Apartamenty w Wiśle – poznaj piękno Beskidów Śląskich

Beskidy Śląskie są pasmem niewysokich gór, które zachęcają do siebie malowniczymi krajobrazami i licznymi atrakcjami. Mnogość szlaków turystycznych i wielość niezwykłych zabytków sprawia, że Beskidy Śląskie są idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek lub romantyczny wypad. Aby móc w pełni cieszyć się górską rekreacją, warto zadbać o komfortowe zakwaterowanie w atrakcyjnym miejscu. Takim miasteczkiem jest Wisła – niewielka i spokojna, acz bardzo efektowna. Zarezerwuj apartament w Wiśle i poznaj jej niezwykłe tajemnice.

Wisła jest niewielkim miasteczkiem, liczącym niewiele ponad 11 tysięcy mieszkańców. Położona jest w województwie śląskim i powiecie cieszyńskim, w głębi Beskidu Śląskiego. Przepływa przez nią, wypływająca ze zboczy Baraniej Góry, królowa polskich rzek – Wisła. Miasteczko leży w bliskim sąsiedztwie z Czechami i Słowacją, zewsząd otoczone niskimi, acz pięknymi górami, które zachęcają do niewyczerpującej wspinaczki z całą rodziną. Dzikie i gęste lasy, bujne łąki, bystre potoki, nieujarzmiona przyroda, cudowne góry i pełny życia deptak to jedynie namiastka atrakcji, które można odnaleźć w Wiśle. Spokojna i niepozorna, a zarazem malownicza miejscowość turystyczna skrywa na swoim obszarze wiele niespodzianek, które związane są z niezwykłą historią tego miejsca. To eklektyzm wielu kultur i religii, których różnorodność da się zauważyć na każdym kroku. Na poznanie wszystkich miejsc, nasycenie oczu wszelakimi pomnikami kultury i historii oraz zwiedzenie górskich szlaków może zabraknąć nie tylko dnia, ale nawet weekendu. Dlatego warto zadbać o wygodny apartament w Wiśle, który odnajdziesz na stronie Sun&Snow.

Wisła – aktywność o każdej porze roku

Choć górska miejscowość wypoczynkowa może kojarzyć się przede wszystkim z zimowym szaleństwem, to w Wiśle o każdej porze roku można znaleźć coś dla siebie. Miasteczko to przepełnione jest rozrywkami dla całej rodziny, dlatego w Wiśle każdy zazna odpowiedniego dla swoich potrzeb odpoczynku – zarówno dla ciała, jak i ducha. Z oczywistych powodów w Wiśle możliwy jest spływ kajakowy najdłuższą z polskich rzek, której źródła znajdują się na stoku Baraniej Góry. Wycieczka kajakowa jest niezapomnianym przeżyciem, ponieważ obfituje w niezapomniane widoki górskiego krajobrazu – dziką przyrodę, gęste lasy i parki krajobrazowe. Jednym z miejsc, które nie sposób pominąć podczas wypoczynku w Wiśle jest Dolina Białej Wisełki. Szlak jest idealny nie tylko dla doświadczonych amatorów górskich krajobrazów, ale także dla rodzin z dziećmi. Do Doliny Białej Wisełki wiedzie 2,5 kilometra asfaltowej trasy spacerowej. Podczas podróży można obserwować malowniczą przyrodę, a także bystry potok, którego cichy szum umila całą podróż. Przez dolinę wiedzie niebieski szlak, którym można dotrzeć na Baranią Górę, na której swoje źródło ma rzeka Wisła. Góra ta jest niewielka, jej wysokość to jedynie 1220 m.n.p.m. Barania Góra jest bardzo licznie odwiedzana przez turystów ze względu na przepiękną przyrodę i Kaskady Rodła, czyli zespół naturalnych progów wodnych. Wodospad jest niezwykle widowiskowy, dlatego niejednokrotnie jest celem wycieczki na Baranią Górę. Barania Góra to idealny szlak turystyczny o każdej porze roku, który dodatkowo zimą przeistacza się w idealne miejsce na kulig.

Wisła dla pasjonatów historii

Przyjmuje się, że miasteczko Wisła powstało na przełomie XVI i XVII wieku, kiedy to na jego terenach zaczęto tworzyć gospodarstwa rolne. Początkowo była to wieś feudalna, na której pracowali drwale dla książąt cieszyńskich. Niemal w tym samym czasie na tereny Wisły zaczęli przybywać Wołosi, czyli mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego, stanowiący mieszankę wielu grup etnicznych. Wisła była azylem dla uciekinierów przed prześladowaniami religijnymi, przyjmuje się także, że w miasteczku początkowo przeważali protestanci. Wisła była też siedzibą Habsburgów, stąd dziś turyści mogą podziwiać wybudowany za ich rządów Zameczek Myśliwski. Początkowo był to drewniany domek myśliwski, wybudowany na polecenie zapalonego myśliwego Albrechta Habsburga. Pod koniec XIX wielu obiekt został powiększony i nazwany Zameczkiem Myśliwskim. W czasach II Wojny Światowej stanowił schronienie dla partyzantów, a dziś stanowi ciekawy zabytek, który, niestety, można podziwiać jedynie z zewnątrz. Będąc w Wiśle nie sposób pominąć Muzeum Beskidzkie, które stanowi pomnik góralskiego folkloru. Turyści mogą tam zapoznać się z dawnymi przedmiotami codziennego użytku, meblami, tradycyjnymi strojami, a także szeroką kolekcją dzieł malarskich. W Wiśle znajduje się także Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego oraz Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła, który stanowi wzorcowy przykład architektury klasycystycznej.

Apartamenty Wisła – dla miłośników sportu

W Wiśle nie brakuje także atrakcji, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika sportu. Liczne wyciągi, stacje i ośrodki narciarskie są idealnym rozwiązaniem dla spragnionych zimowych szaleństw. Nie trzeba być też wybitnym znawcą sportów zimowych, żeby wiedzieć o tym, że w Wiśle urodził się jeden z najwybitniejszych polskich skoczków narciarskich – Adam Małysz. W miasteczku znajdują się liczne obiekty, które poświęcone są naszemu mistrzowi. Zwiedzając Wisłę bezwarunkowo należy zobaczyć skocznię Adama Małysza, na której sportowiec odniósł imponujące wyniki. Każdy fan skoków narciarskich nie powinien ominąć Galerii Adama Małysza. W obiekcie znajduje się wspaniała kolekcja zdobytych przez mistrza trofeów, używany przez niego sprzęt narciarski oraz liczne gadżety. Jakby tego było mało, w Wiśle znajduje się także czekoladowy pomnik Adama Małysza, wykonany z czekolady Wedel. W miasteczku do dyspozycji jest wiele atrakcji sportowych, takich jak liczne szlaki turystyczne, wyciągi narciarskie i wiele kilometrów tras zjazdowych. Narciarstwo to sport wyczerpujący, dlatego przed decyzją o wyjeździe warto zadbać o odpowiedni, najlepiej tani nocleg w Wiśle.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *