Złoto inwestycyjne – ciekawy sposób na ulokowanie swoich pieniędzy

Złoto inwestycyjne to ciekawa alternatywa dla standardowych możliwości przechowywania majątku. Sama inwestycja w tego typu kruszec to naprawdę pewny sposób, którym warto się zainteresować. Jak zacząć przygodę ze złotem inwestycyjnym? Gdzie warto się skierować, aby je nabyć? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Samo złoto jest naprawdę unikalnym materiałem, które można pod tym względem zestawić z niewieloma innymi pierwiastkami. Całe wydobyte w historii złoto można by przetopić na sześcian o boku długości 20 metrów i wadze 171 300 ton. To naprawdę niewiele, zważywszy na to, że jest znane od starożytności i już wtedy używane w celach tworzenia biżuterii czy innych kosztowności. Oprócz tego, że posiada piękną barwę przyciągającą wzrok, jest też niezwykle plastyczne i znakomicie przewodzi elektryczność. Dzięki temu wykorzystuje się je również w tworzeniu technologii.

Patrząc na specyfikację tego kruszcu i jego ograniczoną ilość, można się domyślić, dlaczego jest on tak pożądany oraz utrzymujący względnie stałą, wysoką cenę. W przeciwieństwie do standardowych walut, nie można go dodrukować czy powielić w inny sposób. Jego źródła są ograniczone i w pewnym momencie złoża z pewnością się wyczerpią. Tym bardziej sam pomysł inwestycji w tak poszukiwany materiał ma rację bytu, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś kupiec, chcący je zdobyć za dużą kwotę, w którą może wchodzi również potencjalny zysk.

Czym jest złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne to nic innego jak stop o bardzo wysokiej zawartości tego szlachetnego metalu. Musi zawierać minimum 99, 5% tego pierwiastka, aby należeć do tej elitarnej grupy i być respektowanym na całym świecie. Zazwyczaj uformowane jest w sztabki różnej wielkości z krótkimi informacjami na temat jej składu, firmy, która zajęła się odlewem, numerem serii oraz czasem również specjalnym znakiem w formie pieczęci, świadczącym o oryginalności. Istnieją także specjalne okrągłe sztabki, mniej popularne od tych klasycznych, stawiane na równi ze złotymi monetami bulionowymi, z racji bardzo podobnego wyglądu.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w taką właśnie sztabkę? Pierwszym, charakterystycznym dla Polski powodem jest zwolnienie złota inwestycyjnego z podatku VAT. To pozwala je traktować jako walutę, a nie jako zwykły surowiec. Oprócz tego na złoto nie wpływają załamania ekonomiczne i polityczne danych krajów. Jest ono uniwersalne, ponieważ samą cenę tego kruszcu, czyli LBMA Gold Price ustala London Bullion Market Association, będąca organizacją niezależną od wpływów zewnętrznych. Równie ważny jest kurs dolara amerykańskiego, wiodącej waluty w tym biznesie, do naszej rodzimej złotówki.

Jak zainwestować swoje środki?

Sposobów na tego typu inwestycje jest naprawdę dużo. Zazwyczaj poleca się ulokowanie od 10% do 25% aktywów w złocie. Jeśli zbliża się widmo zwiększenia inflacji w danym kraju, warto wtedy zwiększyć ten procent, dzięki czemu można uchronić się przed jej negatywnymi skutkami. Do takich operacji finansowych dochodzi bardzo łatwa i wręcz darmowa obsługa inwestycji w złoto. Jest ono na tyle popularne, że sam współczynnik zbywalności jest naprawdę wysoki, a właściciel nie musi płacić prowizji i wielkich kosztów powiązanych jego z przechowywaniem. Wystarczy miejsce w bankowym sejfie i twoje sztabki są naprawdę bezpieczne fizycznie, ale też ekonomicznie.

 

Nie każdy człowiek ma jednak wystarczającą ilość pieniędzy, aby swobodnie zainwestować w nawet jedną taką sztabkę złota inwestycyjnego. W takim przypadku istnieją propozycje obecne na rynku wtórnym, które pozwalają zakupić złoto w mniejszej ilości. Z powodzeniem znajdziecie je na aukcjach internetowych w serwisie Numimarket. Każdy potencjalny kupujący powinien odnaleźć coś dla siebie, a sam Numimarket jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody ze złotem inwestycyjnym. Sprawdź i przekonaj się sam – https://numimarket.pl/

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *