Szybki ślub – szybki rozwód

Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć, czasami śluby zawierane są zdecydowanie za szybko, bez wnikliwego zastanowienia się nad przyszłością, bez odpowiedniego poznania drugiej osoby. A miłość potrafi ulecieć tak szybko, jak szybko się pojawiła, dlatego jeszcze przed ślubem warto poważnie porozmawiać z partnerem/partnerką na trudne tematy.

Zdecydowanie lepiej odroczyć ślub o kilka miesięcy niż potem szukać adwokata na sprawę rozwodową. A rozmowa jest podstawą wszystkiego, dlatego warto przygotować listę pytań i poznać opinie przyszłego męża i przyszłej żony na kluczowe tematy. O czym mowa? Na przykład o podejściu do adopcji, o 1040137_justice_srb_2transplantacji narządów po śmierci, o podejściu do religii, ale także o tym, czy młodzi małżonkowie zamierzają mieszkać z rodzicami i jak długo, o tym czy są za czy przeciw In vitro, czy chociażby o tym, czy w przypadku bezrobocia razem zamierzają wyjechać za granicę do pracy. Ważnych tematów jest ogrom, dlatego im więcej ustalimy przed ślubem tym zdecydowanie łatwiej będzie nam się żyło po ślubie. Młodzi coraz częściej rozmawiają także o podejściu do zdrady, a wszystko po to, aby po kilku latach małżeństwa nie rozwodzić się przy pierwszym poważniejszym kryzysie.

Jak powszechnie wiadomo koszt wesela jest obecnie bardzo wysoki, ale nie myślmy, że rozwód będzie dużo tańszy. Wszystko zależy od tego, jaki majątek wspólny posiadamy, z czyjej winy zostanie zasądzony rozwód i kto będzie płacił alimenty przez nadchodzące lata – suma robi się ogromna! Więcej o kosztach rozwodowych pod tym linkiem.

W życiu nie wszystko układa się tak, jak tego chcemy, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć wypadków losowych czy niespodziewanych zawirowań uczuciowych jednego z małżonków. Część trudności da się przetrzymać, a część z nich skutecznie zrywa wszelkie więzi… To od nas zależy, jak sobie poradzimy w trudnych sytuacjach.

M-S-M

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *