„KOT W PRALCE” czyli SALONY JERZEGO IWASZKIEWICZA

„Kot w pralce”  to zbiór felietonów Jerzego Iwaszkiewicza, autora m.in.  kultowej rubryki „Salony” ukazującej się od ponad 10 lat w dwutygodniku „Viva!”.  Książka to porywająca kronika wydarzeń  świata show biznesu, zahaczająca o środowisko polityków i artystów obecnego jak i ubiegłego stulecia.  Jerzy Iwaszkiewicz z sentymentem i dowcipem opisuje stare czasy i wydarzenia z nimi związane.

„Czy tego chciał czy nie , stał się kronikarzem III, a nawet i IV RP. Dorastający polski świat show- biznesu i tragikomiczne środowisko polityczne (…) obserwuje z wdziękiem z piedestału  wieku, doświadczenia i tego, kogo już widział, znał, przeżył.” –  komentuje Katarzyna Przybyszewska, redaktor naczelna dwutygodnika „VIVA!”. A tak o książce pisze autor jej wstępu, Janusz Głowacki:

„Salony to ironiczno-nostalgiczna i polityczno- artystyczna kronika wzlotów i upadków, blasków i nędz naszej rodzimej nadwiślańskiej elity. To opowieść o gwiazdach i gwiazdólkach, rodzącej się dzikiej próżności i odchodzących przyjaciołach.”

Książka trafi do księgarni już 7 listopada 2012r., ukaże się nakładem wydawnictwa Edipresse Polska SA w cenie 39,90 zł.

Jerzy Iwaszkiewicz: znany dziennikarz i felietonista, bywalec warszawskich salonów. Zapalony narciarz i żeglarz. Wielokrotny zwycięzca Narciarskich Mistrzostw Dziennikarzy. Ukończył polonistykę na UW. W 1952 roku rozpoczął pracę w „Głosie Pracy”. Potem pisał felietony „Samo życie” do „Ekspresu Wieczornego”. W połowie lat 70. przeszedł do „Sportowca”. Był pomysłodawcą „Motoexpressu”. W latach 1985-1991, razem z Januszem Kosińskim, Jackiem Olszewskim i Markiem Wilhelmim prowadził w programie III Polskiego Radia audycję „Winien i ma”. Pracował też dla magazynu motoryzacyjnego „Wrzuć Trójkę”. Jest autorem opowiadania na kanwie, którego nakręcono odcinek 8 serialu 07 zgłoś się „Dlaczego pan zabił moją mamę?”. Przez 10 lat prowadził magazyn „Auto” w TVP2. W tym samym czasie był też autorem kroniki towarzyskiej w miesięczniku „Sukces”. Od ponad 10 lat pisze „Salony Jerzego Iwaszkiewicza” do dwutygodnika „Viva!”. Od 8 maja 2010 r. jest również komentatorem programu „Szkło kontaktowe” w TVN24.

 PR

M-S-M

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *