CENTRUM STWORZONE DLA ZDROWIA W GDAŃSKU. PRZYJDŹ I SPRAWDŹ GDZIE ZACZYNA SIĘ ZDROWIE

Tegoroczna majówka może być wyjątkowo… zdrowa. Już 1 maja w centrum Gdańska, na Targu Węglowym, zostanie otwarty nowoczesny obiekt. Wewnątrz znajdzie się technologia XXI wieku, która pozwoli każdemu odwiedzającemu poszerzyć wiedzę o zdrowiu oraz poznać budowę i funkcjonowanie organizmu.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400 m2 połączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł sprawdzić swoje podstawowe parametry medyczne. Nowoczesna technologia kinetyczna pozwoli w wygodny i ciekawy sposób oszacować blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia. Będzie można poznać m.in. stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym odwiedzający przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy pozwoli zapoznać się z tajnikami jego ciała.

W Centrum można także liczyć na wiele inspiracji i wskazówek, dotyczących nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie. Odwiedzający będą mogli sprawdzić swój indywidualny Styl Zdrowia i dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, a także o które z jego wymiarów powinni zadbać w szczególności.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to projekt firmy USP Zdrowie, zainaugurowany w ubiegłym roku Warszawie. Celem projektu jest skłonienie Polaków do refleksji na temat własnego zdrowia i zainspirowanie ich do zdrowszego życia.

W Polsce zachodzą teraz ważne i ciekawe zmiany. Coraz częściej myślimy o poprawie jakości swojego życia. – komentuje Katarzyna Kuśmierz, Prezes USP Zdrowie. To dobry moment, aby spojrzeć na Zdrowie z nowej perspektywy. Dla nas nie jest ono wyłącznie brakiem dolegliwości czy choroby. W naszym rozumieniu Zdrowie dotyczy bardzo wielu dziedzin życia. To właściwa dieta, aktywność fizyczna, zdrowe nawyki, ale także satysfakcja z życia, równowaga, relacje z bliskimi, troska o siebie i otaczający nas świat. Chcielibyśmy, aby za kilka lat Zdrowie oznaczało radość płynącą z każdej chwili życia. – dodaje Prezes USP Zdrowie.

Dla zdrowego ciała i ducha

Centrum Stworzone dla Zdrowia powstało, aby pokazać Polakom, że o zdrowiu warto mówić w pięciu jego najważniejszych obszarach -zdrowiu psychicznym, fizycznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym. Dlatego też oferuje szereg bezpłatnych wydarzeń i warsztatów, propagujących zdrowe zachowania i nawyki. Każdy odwiedzający będzie mógł uczestniczyć m.in. w przygotowaniach do Biegu Gdańszczan czy też wziąć udział w targach zdrowej kuchni, gdzie znani i cenieni trójmiejscy kucharze i restauratorzy będą prezentować swoje kulinarne umiejętności .

Informacje na temat bieżących wydarzeń w Centrum Stworzone dla Zdrowia znajdują się na stronie: www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum w sekcji Kalendarz Wydarzeń.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie Centrum Stworzone dla Zdrowia w dniu 1 maja o godz. 12.00.

Na spotkaniu obecny będzie Mateusz Kusznierewicz, ambasador projektu.

Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Centrum Stworzone dla Zdrowia będzie można odwiedzać codziennie w godzinach: 10:00 – 20:00, od 1 maja do 20 sierpnia, w dwóch gdańskich lokalizacjach:

  • 01.05 – 24.06.2014 na Targu Węglowym

  • 12.07 – 20.08.2014 w pobliżu molo w Brzeźnie

Centrum Stworzone dla Zdrowia realizowane jest przez USP Zdrowie w ramach idei Stworzone dla Zdrowia, skupiającej wszystkie produkty, projekty i rozwiązania, pozwalające dbać o zdrowy styl życia (www.stworzonedladrowia.pl). Firma od ponad 20 lat wyznacza trendy na rynku leków dostępnych bez recepty i troszczy się o Zdrowie. Dostarcza nowoczesne produkty farmaceutyczne (m.in Ibuprom, Apap, Gripex, Stoperan, Vigor, Verdin, Xenna) i angażuje się w działania, mające na celu edukację w zakresie świadomego korzystania z leków dostępnych bez recepty i bezpiecznego leczenia się w domu. Upowszechnia zdrowy styl życia, kształtuje postawy prozdrowotne oferując szeroką gamę rozwiązań, wspierających codzienne dbanie o dobre samopoczucie – m.in. aplikacje mobilne, inspirujący portal Hello Zdrowie (www.hellozdrowie.pl) czy raport Style Zdrowia Polaków 2013 (www.stylezdrowia.pl).

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *