Diabetee – nowa mobilna aplikacja dla diabetyków

Codzienne sprawdzanie poziomu glukozy, dostarczanie organizmowi insuliny, dbanie o odpowiednią dietę, tak wygląda codzienność osób chorujących na cukrzycę. Aby pomóc pacjentom we właściwym kontrolowaniu choroby, powstała mobilna aplikacja Diabetee, której celem jest polepszenie codziennego życia diabetyków.

W Polsce na cukrzycę choruje obecnie ponad 3 miliony osób. Szacuje się, że na świecie średnio co 10 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby. Leczenie odbywa się za pomocą insuliny, która podawana jest podskórnie wielokrotnie w ciągu doby. Pacjent powinien regularnie w ciągu dnia dokonywać pomiarów glikemii, czyli stężenia glukozy we krwi. Pomocne mogą się tutaj okazać zdobycze nowych technologii. Jedną z nich jest aplikacja mobilna Diabetee, która swoją funkcjonalnością oraz zawartością merytoryczną ułatwia życie z cukrzycą.

Aplikacja Diabatee dostępna jest na urządzenia mobilne (np. tablety) oraz smartfony z systemem Android, oraz iOS i została przygotowana przez lekarzy, dietetyków oraz informatyków tak, aby ułatwić kontrolowanie wskazań glukonometru poprzez szereg innowacyjnych rozwiązań.

Dziennik diabetyka

Do podstawowych funkcji aplikacji należy prowadzenie dziennika choroby. W dzienniku będziemy mogli utworzyć wpis, w którym zapiszemy poziom cukru, dawkę oraz typ insuliny, jak i skomponujemy posiłek odpowiedni dla danej kategorii. Koniec z mozolnym wypełnianiem zeszytów, teraz wszystko będziemy mieli dostępne w jednym miejscu za pomocą kilku kliknięć. Dziennik będzie przygotowywał również raporty dotyczące kluczowych parametrów dla diabetyka.

Menu diabetyka

Niezwykle istotne w leczeniu cukrzycy jest przestrzeganie zasad diety wymiennikowej. Chory może spożywać wszystkie produkty jednak pod warunkiem, że znana jest ich ilość oraz podana odpowiednia dawka insuliny. Aplikacja pomoże pacjentowi zebrać te wszystkie informacje i dobrać właściwą dietę oraz sprawdzić dostępność odpowiednich produktów.

Diabetee podpowie w ciągu dnia o konieczności podania insuliny oraz jej ilości. Dostępne będą także komunikaty dotyczące konieczności spożywania posiłku oraz ich zawartości. Natomiast opcja „Jedz z głową” dostarczy nam szczegółowych informacji na temat składu produktu, który kupiliśmy, jego wartości odżywczej oraz indeksu glikemicznego.

Apteki dla cukrzyków

W nagłych przypadkach pomocna może okazać się również funkcja lokalizacji najbliższych aptek oraz punktów pomocy medycznej. Aplikacja poda nam dokładne położenie najbliższej apteki wraz z numerem telefonu do placówki oraz umożliwi znalezienie najbliższej przychodni. Wykorzystanie tych narzędzi przez chorego powinno znacząco ułatwić kontrolę choroby, jak i w razie potrzeby kontakt z odpowiednim lekarzem.

Aplikację można pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. Dostępna będzie wersja darmowa oraz wersja zaawansowana Premium.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *