Gabinet psychologiczny: Gliwice

Wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi, lękami i niedostosowanie do swojej aktualnej sytuacji życiowej. Kiedy zostaje się z tym samemu, może prowadzić to do depresji i innych niebezpiecznych chorób. Dlatego też, dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychologa.

Gabinet psychologiczny Gliwice

W mieście tym można znaleźć specjalistę, który pomoże pacjentowi w pokonaniu jego problemów i lęków. Zawsze pierwszym i najważniejszym zadaniem psychologa jest postawienie diagnozy. To ona wskaże zaś, jaki rodzaj pomocy będzie właściwy. Aby to ustalić między stronami będą odbywały się rozmowy, czasami niezbędne będzie też wypełnianie kwestionariuszy i przeprowadzanie testów psychologicznych. Następnym krokiem będzie przekazanie pacjentowi wszystkich informacji na temat postawionej diagnozy, a także wybór stosownego rodzaju pomocy. Niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że psycholog zaproponuje skorzystanie przez pacjenta z pomocy innego specjalisty (równocześnie z usługą psychologiczną).

Jak pomaga psycholog?

W gabinecie psychologicznym zawsze na początku ustala się wspólnie cel spotkań. Jak najbardziej konkretnie określa się tutaj efekt końcowy współpracy, który musi być pożądany przez pacjenta. Najczęściej ustala się tutaj w przybliżeniu także ilość spotkań, jak będzie potrzebna, by ten cel uzyskać (szacuje się tu np. w jakim czasie rozwiąże się dany problem). W wyjątkowych przypadkach – kiedy psycholog nie jest w stanie oszacować takiego czasu – powinien on poinformować o tym pacjenta. Warto tutaj zaznaczyć, że efekt spotkań ze specjalistą zależy nie tylko od niego, ale też od zaangażowania pacjenta. Musi mieć on motywację do działania oraz gotowość do podejmowania zadań wytyczanych mu przez psychologa. Dzięki temu oczekiwane zmiany mogą zacząć pojawiać się już po kilku sesjach. Wiadomo jednak, że potrzeba czasu na to, by zmienić sposób funkcjonowania, w którym tkwiło się przynajmniej kilka, a nawet kilkanaście lat. Pacjenci powinni zdawać sobie też sprawę z tego, że psycholog nie przepisuje leków psychotropowych (także uspokajających i nasennych).

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *