Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

borderline (2)Rok 2013 był dla Mrówczyńskiej dość dobry – myśli samobójcze zelżały, działania autoagresywne osłabły. Zaczęła o siebie dbać, zdrowo się odżywiać i ćwiczyć. Uwierzyła, że sama da sobie radę ze swoimi problemami. Projekt „Autoterapia” miał jej pomóc nabrać dystansu do siebie, zrozumieć na czym polegają chore schematy, które nieświadomie powtarza, wprowadzając chaos w życiu swoim i najbliższego otoczenia.

Akcja książki rozgrywa się w wyimaginowanym gabinecie psychoterapeutycznym i składa z czternastu sesji, z których każda porusza inny temat/problem typowy dla osób z osobowością borderline.  Mrówczyńska podzieliła swój dialog wewnętrzny na role i przydzieliła je trzem głównym bohaterkom: Pani Psycholog, Mrówczyńskiej-pacjentce oraz Autorce.

Pani Psycholog i Autorka symbolizują zdrową część jej osobowości, Mrówczyńska-pacjentka symbolizuje największe trudności, z jakimi zmaga się Anka. Autorka jest jej głosem wewnętrznym, wyrażającym złość na samą siebie, poprzez docinki, ironiczne odzywki, prowokacje i wyśmiewanie problemów oraz sposobu myślenia Mrówczyńskiej-pacjentki.

Czytając tę książkę odnosimy wrażenie, że uczestniczymy w procesie jej powstawania. Bohaterki komentują na bieżąco jej pisanie, sprzeczają się o to, kto ma większy wpływ na treść i kształt książki. Autorka i Pani Psycholog straszą się kilkukrotnie, że przy korekcie postać tej drugiej zostanie wykasowana.

Tematyka książki jest trudna, jednak zastosowanie wielu elementów humorystycznych zdecydowanie rozładowuje atmosferę i sprawia, że jest to przyjemna lektura.

Musisz to przeczytać!

http://www.psychoskok.pl/produkt/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-solidna-dawka-autoironii/

ebook dostępny na ebooki123

http://www.ebooki123.pl/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii_p675

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *