Słowacja – sprawdzony pomysł na narty z dziećmi

Zimowe Parki Dziecięce MAXIland z ruchomymi pasami do wjazdu na górę, szkółki i stoki dziecięce, basenowe atrakcje i woda termalna w parku rozrywki Tatralandia – to sprawdzone miejsca po słowackiej stronie Tatr i gwarancja udanego wypoczynku.

Decydując się na wybór miejsca do rodzinnego wyjazdu na narty powinniśmy sprawdzić je zarówno pod kątem atrakcji przygotowanych dla rodziców i starszych dzieci, ale przede wszystkim maluchów. O ile większe dzieci mogą towarzyszyć rodzicom na stoku i cieszyć się białym szaleństwem, o tyle maluchy potrzebują bezpiecznego, wydzielonego miejsca w którym mogą zdobywać pierwsze narciarskie szlify. Rozpoczynając przygodę z nartami kilkulatki wymagają wzmożonej atencji opiekunów oraz specjalnych warunków na stoku. Nieustanna jazda góra dół, kolejki przy orczyku, czy przypadkowi, rozpędzeni narciarze mogą skutecznie zniechęcić dzieci do nart.
Większość znanych europejskich ośrodków narciarskich dysponuje specjalnymi miejscami, w których rodzice mogą samodzielnie lub za pomocą instruktorów uczyć dzieci jazdy na nartach, bez obawy o ich bezpieczeństwo i zainteresowanie. Zaufanie oraz renoma, jakim obdarzone są tego typu miejsca, pozwalają rodzicom na pozostawienie dziecka na kilka godzin pod okiem instruktora, bez konieczności nerwowego spoglądania na zegarek. Jednym z takich miejsc jest Zimowy Park Dziecięcy MAXIland (www.vt.sk; możliwość polskiego instruktora), który znajduję się po słowackiej stronie Tatr, na terenie ośrodka Tatrzańska Łomnica. To właśnie tutaj, z myślą o najmłodszych, przygotowano ruchomy pas do wjazdu na górę, który zastępuje orczyk, a także kolorową trasę slalomową z bramkami. Warto dodać, że dzieci do 6-go roku życia na stokach jeżdżą za darmo. Podobny park funkcjonuje również w ośrodku Jasna Chopok. W czasie, gdy dzieci będą szusować na niebieskich trasach, rodzice mogą przyjemnie spędzić czas w okolicy Čučoriedki w barze àpres ski i sącząc rozgrzewające napoje podziwiać postępy swoich dzieci.
Dużą zaletą dla rodzin z dziećmi jest bogata infrastruktura słowackich ośrodków narciarskich Jasna-Chopok i Tatrzańskiej Łomnicy. Szeroki wachlarz zróżnicowanych tras narciarskich, a także liczne wyciągi i kolejki pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania i sprawny wjazd na górę. W przypadku Łomnicy do dyspozycji gości jest m.in. wyciąg z podgrzewanymi siedzeniami i osłoną na wiatr, a także kolejki gondolowe. Tuż przy stacjach kolejek znajdują się bogato zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu narciarsko-snowboardowego, serwis, a także przechowalnie, które ułatwiają wygodne poruszanie się na stoku. W pełni zautomatyzowany serwis codziennie przygotowuje narty zgodnie z aktualnym warunkami śniegowymi oraz wymaganiami klienta. Narciarze chwalą również możliwość wymiany sprzętu w ciągu dnia, w zależności od nastroju – narty, snowboard, albo freeride. Łatwe dotarcie na stoki z dziećmi umożliwiają zlokalizowane pod samymi wyciągami parkingi z licznymi miejscami postojowymi, zarówno dla samochodów, jak i autokarów.
Poza wyśmienicie przygotowanymi stokami, na odwiedzających ośrodki w Wysokich Tatrach czeka również cała gama rozrywek związanych z wypoczynkiem na śniegu. Rodzice mogą spróbować jazdy na snowtubingu – po szybkiej zjeżdżalni śnieżnej, skorzystać z nocnego szaleństwa na torze saneczkowym, czy zabawy na zimowych funtools, czyli atrakcjach podnoszących adrenalinę, gwarantujących doskonałą rozrywkę także osobom niejeżdżącym na nartach (pasemskifox, snowbike, snowscoot). Zaraz przy stoku znajduje się music bar Humno, gdzie cała rodzina w miłej atmosferze może spędzić czas do wieczora. Niezapomnianym przeżyciem jest również wjazd ratrakiem do restauracji na stoku i rozkoszowanie się smaczną kolacją. Z kolei dla maluchów dużą atrakcją może być coroczna, weekendowa impreza „Śnieżne psy” organizowana pod koniec lutego w Tatrzańskiej Łomnicy. To niezwykłe dwa dni pod znakiem wyścigów psich zaprzęgów, budowy przepięknych rzeźb lodowych, czy pokazów służb ratownictwa górskiego.
Po całodniowych szaleństwach na stoku warto skorzystać z gorących kąpieli oraz atrakcji, które oferuje całoroczny park rodzinnej rozrywki z wodą termalną – Tatralandia (www.tatralandia.sk). Znajduje się on zaledwie 60 km od polskiej granicy, w mieście Liptovsky Mikulas. Serce parku stanowi źródło wody termalnej, której temperatura sięga 60,70C. Kąpiel w basenach Tatralandii ma działanie lecznicze, szczególnie w przypadkach schorzeń układu oddechowego i ruchowego. Projektanci parku zadbali również o to, by każdy gość znalazł w nim coś dla siebie. Na terenie ośrodka znajduje się 8 całorocznych basenów z mnóstwem atrakcji. Łóżka wodne, prądy, gejzery, wodna ścianka wspinaczkowa, masaże, koszykówka wodna, aquaerobic to tylko niektóre z nich. Kolejną atrakcją Tatralandii jest czynna przez cały rok Wyspa piratów z Karaibów. To wyjątkowy kompleks tropikalny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, z basenami, z którego doskonale widać panoramę Tatr. Dla tych, którzy po wodnych szaleństwach zapragną chwili wytchnienia i relaksu, stworzono Saunowy Świat Celtów, w którym znajduje się kilkanaście parowych oraz wodnych saun oraz Wellness Paradise, czyli kompleks masaży, kąpieli i zabiegów leczniczo-relaksacyjnych. Z kolei w Palm Beach można spokojnie poleżeć pod palmami, podziwiając bajeczną panoramę gór.
Ważną informacją jest to, że wszyscy, którzy posiadają kilkudniowy skipass, a nie wykorzystali go danego dnia, mogą w ramach rekompensaty skorzystać z całodniowego, bezpłatnego pobytu w Tatralandii.
Więcej informacji na temat słowackich ośrodków narciarskich można uzyskać na stronie www.nartyslowacja.pl

Tatry mountain resorts, a.s.

Demänovská Dolina 72,
031 01 Liptovský Mikuláš 1
tel. +421 44 5591 505
fax +421 44 5591 511

http://www.nartyslowacja.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *