Wczasy w Turcji i Grecji

O tym, że wschodnia część basenu Morza Śródziemnego cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów, decyduje przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny oferowany przez hotele w Grecji i Turcji. Sezon 2014 tylko potwierdził modę na wyjazdy do kurortów Riwiery Tureckiej i wybrzeża Morza Egejskiego, a także na wyspy greckie, leżące w obrębie Morza Jońskiego i Morza Egejskiego.

Eksperci rynku turystycznego od dawna chwalą tureckie i greckie miejscowości letniskowe za znakomicie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Tureckie kurorty usytuowane nad Morzem Śródziemnym oraz nad Morzem Egejskim, a także liczne miejscowości wypoczynkowe w obrębie Grecji wyspiarskiej, oferują duży wybór hoteli 4- i 5-gwiazdkowych. Są one nowe albo gruntownie odnowione i charakteryzują się dogodną lokalizacją, blisko plaży, restauracji, dyskotek i sklepów.

Dodatkowym atutem większości hoteli w tych dwóch krajach jest uprzejmy i bardzo pomocny personel, który gwarantuje szybką i fachową obsługę. Tym, co przesądza o wysokiej jakości hoteli w Grecji i Turcji, jest też popularność formuły All Inclusive, która zapewnia:

– pełne i bardzo urozmaicone wyżywienie – w restauracji głównej, a także w barach i snack barach usytuowanych bądź to na terenie hotelu, bądź na wydzielonej, hotelowej plaży

– nieodpłatne korzystanie z hotelowego zaplecza sportowego – poza basenami są to najczęściej korty tenisowe, wielofunkcyjne boiska sportowe, siłownie i centra fitness.

Wysoka jakość usług w hotelach w kurortach greckich (np. w Laganas na Zakynthos albo w Tigaki na Kos) i w kurortach tureckich (np. w Side na Riwierze Tureckiej albo w Bodrum na Wybrzeżu Egejskim) idzie w parze ze stosunkowo niską ceną. W miesiącach lipcu i sierpniu, czyli w szczycie sezonu, wczasy na Tureckiej Riwierze, tureckim wybrzeżu Morza Egejskiego czy też na najbardziej popularnych wyspach greckich mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do wakacji w hotelach o podobnym standardzie we Włoszech czy Portugalii. W sezonie 2014 na tygodniowe wakacje w Turcji, w hotelu 4-gwiazdkowym i z formułą All Inclusive, można było się udać za poniżej 2 tys. zł, a w Grecji za trochę ponad 2 tys. zł. Natomiast ceny wczasów w Turcji w hotelu 5-gwiazdkowym z formułą All Inclusive zaczynały się w tym roku już od 2300 zł, a w Grecji od 2700 zł. W tym samym czasie najniższe ceny wakacji w Portugalii i we Włoszech, w hotelach o takim samym standardzie, były wyższe od tych w Turcji i Grecji o średnio 40-50 procent.

Na niską cenę wakacji w obydwu krajach wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, wpływa przede wszystkim ich popularność wśród turystów zagranicznych, a w konsekwencji duża ilość miejsc noclegowych w kurortach oraz duża liczba lotów czarterowych. Eksperci portalu Fostertravel.pl podkreślają, że rosnący trend w zakresie wyjazdów wakacyjnych do Grecji i Turcji został w 2014 r. utrzymany.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku standardu wybieranych przez Polaków hoteli. Z roku na rok przybywa klientów, którzy są świadomi dobrego stosunku jakości do ceny oferowanego przez tamtejsze obiekty wypoczynkowe i którzy w związku z tym chętnie decydują się na pobyt w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych. Jeśli chodzi o konkretne obiekty, to w Grecji sporą popularnością cieszą się w tym roku hotele Sentido Mitsis Rodos Maris Resort & SPA (4 gwiazdki, miejscowość Kiotari na Rodos) oraz Blue Lagoon Resort (5 gwiazdek, kurort Lambi na Kos), a w Turcji chociażby hotel Krizantem (4 gwiazdki, miejscowość Obagol na Riwierze Tureckiej) i hotel Eftalia Village (5 gwiazdek, miejscowość Turkler na Riwierze Tureckiej).

 

Zakładka dot. wycieczek All Inclusive http://www.fostertravel.pl/all-inclusive/

Przemysław Jackiewicz, Fostertravel.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *