomieniach i inne ważne dane, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni czy torby. W połączeniu z aplikacją dla smartfonów ASUS ZenWatch Manager, ZenWatch umożliwia jeszcze większą integrację urządzeń, pozwalając na skonfigurowanie każdej tarczy zegarka ASUS w smartfonie oraz obsługę zaawansowanych funkcji, takich jak integracja interfejsu ASUS ZenUI (na smartfonach ASUS) i funkcjonalności Watch Unlock, Tap Tap, Cover to Mute i Find My Phone. Dwie dodatkowe funkcje – Remote Camera i Presentation Control – stają się dostępne po połączeniu ZenWatch z aplikacjami ASUS Remote Camera i ASUS Remote Link.

Ponadto, ZenWatch umożliwia płynną integrację z interfejsem ZenUI na smartfonach ASUS, co pozwala na korzystanie z ekskluzywnych aplikacji takich jak What’s Next i Do It Later. ASUS ZenUI What’s Next to inteligentne narzędzie do zarządzania terminarzem, które wyświetla informacje o ważnych planach i wydarzeniach (np. spotkaniach) – także w przypadku zmiany godziny i miejsca, lub odwołania zaplanowanego wydarzenia – oraz aktualne raporty o pogodzie i zbliżających się urodzinach i rocznicach osób z listy ważnych kontaktów. Aplikacja ASUS ZenUI Do It Later zawsze na czas przypomina o pozycjach pozostałych na liście rzeczy do zrobienia. Aplikacja Do It Later jest w pełni zintegrowana z nowym systemem powiadomień o e-mailach, wiadomościach SMS i nieodebranych połączeniach, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć przypomnienia o wiadomościach, na które powinni odpowiedzieć i telefonach, które należy wykonać z poziomu zegarka ZenWatch.

Funkcja Watch Unlock zmienia ZenWatch w uniwersalny klucz, pozwalający użytkownikowi odblokować swój telefon lub tablet dotykając tarczy zegara. Watch Unlock zapewnia równowagę pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą, pomagając chronić osobiste dane bez konieczności ciągłego wpisywania hasła lub PIN-u. Z kolei Tap Tap pozwala wybrać ulubioną funkcję ZenWatch, która będzie uruchamiana przy pomocy podwójnego stuknięcia w tarczę zegarka.

Aplikacja Remote Camera otwiera nowe możliwości fotograficzne, wyświetlając obraz z kamerki w smartfonie bezpośrednio na ekranie zegarka. Użytkownicy mogą dzięki temu wykonywać zdjęcia pod niekonwencjonalnym kątem, na przykład trzymając telefon nad głową podczas koncertu lub innych wydarzeń. Remote Camera przydaje się także podczas robienia zdjęć grupowych, pozwalając fotografowi wykadrować zdjęcie, odbezpieczyć migawkę i zobaczyć efekt końcowy zdjęcia, na którym sam się znajduje.

Funkcja Cover to Mute służy do łatwego wyciszania przychodzących połączeń po prostu zakrywając tarczę ZenWatch ręką, co przydaje się w sytuacjach, w których dzwoniący telefon mógłby przeszkadzać innym osobom. Cover to Mute pozwala również na wyciszanie alarmów i powiadomień. Aplikacja Find My Phone pomaga odnaleźć zagubiony telefon zdalnie uruchamiając dzwonek. Z kolei aplikacja ASUS ZenWatch Manager na smartfony pozwala odnaleźć zagubiony ZenWatch, uruchamiając wibracje i mrugające światła.

Funkcja Presentation Control umożliwia korzystania z ZenWatch jako pilota i asystenta pilnującego czasu podczas prezentacji biznesowych lub wykładów. Użytkownicy mogą zmieniać slajdy, sprawdzać co już omówili i ile czasu im pozostało, a w efekcie przedstawiać lepsze i bardziej dopracowane prezentacje.

Menadżer zdrowego trybu życia

ASUS ZenWatch jest na tyle wygodny, że można go nosić w każdej sytuacji, a dzięki zaawansowanym czujnikom może stać się w pełni wyposażonym menadżerem pomagającym użytkownikom utrzymać zdrowy i zbalansowany tryb życia. Wbudowany bio-sensor mierzy poziom stresu i przedstawia go użytkownikowi w łatwej do zrozumienia formie punktów. Zależnie od wyniku ZenWatch dostarcza użytecznych wskazówek, dotyczących sposobów relaksu, ograniczenia stresu, a z czasem osiągnięcia lepszej równowagi. 

W trakcie codziennego użytku, aplikacja Wellness rejestruje różnorodne dane, takie jak liczba kroków, spalone kalorie, czas trwania aktywności, puls, intensywność ćwiczeń fizycznych i poziom stresu. Informacje są prezentowane na osi czasu i w tygodniowych podsumowaniach, co pozwala użytkownikom ocenić ich średni poziom aktywności.

Użytkownicy mogą też definiować cele – np. liczbę kroków do wykonania każdego dnia – i sprawdzać postępy na zegarku ZenWatch oraz aplikacji Wellness. W podsumowaniach znajdują się również czytelne i zrozumiałe wykresy, które ułatwiają realizację przyszłych celów.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

ASUS ZenWatch

Procesor

Qualcomm Snapdragon 400 z 1.2GHz CPU

System operacyjny

Android Wear

Pamięć

512MB RAM, 4GB EMMC

Wyświetlacz

dotykowy AMOLED 1,63”, 320 x 320, 278 ppi

Osłona obiektywu

2.5D Corning Gorilla Glass 3

Sensor

9-osiowy, Bio sensor

Bluetooth

Bluetooth 4.0

USB

Micro USB

Audio

Wbudowany mikrofon

Bateria

Litowo-polimerowa 1.4Wh

Wodoodporność

IP55

Dostępne kolory

Silver i Golden Rouge z brązowym paskiem

Rozmiar

50,6 x 39,8 x 7,9-9,4 mm

Waga

ZenWatch: 50 g, pasek: 25 g

Specyfikacje, zawartość i dostępność mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w zależności od kraju. Rzeczywiste osiągi mogą różnić się od podanych zależnie od uruchomionych aplikacji, sposobu korzystania z urządzenia, warunków środowiskowych i innych czynników. 

ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio, na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. W 2013 roku firma ASUS zdobyła 4256 nagród i to jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich. 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *