Soczewki miesięczne – komfort i wygoda na dłużej

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Jedni celowo zakładają okulary twierdząc, że dodają im uroku. Z kolei inne osoby nie chcą o nich słyszeć i wszelkie wady wzroku korygują, dzięki soczewkom kontaktowym. Występują soczewki jednorazowe, dwutygodniowe oraz soczewki miesięczne

Charakterystyka soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne, jak sama nazwa wskazuje służą ich właścicielowi przez 30 dni. Jednakże dłuższy okres użytkowania jest związany z odpowiednią pielęgnacją, do której wykorzystuje się płyny pielęgnacyjne. Soczewki mogą być noszone bezustannie (nawet w nocy), jednakże zdecydowanie poleca się ich wyciąganie po paru/parunastu godzinach. W tej sytuacji należy całkowicie zdać się na prowadzącego okulistę, gdyż pomoże on wybrać najlepszy model dostosowany do wady wzroku. Zadaniem soczewek jest pomoc osobom u których występuje krótko- oraz dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopia. W związku z tym zalety związane z ich stosowaniem mogą pomóc niemalże wszystkim osobom z wadą wzroku.

 

Soczewki miesięczne – dlaczego warto?

Soczewki noszone przez 30 dni zapewniają jednakowe nawilżenie oraz uwodnienie od pierwszego do ostatniego dnia, a liczba tlenu, która zostaje przez nie przepuszczona również nie zmienia się. Widoczność cały czas pozostanie tak samo dobra i jest ona taka sama, a może nawet lepsza, jak w przypadku noszenia okularów. Soczewki miesięczne nie podrażniają oka, nie występują więc sytuacje, kiedy oczy pieką, szczypią bądź występuje świerzbienie. Jeśli są one przechowywane oraz pielęgnowane we właściwy sposób, nie pojawiają się na nich zarówno bakterie, jak i osady.

 

Jak należy używać soczewek miesięcznych?

Soczewki miesięczne są proste w użyciu i wiążą się z brakiem konieczności noszenia okularów korekcyjnych. Oczy już dłużej nie warunkują trybu życia, ale wręcz przeciwnie, to właściciel soczewek nosi je w zależności od własnych preferencji oraz potrzeb. Aby nie nabawić się infekcji należy przede wszystkim dbać o nie, dezynfekować, czyścić, a także nawilżać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby razem z nimi stać się osobą bardzo aktywną fizycznie. Osoby, które mają wiele na głowie także cenią komfort z nimi związany i brak trudności w trakcie pielęgnacji i zakładania soczewek. Warto również wspomnieć o cenie. Jest ona zdecydowanie korzystniejsza w porównaniu do modeli jednodniowych, albo tych stosowanych przez dwa tygodnie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *