Lato z książkami

Ciepłe, słoneczne dni to wymarzony czas, by nadrobić czytelnicze braki. Książki na lato zapewnią nam niezapomniane wakacje i zasłużony relaks.

Po jesiennych szarugach, zimowych i krótkich dniach w końcu zawsze przychodzi przyjemna odmiana. Przyroda stopniowo budzi się do życia, a wiosenna zieleń zaczyna zachęcać do działania. W końcu przychodzą także letnie, pełne ciepła dni. Lato kojarzy nam się z wypoczynkiem i wakacjami, a wakacje z książką to najlepszy sposób na relaks. Emocji i niecodziennych przygód na pewno nie zabraknie.

Lato z książkami będzie niezapomniane

Każdy może liczyć na wrażenia, których długo nie zapomni. Indywidualne upodobania nie mają znaczenia. Niezliczone ilości znakomitych pozycji to gwarancja, że każdy znajdzie lekturę idealną.

Długie, ciepłe dni zachęcają, by nadrobić czytelnicze braki. Czasu na pewno nie zabraknie, stąd, najpewniej zdołamy sięgnąć po kilka pozycji. Nareszcie znajdzie się właściwa pora na wytchnienie ze znakomitą lekturą. Przyjemny moment, który zechcemy spędzić z dobrą książką. Nie zapominajmy, że czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. A przecież latem chwil przerwy zdaje się nieco więcej.

Oczywiście po wszystkie tytuły nie zdołamy sięgnąć. Poznajmy więc znakomite propozycje. Idealne książki na lato podpowiedzą nam, co czytać w wakacje. Tegoroczny wypoczynek naprawdę może być niezwykły.

Dla wielu osób lato to czas bliższych i dalszych wojaży. Wybierzmy się na niezapomniane „Wakacje z Au Pair”. Ta przygodowa opowieść obrazuje bardzo rzeczywistą historię. Ania, główna bohaterka, w ramach programu Au Pair, będzie mogła połączyć pracę z przyjemnością. Poznawanie innej kultury, szlifowanie znajomości obcego języka i jednocześnie zarabianie pieniędzy to okazja życia. Gdy pozna przystojnego młodzieńca z Wenezueli, Simona, wszystko jednak się zmieni. Odwzajemniona miłość to wielkie szczęście. Życie zamierza sobie z niej zadrwić. Wizyta w więzieniu w Caracas nie będzie należeć do przyjemnych. Jakoś wszystko musi się jednak na nowo poukładać.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379004928″]

Książki mogą stać się inspiracją do podróży

Dzięki nim możemy bliżej poznać miejsca, które kiedyś najpewniej zechcemy osobiście odwiedzić. Trzeba również przyznać, że w wielu przypadkach jedynie dzięki książkom możemy poznawać niektóre tereny i mieszkających tam ludzi. „Jerozolima. Miasto Boga” to nietypowy przewodnik, który zabierze nas w podróż do tytułowej Jerozolimy. Pozycja łączy w spójną całość elementy wywiadu, reportażu, dokumentu. Całość dopełniają znakomite zdjęcia, które oddają klimat tego wyjątkowego miejsca. W Jerozolimie świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Różnic jest wiele, ale to one tworzą niezapomniany charakter. Przewodnik porusza kontrowersyjne tematy, obala stereotypy i dowodzi, jak nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. W trakcie lektury znajdziemy także odpowiedzi na wiele intrygujących pytać. Na pewno chcielibyśmy przecież wiedzieć, czemu Żydówki golą głowy? Jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy?

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379006908″]

Lato to pora na przygodę z książką

Sprzyjająca aura zachęca do ekscytujących eskapad. Wrażeń nie może zabraknąć. „Bierz plecak i lecimy” to wakacyjny tytuł. Główni bohaterowie właśnie skończyli szkoły średnie. Przed nimi czas wielu możliwości. Plany na najbliższą i dalszą przyszłość trudno zliczyć. Marzenia o podróżach i samodzielności warto spełnić. Akcja rozegra się w Tomaszowie Mazowieckim i jego okolicach. Właśnie tutaj poznamy Malwinę i Jolkę oraz Wiktora, Karola i Przemka. Bliska wyda nam się postać babci Wiktora, koleżanka Jolki – Baśka i znajomy Baśki – Józek. Wraz z bohaterami przeżyjemy wiele niezapomnianych sytuacji. Poznamy także ludzi z innego kontynentu. Młodość to piękny czas, dlatego, choć będzie towarzyszyć nam niepewność, miłości i przyjaźni nie zabraknie.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191111″]

Lato czas podróży i przygód

Skoro lato to czas podróży, przygód i dobrego humoru sprawmy, by towarzyszył nam „Czarny kot w walizce”. Ta niepozorna książeczka skrywa w sobie aż trzydzieści cztery krótkie opowiadania. Dowcipny, lekki język sprawia, że pozycję czyta się szybko i przyjemnie. Uwagę przykuwa także fabuła. Wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę. Tytułowy czarny kot to symbol. Wszystkie opowiadania łączy bowiem pech, przyczyniający się do wielu zabawnych perypetii. Akcja toczy się w wielu miejscach. Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. Najpewniej nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji, by w jednej chwili móc odwiedzić tak wiele niezwykłych miejsc. Tej lektury nie możemy przeoczyć, jeżeli liczymy na nieprzewidziane zwroty akcji i niezapomniane podróże.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190268″]

A może romans na lato?

Podobno wakacje to wspaniały czas na uczucie. Niejedna, wielka miłość miała swój początek właśnie upalnego dnia. Romanse na lato, zapewnią nam chwile pełne namiętnych uniesień. Ekscytacji poruszających serce i rozbudzających zmysły nie zabraknie. Dojrzałe emocje otulone aksamitną erotyką zapewni nam „Trylogia ciszy” Alicji Masłowskiej-Burnos. To propozycja doceniona przez wielu czytelników.

„Nie wchodź w moją ciszę” to pierwsza część trylogii. Książka na długo przed premierą budziła zainteresowanie. Czytelnicy docenili, że nie jest to typowe „love story” tylko historia z głębokim przesłaniem. Fascynujący psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału. Nietypowe, silne uczucie niespodziewanie połączy obdarzonych wysokim libido przedstawicieli młodego pokolenia. Piękną, 32-letnią, singielkę Maję, która zmaga się z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu oraz Adama. Ten charyzmatyczny, przystojny deweloper zmotywuje Maję do walki z nałogiem. Relacja, jaka połączyła tych dwoje, zostanie wystawiona na niejedną próbę.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379004645″]

„Odprowadzam ciszę” to druga część trylogii. Ponownie spotykamy Maję i Adama, by kibicować ich miłości. Uczuciu, które ponownie będzie musiało dowieść swej siły. Na naszej drodze pojawi się płomienna miłość, nadzieja i namiętność. Nie zabraknie jednak intryg, a nawet próby popełnienia morderstwa. Ta część zawiera bowiem w sobie elementy sensacji, literatury psychologicznej, kryminału i romansu.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379006632″]

„Osobliwość ciszy” to ostatnia część trylogii. Czas fabularny celowo został rozdzielony tak, by wyjaśniły się wszystkie wątki. Najpierw cofniemy się w czasie, by poznać przeszłość Majki. Zrozumiemy, jak wielkie piętno odcinała na niej rodzinna tragedia. Następnie rozumiejąc, jak zaczęła się korporacyjna niewola, wrócimy na spotkanie z płomiennym uczuciem. Majka i Adam znowu zostaną wystawieni na próby. Elementy układanki będą w przerażający sposób do siebie pasować. Czy ta miłość ma szansę zaznać spełnienia?

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190466″]

Wakacje z książką na Dolnym Śląsku to doskonały pomysł na lato

Wyruszymy w jedno z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych miejsc w naszym pięknym kraju. Przygody, sensacje, zagadki i cenne skarby znajdziemy w powieściach Jolanty Marii Kalety. Autorka od dawna odkrywa tajemnice Dolnego Śląska.

„Pułapka” pozwoli nam wyruszyć na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. W tym schowku z czasów II wojny światowej, Niemcy podobno ukryli skarb. Brylanty, dzieła sztuki, złoto, czy biżuteria czekają na odkrycie. Bracia Czarnowscy wraz z żonami podejmą wyzwanie. Doświadczenie zdobyli dzięki hobbystycznej eksploracji podobnych miejsc. Najpewniej dlatego szybko dojdą do wniosku, że „szczelina” ukryta została w Górach Izerskich. Do poszukiwań dołączy obywatel RFN, Justus Schwarz, wraz ze wspólnikiem. Dziennikarz Jacek Sulima, również nie przejdzie obojętnie wobec możliwości tropienia kolejnej tajemnicy. Żadna z tych osób nie wie jednak, z czym będzie się mierzyć. Ekstremalne warunki pogodowe to jedno. Pozostają jeszcze nietypowi mieszkańcy Gór Izerskich. Gdy zdadzą sobie sprawę z ich istnienia, będzie już za późno.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190862″]

„Duchy Inków” pozwolą nam sprawdzić, czy nad skarbem z zamku w Niedzicy wisi klątwa inkaskich bogów? Jedna z legend głosi, że w roku 1797, na zamku w Niedzicy ukryli się nieliczni arystokraci i inkaska księżniczka Umina. Chronili się oni przed mściwymi Hiszpanami. Niestety szpiedzy szybko zwęszyli trop. Ponoć Umina zabrała ze sobą do grobu tajemnicę złota świątyni Coricanchy, wywiezionego z Peru. Potwierdzeniem miało być inkaskie kipu odnalezione na zamku w 1946 roku. Śmiałek, który chciał wiedzieć więcej, w 1976 roku zginął w wypadku samochodowym. Kipu dziwnym trafem też gdzieś się zapodziało. Sprawa znów zacznie interesować, gdy na zamku ruszą prace archeologiczne. Ponury archeolog z Krakowa, Kornel Kapak nie budzi zaufania. To jednak archeolożka Inka Złotnicka, która do niego dołączy, nie ujawnia celu swej wizyty. Dziać będzie się wiele. Pojawi się wiele niespodziewanych przeszkód, w tym nadprzyrodzone siły.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379001866″]

Lato z książkami zapowiada się ekscytująco. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a gdy zechcemy przeżyć więcej, możemy sięgnąć po kolejne tytuły.

 

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *