Jak dobrze wybrać mieszkanie poza miastem?

Dobrze skomunikowane z miastem, a może na uboczu? Duże osiedle czy kameralna inwestycja? Na co należy zwracać uwagę decydując się na zakup mieszkania poza miastem? Rozważając decyzję, którą podejmujemy na lata, musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów.

Zmiana miejsca zamieszkania pociąga za sobą szereg kolejnych: począwszy od dotychczasowych nawyków związanych z zakupem podstawowych artykułów spożywczych, po przyzwyczajenia związane z codziennym przemieszczaniem się. Jak zatem trafnie wybrać to wymarzone mieszkanie, aby nasze podmiejskie życie stało się prawdziwą sielanką?

Dojazd i zakupy

Poznaniacy wyprowadzają się poza miasto ale niedaleko, pozostając w obrębie aglomeracji. Najczęstszym miejscem migracji są podpoznańskie gminy, które mogą się pochwalić dobrym skomunikowaniem ze stolicą Wielkopolski. Prócz dogodnych tras wylotowych z miasta, ważne są również odległość od Poznania, rozbudowana sieć autobusowej komunikacji podmiejskiej czy lokalne połączenia kolejowe. Warto zwrócić uwagę na komunikację alternatywną, ponieważ nie zawsze będzie nam dane wracać do domu samochodem.

Jednakże dojazd to również wygodny dostęp do naszej posesji. Trzeba więc sprawdzić, czy do osiedla prowadzi utwardzona droga i jak wygląda sama infrastruktura przy inwestycji. – Robakowo to jedna z prężniej rozwijających się miejscowości w Gminie Kórnik. Już zrealizowaliśmy tutaj blisko 100 mieszkań. Drugie tyle jest w budowie. To jednak nie koniec naszych planów inwestycyjnych. Z tego względu szczególnie dbamy o rozwój infrastruktury towarzyszącej w Robakowie. Razem z Gminą Kórnik partycypowaliśmy w kosztach wykonania drogi dojazdowej do wszystkich trzech etapów Świerkowej Polany, dodatkowo zbudowaliśmy plac zabaw, a w przyszłości zamierzamy również zrealizować budynki, które dostosowane będą do prowadzenia sklepów czy punktów usługowych – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Niejednokrotnie to waśnie dostępność strefy handlowo-usługowej stanowi minus, gdy analizujemy opcję przeprowadzenia się na podmiejskie osiedle. Robakowo jest przykładem dobrze rozwiniętej miejscowości, gdzie wszystko, czego na co dzień potrzebujemy, jest w zasięgu ręki. Jest tu szkoła, kościół i niezbędne sklepy. A jeżeli mimo tego czegoś nam zabraknie?Tu raz jeszcze należy podkreślić, jak ważne jest dogodna komunikacja z Poznaniem. Stolica Wielkopolski położona jest od Robakowa w odległości zaledwie 15 km, co zapewnia łatwy dostęp do wszelkich typowo miejskich atrakcji jak multipleks Kinepolis czy sklepów takich jak M1, Ikea i OBI.

Funkcjonalność i własny ogród

Powodów, dla których wyprowadzamy się za miasto jest wiele. Najczęstszymi argumentami przemawiającymi za zmianą adresu jest większa powierzchnia mieszkalna za tą samą, a nawet niższą cenę, czy też przydomowy ogródek. Ważne jednak, by podejmując decyzję o zakupie nowego mieszkania, wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również funkcjonalność i późniejsze koszty eksploatacji nieruchomości – Budujemy, z myślą o Tobie. To hasło, które nam przyświeca i które ma swoje odzwierciedlenie w realizowanych projektach. Rozwiązania przyjęte w mieszkaniach na Świerkowej Polanie III, stanowią syntezę oczekiwań rodzin z dziećmi wobec własnego M. Budowane przez nas nieruchomości posiadają przydomowe ogródki, a powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 69 mkw. Układ lokali zorientowany jest w pionie, co daje komfort użytkowania zbliżony do tego jaki oferuje dom jednorodzinny. Parter mieszkania to część dzienna z salonem i kominkiem, aneksem kuchennym, oraz toaletą. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie i przestronna łazienka dla domowników – mówi Piotr Swoboda. – Ponadto, wszyscy którzy potrzebują więcej przestrzeni, mogą zaadaptować poddasze, co pozwala uzyskać dodatkowy pokój o powierzchni blisko 21 mkw. Można to zrobić samodzielnie, bądź zlecić nam już na etapie realizacji inwestycji. Dzięki temu rozwiązaniu, otrzymujemy 4-pokojowe mieszkanie o łącznej powierzchni blisko 90 mkw. – dodaje.

Wspomniany ogródek jest kolejnym argumentem przemawiającym za wyprowadzeniem się poza miasto. W przypadku inwestycji w Robakowie jego powierzchnia wynosi od 40 do 90 mkw. Wybierając mieszkanie z ogrodem należy zwrócić uwagę na usytuowanie naszej zielonej enklawy względem stron świata, ale warto też sprawdzić co deweloper oferuje w standardzie. W ofercie firmy Skaland jest to opłotowanie ogródka wraz z drewnianymi pergolami, splantowanie terenu i wykonanie drewnianego tarasu w cenie zakupu. Nie bez znaczenia są także dalsze plany inwestora. Od nich bowiem niejednokrotnie zależy co będzie znajdowało się w naszym najbliższym otoczeniu.

Decydując się na mieszkanie poza obrębem miasta, musimy zwrócić szczególną uwagę na wiele elementów, które mogą ułatwić nam wygodne życie w podmiejskiej sypialni. Ich właściwy dobór sprawi, że naszym wymarzonym M będziemy cieszyć się przez lata, nie rezygnując z komfortu miejskiego życia.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *