Szklane schody w domu – co warto wiedzieć?

Schody to niezbędna konstrukcja w każdym piętrowym domu. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie coraz bardziej zmyślnych koncepcji. Z pewnością należą do nich schody wykonane ze szkła. Jest to nowoczesne, eleganckie i wyjątkowo szykowne rozwiązanie. Jednak ze względu na użyty dość delikatny materiał, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Warto sprawdzić jakich.

Szklane schody a bezpieczeństwo

Czy szklane schody są bezpieczne? Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Stosowane szkło poddaje się specjalnej obróbce polegającej na hartowaniu, które zapewnia szkłu wyjątkowo dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie specjalnej folii PVB, które jest umieszczana pomiędzy taflami szkła. To gwarantuje, że podczas rozbicia, szkło nie ulegnie rozsypaniu się. Nowoczesne szklane schody konstruowane są również z wykorzystaniem stalowej konstrukcji, co zapewnia absolutne bezpieczeństwo codziennego użytkowania.

Zalety szklanych schodów do domu

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju konstrukcji jest ich lekkość. Delikatna forma sprawia, że całe wnętrze nabiera przejrzystego stylu. Dzięki przeźroczystości szkła, wydaje się jakby szklane stopnie unosiły się w powietrzu. Choć wydaje się, że czyszczenie takich schodów jest dość problematyczne, to z racji na występujące gładkie powierzchnie, zazwyczaj wystarczy wilgotna ściereczka, aby usunąć zabrudzenia zarówno ze stopni, jak i barierki.

 

schody w domu

schody w domu

Dodatki aranżacyjne

Nowoczesne konstrukcje w postaci szklanych schodów są niezwykle dekoracyjne. Ale czemu by nie nadać im jeszcze większego szyku? W tej kwestii idealnie sprawdzi się praktyczne oświetlenie LED. Małe diody można rozmieścić na całej długości balustrady. Sprawi to, że schody będą wyglądać niezwykle spektakularnie szczególnie wieczorem.

Podsumowując, schody szklane w domu to z pewnością nieszablonowe rozwiązanie. Ich dekoracyjność oraz lekkość formy to czynniki, które nadadzą uroku każdemu pomieszczeniu. Choć rozwiązanie to może okazać się droższe niż tradycyjne schody drewniane, to jednak w kwestii designu to właśnie schody wykonane ze szkła wiodą prym estetyki.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *