Wynajem sali we Wrocławiu – wskazówki przed konferencją

Do konferencji pozostało mało czasu, a w głowie ciągle masz hasło: wynajem sali we Wrocławiu? Poszukujesz pewnego, eleganckiego miejsca i nie wiesz na co się zdecydować? W tym artykule przedstawiamy, na co zwracać szczególną uwagę, rezerwując salę.

Warunki techniczne wynajmu sal

Podstawą jest standard budynku i pomieszczenia, do którego zaprosimy gości. Powinien on odpowiadać wymaganiom spotkania, ale też musi mieścić się w budżecie przeznaczonym na ten projekt. Należy zatem ocenić stan faktyczny sali, nim podejmie się decyzję o jej wynajęciu. Wymagania techniczne są z reguły związane potrzebami organizatorów w kwestii oświetlenia, nagłośnienia, miejsca na rzutnik, laptop, głośniki. Warto dopilnować, by wszystkie te elementy były w gotowości przed planowanym spotkaniem. Dodatkowe elementy, na jakie warto zwrócić uwagę to klimatyzacja, serwis kawowy i wyposażenie konferencyjne:

  • ekrany,
  • telewizory,
  • wifi.

Istota lokalizacji

Lokalizacja sali konferencyjnej jest bardzo istotna przy organizacji spotkania. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie lokalu w centrum miasta. Dzięki temu mamy pewność, że goście bez problemu dotrą w umówione miejsce korzystając z komunikacji miejskiej czy taxi., a dodatkowo będą mieli szansę przyjrzeć się pięknej, zabytkowej starówce oraz zjeść lunch czy obiad w najlepszych restauracjach. Z tego względu, wynajmując salę we Wrocławiu, warto rozważyć okolice rynku.

Sala a typy spotkań

Warto dopasować salę do typu spotkania, które organizujemy. Poniżej lista przykładów rodzajów sal do wynajmu we Wrocławiu:

  • sala biznesowa,
  • sala treningowa,
  • sala konferencyjna,
  • sala szkoleniowa.

Źródło: https://ideaprestige.eu/wynajem-sali-wroclaw/

Sala musi odpowiadać działaniom, jakie będą realizowane w ramach spotkania i być komfortową dla zaproszonych uczestników. Jeśli planujemy coworking czy warsztat, powinniśmy zapewnić gościom wspólne miejsca przy stołach, co ułatwi im współpracę. Jeśli naszym celem jest standardowa konferencja, wystarczy przestrzeń z przodu dla osób mówiących oraz siedzenia z tyłu dla słuchaczy. Należy również wziąć pod uwagę, czy po części oficjalnej spotkania jest zaplanowany bufet. Jeśli tak, należy przygotować oddzielną salę czy miejsce na rozstawienie cateringu.

Wielkość sali konferencyjnej

Poszukując wynajmu sali we Wrocławiu, trzeba też przeanalizować, ile osób planuje wziąć udział w spotkaniu czy szkoleniu. Od tego bowiem zależy wielkość obiektu. We Wrocławiu jest szeroka gama sal konferencyjnych, które są przeznaczone np. dla pięciu sześciu, czternastu lub trzydziestu osób. Im lepiej dopasuje się wielkość sali do przewidywanej liczby gości, tym łatwiej będzie zagospodarować przestrzeń na spotkanie.

Wynajem sal we Wrocławiu – spotkania międzynarodowe

Jeśli jesteś członkiem międzynarodowego projektu lub rozwojowego startupu bądź spodziewasz się gości z różnych stron Polski czy świata i zastanawia Cię wynajem sali, Wrocław z pewnością stanowi dobry punkt spotkań dla osób z różnych części Europy. Jako europejska stolica kultury jest to atrakcyjne miejsce dla odwiedzających. Warto też dodać, że Wrocław jest dobrze skomunikowany. Znajduje się tam zarówno port lotniczy, jak i dworzec kolejowy czy autobusowy.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *