Oddychaj lepiej… dla siebie! Weź udział w „Tygodniu Naturalnego Oddychania”

Nie ma nic bardziej naturalnego niż oddech, który towarzyszy nam od pierwszych chwil życia. Niestety niewiele wiemy o tym, w jaki sposób prawidłowo oddychać, aby kontrolować swoje stany fizyczne i emocjonalne. Jakość oddechu i jego głębokość mają bowiem znaczący wpływ na to, w jaki sposób żyjemy. Na rolę oddechu zarówno w życiu, jak i w biznesie zwracają uwagę organizatorzy kampanii ”Oddychaj przez nos, oddychaj lepiej”, w ramach której odbędzie się „Tydzień Naturalnego Oddychania”. Zaproszeni eksperci w dniach 18-22 lutego wprowadzą uczestników warsztatów w fascynujący świat świadomego oddechu!

Znajdź źródło wewnętrznego spokoju

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak oddychamy, ponieważ to czynność naturalna. Okazuje się jednak, że świadomy oddech ma podstawowe znaczenie w profilaktyce i leczeniu stresu. Właściwe, głębokie oddychanie przez nos ma również wpływ na nasze emocje i zdolność do kreowania własnego zachowania. Niejednokrotnie w czasie sytuacji stresowych oddech się spłyca, jest gwałtowny i przerywany, co może powodować niedotlenienie. Taki stan negatywnie oddziałuje na pracę mózgu, wydolność w pracy oraz ogólne samopoczucie.

Właściwe oddychanie uwalnia stres z ciała i psychiki, budzi żywotność, witalność oraz wewnętrzną moc. Konsekwencją świadomego oddychania jest również uzyskanie spokoju wewnętrznego i poczucia bycia we właściwym miejscu tu i teraz. Efektem jest też odwaga i siła do dokonania ważnych życiowych zmian oraz zdolność do skutecznego działania i odnoszenia coraz większych sukcesów. 

Jak podkreśla Iwona Kubiak, life coach:Obserwacja tego, jak oddychamy prowadzi nas
do świadomości tego, kim jesteśmy – co myślimy, co czujemy, na co się otwieramy w życiu, a na co zamykamy. Jest podróżą do siebie samego. Obserwacja oddechu skupia naszą uwagę na własnym wnętrzu, w jaki sposób doświadczamy i odczuwamy życie, a nie tylko na rozwiązywaniu bieżących problemów i odruchowym reagowaniu na to, co na zewnątrz. Dzięki temu przestajemy żyć automatycznie, nawykowo i zaczynamy niejako „smakować” życia, odnajdujemy głębszy sens w każdej przemijającej chwili.

Oddychaj lepiej, czyli oddychaj świadomie

Świadome oddychanie może być kluczowe w opanowywaniu stresumówi Agnieszka Szwejkowska, biznes coach.Podejmowanie trudnych decyzji, opanowanie i samokontrola to cechy, które powinien posiadać każdy dobry pracownik. Można je wypracować – pomocny w tym jest prawidłowy oddech. Radzenie sobie ze stresem w sytuacjach zawodowych to nie tylko nauczenie się zarządzania swoimi emocjami, czy kontrolowanie myślenia, ale również dopasowanie procesu oddychania w zależności od sytuacji, w której się znajdujemy.

Z tego względu istotne jest, aby nauczyć się zarządzać oddechem. Ta umiejętność przyniesie nam korzyści w wielu obszarach naszego codziennego życia. O zaletach płynących ze świadomego oddychania mówić będą eksperci podczas „Tygodnia Naturalnego Oddychania”, który odbędzie się już 18 – 22 lutego na terenie Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania i Wrocławia. W trakcie warsztatów Polacy poznają tajemnicę prawidłowego oddychania – nie tylko będą mogli nauczyć się, jak należy to robić poprawnie, ale także poznają psychologiczne korzyści z tego płynące. Dotyczą one nie tylko codziennego życia, ale także pracy, która stanowi integralną część naszej codzienności. Warsztaty poprowadzą certyfikowani trenerzy fitness, jogi, pilates, biznesu, life coach oraz psycholodzy.

Inicjatorem „Tygodnia Naturalnego Oddychania” jest firma promująca produkt Otrivin® Natural™ Eukaliptus. Zaproszenia na zajęcia będzie można wygrać w konkursie „Akademia naturalnego oddychania” organizowanym przez radio RMF FM i RMF Classic.

Program całej akcji oraz wskazówki i filmiki instruktażowe z udziałem wszystkich ekspertów wprowadzające w temat prawidłowego oddychania można znaleźć od połowy lutego na stronie akcji www.oddychajlepiej.pl.

Partnerami akcji „Oddychaj przez nos, oddychaj lepiej” są:

Everybody Fitness Club (Warszawa); Centrum Fitness Olymp (Poznań); Joga na Foksal (Warszawa); The One Pilates Studio (Kraków); Akademia Biznesu (Wrocław), grupa TROP (Warszawa), Centrum Life Coachingu (Warszawa), Centrum Eksperesja (Trójmiasto); Kliniki Stresu (Warszawa) oraz RMF FM i RMF Classic.

Otrivin® Natural™ Eukaliptus w postaci aerozolu do nosa to preparat pochodzenia naturalnego służący do odblokowywania nosa. Preparat ten w naturalny sposób udrożnia nos w mniej niż 3 minuty, jednocześnie nawilżając śluzówkę. Zawarty w produkcie olejek eukaliptusowy oraz ekstrakt z dzikiej mięty dodatkowo przynoszą natychmiastowe uczucie ulgi i świeżości.Otrivin® Natural™ Eukaliptus nie tylko udrożnia nos, ale również wspomaga usuwanie bakterii i wirusów znajdujących się w wydzielinie śluzowej nosa. Otrivin® Natural™ Eukaliptus to wyrób medyczny dostępny w formie aerozolu – opakowanie 20 ml.

Jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci w wieku od 6 lat. Cena w aptece: ok. 19,90 zł.

PL1302075844

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństw, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne. Koncern, którego główna siedziba mieści się w Szwajcarii, w Bazylei, posiada szerokie portfolio produktów: leki innowacyjne, produkty do pielęgnacji oczu, leki generyczne, szczepionki profilaktyczne i narzędzia diagnostyczne, leki OTC oraz leki dla zwierząt. Novartis jest globalną firmą, posiadającą wiodącą pozycję na wspomnianych obszarach. W 2011 roku Grupa Novartis osiągnęła obrót w wysokości 58,6 miliardów USD, z czego około 9,6 miliardów USD przeznaczono na badania i rozwój Grupy. Grupa Novartis działa w 140 krajów świata, zatrudniając około 126 tys. pracowników.

Więcej informacji na: http://www.novartis.com

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *