CENTRUM STWORZONE DLA ZDROWIA W GDAŃSKU. PRZYJDŹ I SPRAWDŹ GDZIE ZACZYNA SIĘ ZDROWIE

Tegoroczna majówka może być wyjątkowo… zdrowa. Już 1 maja w centrum Gdańska, na Targu Węglowym, zostanie otwarty nowoczesny obiekt. Wewnątrz znajdzie się technologia XXI wieku, która pozwoli każdemu odwiedzającemu poszerzyć wiedzę o zdrowiu oraz poznać budowę i funkcjonowanie organizmu.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400 m2 połączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł sprawdzić swoje podstawowe parametry medyczne. Nowoczesna technologia kinetyczna pozwoli w wygodny i ciekawy sposób oszacować blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia. Będzie można poznać m.in. stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym odwiedzający przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy pozwoli zapoznać się z tajnikami jego ciała.

W Centrum można także liczyć na wiele inspiracji i wskazówek, dotyczących nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie. Odwiedzający będą mogli sprawdzić swój indywidualny Styl Zdrowia i dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, a także o które z jego wymiarów powinni zadbać w szczególności.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to projekt firmy USP Zdrowie, zainaugurowany w ubiegłym roku Warszawie. Celem projektu jest skłonienie Polaków do refleksji na temat własnego zdrowia i zainspirowanie ich do zdrowszego życia.

W Polsce zachodzą teraz ważne i ciekawe zmiany. Coraz częściej myślimy o poprawie jakości swojego życia. – komentuje Katarzyna Kuśmierz, Prezes USP Zdrowie. To dobry moment, aby spojrzeć na Zdrowie z nowej perspektywy. Dla nas nie jest ono wyłącznie brakiem dolegliwości czy choroby. W naszym rozumieniu Zdrowie dotyczy bardzo wielu dziedzin życia. To właściwa dieta, aktywność fizyczna, zdrowe nawyki, ale także satysfakcja z życia, równowaga, relacje z bliskimi, troska o siebie i otaczający nas świat. Chcielibyśmy, aby za kilka lat Zdrowie oznaczało radość płynącą z każdej chwili życia. – dodaje Prezes USP Zdrowie.

Dla zdrowego ciała i ducha

Centrum Stworzone dla Zdrowia powstało, aby pokazać Polakom, że o zdrowiu warto mówić w pięciu jego najważniejszych obszarach -zdrowiu psychicznym, fizycznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym. Dlatego też oferuje szereg bezpłatnych wydarzeń i warsztatów, propagujących zdrowe zachowania i nawyki. Każdy odwiedzający będzie mógł uczestniczyć m.in. w przygotowaniach do Biegu Gdańszczan czy też wziąć udział w targach zdrowej kuchni, gdzie znani i cenieni trójmiejscy kucharze i restauratorzy będą prezentować swoje kulinarne umiejętności .

Informacje na temat bieżących wydarzeń w Centrum Stworzone dla Zdrowia znajdują się na stronie: www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum w sekcji Kalendarz Wydarzeń.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie Centrum Stworzone dla Zdrowia w dniu 1 maja o godz. 12.00.

Na spotkaniu obecny będzie Mateusz Kusznierewicz, ambasador projektu.

Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Centrum Stworzone dla Zdrowia będzie można odwiedzać codziennie w godzinach: 10:00 – 20:00, od 1 maja do 20 sierpnia, w dwóch gdańskich lokalizacjach:

  • 01.05 – 24.06.2014 na Targu Węglowym

  • 12.07 – 20.08.2014 w pobliżu molo w Brzeźnie

Centrum Stworzone dla Zdrowia realizowane jest przez USP Zdrowie w ramach idei Stworzone dla Zdrowia, skupiającej wszystkie produkty, projekty i rozwiązania, pozwalające dbać o zdrowy styl życia (www.stworzonedladrowia.pl). Firma od ponad 20 lat wyznacza trendy na rynku leków dostępnych bez recepty i troszczy się o Zdrowie. Dostarcza nowoczesne produkty farmaceutyczne (m.in Ibuprom, Apap, Gripex, Stoperan, Vigor, Verdin, Xenna) i angażuje się w działania, mające na celu edukację w zakresie świadomego korzystania z leków dostępnych bez recepty i bezpiecznego leczenia się w domu. Upowszechnia zdrowy styl życia, kształtuje postawy prozdrowotne oferując szeroką gamę rozwiązań, wspierających codzienne dbanie o dobre samopoczucie – m.in. aplikacje mobilne, inspirujący portal Hello Zdrowie (www.hellozdrowie.pl) czy raport Style Zdrowia Polaków 2013 (www.stylezdrowia.pl).

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *