Sztuka fotografowania – warsztaty z Lidią Popiel

 

Warsztaty fotoFotografia staje się coraz bardziej popularna. Rozbudza zmysły, pozwala na alternatywną formę wypowiedzi, może stanowić niezwykle wciągające hobby. Dla znanej artystki Lidii Popiel fotografia jest jednocześnie pasją, hobby i pracą.

Amatorzy i profesjonaliści mieli już kilka razy okazję do zgłębiania sztuki fotografowania w towarzystwie Lidii Popiel, która swoim doświadczeniem i pomysłami dzieliła się podczas warsztatów organizowanych w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Dobre zdjęcie to nie tylko technika, wyjaśnia artystka, ale przede wszystkim pomysł. 

Dlatego ważny jest wybór tematu, ale i umiejętność odpowiedzenia na z pozoru łatwe pytania: po co chcesz fotografować? Co jest twoim tematem? Sposoby kadrowania, rodzaje kompozycji, plany, rodzaje oświetlenia i budowa aparatu fotograficznego to bezwzględne podstawy, których każdy może się wyuczyć. Znaczniej trudniej jest przekazać obrazem emocje.  Uczestnicy warsztatów szukali inspiracji, zapoznając się z pracami artystki oraz kulisami ich powstawania. Dodatkowych pomysłów dostarczyły zaprezentowane prace światowej sławy fotografów wykonanych kultowymi aparatami Leica.

Najwięcej emocji dostarczyła jednak cześć praktyczna warsztatów – od zdjęć robionych sobie nawzajem, pod sesję z udziałem modela. O ile trzymanie aparatu w rękach dawało niemal wszystkim poczucie pewności i swego rodzaju władzy, o tyle stanięcie po drugiej stronie obiektywu dla niektórych było niezwykłym wyzwaniem. Wymagało dystansu do siebie i odrobiny poczucia humoru. 

Dużo czasu poświęcono także tematowi światła w fotografii. Część sesji odbywała się z modelką przy sztucznym oświetleniu. Dzięki wyjątkowej biżuterii marki Yes, w którą została ubrana modelka, powstały zmysłowe i niezwykle intymne portrety. Natomiast wyjątkowe otoczenie mazurskiego Hotelu SPA Dr Irena Eris stworzyło naturalne, pełne uroku i tajemniczości plenery, które wykorzystano wczesnym rankiem z uwagi na niepowtarzalność światła o tej porze dnia. Podsumowaniem czterech dni twórczych spotkań był wernisaż prac uczestników, nagrody dla najlepszych oraz uroczysta kolacja, podczas której nie było końca rozmowom o fotografii.

Kolejna okazja na fotograficzną przygodę będzie podczas warsztatów organizowanych 21-24 sierpnia. Tym razem na południu Polski w Hotelu SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju.

www.drirenaerisspa.pl/krynica-zdroj/ceny-i-pakiety/warsztaty-fotograficzne-z-lidia-popiel

 

No votes yet.
Please wait...
Katarzyna Szymkiewicz

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *