Lubimy czytać kryminały

Dobre książki powinny dostarczać niezapomnianych wrażeń. Właśnie dlatego lubimy czytać kryminały. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

W mediach cyklicznie zwraca się uwagę na zalety płynące z obcowania z książkami. Czytanie to prozdrowotna aktywność, która jest najlepszym sposobem na relaks. Koncentrując się na zgłębianiu tekstu, na moment przestajemy myśleć o doczesnych sprawach. Ponadto poznawana treść pozwala nam doświadczać wielu wrażeń. Co ważne, każdy z pewnością odnajdzie książkę, która go zaintryguje. Wybór konkretnego gatunku ma tutaj znaczenie.  Wiemy przecież, że literatura to zróżnicowany obszar wychodzący naprzeciw potrzeb czytelników.

Lubimy czytać kryminały, bo ten gatunek nie rozczarowuje nikogo. Ostatnimi czasy zyskuje on nawet nowych zwolenników. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni zawsze dostarcza silnych wrażeń, podobnie jak nieprzewidywalne zakończenie. Oczywiście kryminał to jedynie wskazanie kategorii. Poszczególne tytuły mogą bowiem dostarczyć nam odmiennych atrakcji. Nie ma znaczenia, czy będziemy chcieli tropić złoczyńców, przyglądać się zbrodnią, czy analizować motywy. Każda z tych potrzeb zostanie zaspokojona.

Skoro wiemy już, dlaczego lubimy czytać kryminały, warto po nie sięgać. Cyklicznie pojawiają się dziesiątki nowych pozycji, dlatego trzeba być na bieżąco. Dzięki temu nie ominie nas żadna lektura, która zyskała uznanie czytelników. Polecane kryminały to książki wybrane spośród najlepszych. Sięgając po nie, zapewnimy sobie niecodzienną rozrywkę.

Na początek warto przeczytać „Czwarty pokój”

Powieść dostarczy nam masę niecodziennych wrażeń, a do wyjaśniania tajemniczych okoliczności śmierci będzie motywował duch denata. Absolutnie nie jest to przejęzyczenie. Ze zmarłym spróbuje dogadać się Dobrawa Tulewicz. Z całą pewnością jest to kobieta obdarzona instynktem przetrwania i wolą walki. Nie zwykł opuszczać jej także dobry humor, choć rodzinne relacje pozostawiają wiele do życzenia, a pech nie zamierza jej odpuścić. Cała sprawa rozegra się, gdy Dobrawa wraz z mężem i trójką synów przeprowadzi się z zapadłej wsi do odziedziczonego po ciotce męża, czteropokojowego mieszkania w jednej z legnickich kamienic. Bardzo szybko przekona się jednak, że czwarty pokój zamieszkuje nietypowy lokator,  Jest to wspomniany duch, który zaangażuje ją w śledztwo w sprawie swojej tajemniczej śmierci. Dziać będzie się wiele. Życie Dobrawy zostanie wywrócone do góry nogami, ale znajdzie się też moment, by odzyskać przyjaźń z dzieciństwa i dać się trafić strzale Amora.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/czwarty-pokoj/

Klasyczny kryminał, po który warto sięgnąć to „Morderstwo w pensjonacie”

Prócz tajemnic i zbrodni w powieści odnajdziemy masę dobrego humoru. To niepodważalny atut pozycji, bo rzadko się zdarza, żeby zabójstwom towarzyszyły przekomiczne sytuacje. W tym wypadku nie mogło być jednak inaczej. Pośród bardzo charakterystycznych bohaterów jest bowiem starsza pani Figiel i jej koty. Bohaterka ta prowadzi klimatyczny pensjonat położony na Pomorzu. Właśnie w nim zatrzyma się Oskar Miler, by świętować wygraną na loterii. Zaprosi on całkiem sporo gości, z którymi zechce dzielić się swym szczęściem. Niestety, kolejnego dnia nie będzie żył. Lista podejrzanych jest długa, więc nie będzie łatwo dopaść sprawcę. Za moment dojdzie też do kolejnych zbrodni.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/morderstwo-w-pensjonacie/

Element kryminału zawiera natomiast „Cisza”

Jest to psychologiczno-erotyczny dramat, który opisuje wielką siłę miłości. Uczucia zdolnego, by przetrwać wszelkie przeciwności. Główni bohaterowie tej powieści to przedstawiciele młodego pokolenia. Piękni, obdarzeni bardzo wysokim libido ludzie, których los nie zamierza oszczędzać. Dotąd singielka Maja jest perfekcjonistką i pracoholiczką. Problemy te uświadomi jej Adam. Parę połączy niezwykle silne, choć trudne uczucie. Wspólnie będą jednak w stanie pokonać każdą trudność. Jedna z nich to działania podstępnego szefa Mai, niejakiego Lenkiewicza. To on nakręca bezduszną, korporacyjną machinę. Dziać będzie się wiele, ale ta para na pewno się nie podda. Opisana historia wielokrotnie nas zaskoczy i wzruszy. Odnajdziemy w niej także bardzo aktualny temat, przed jakim staje wielu młodych ludzi. Jest to konieczność dokonania wyboru pomiędzy karierą zawodową a rodziną.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/cisza/

Lubimy czytać kryminały, które długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tak silnych wrażeń i treści skłaniających do zastanowienia się, z pewnością dostarczą nam poniższe książki.

Polecany kryminał o bratobójczej walce o władze to „Prezydencki gambit”

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Intrygującą treść można natomiast odnieść do rzeczywistości. Wielu czytelników szybko odnajdzie nawiązanie do motywu fałszywej, braterskiej więzi. Władza jak zawsze potrafi wyzwalać najgorsze instynkty. W trakcie lektury będziemy śledzić braterskie niesnaski. Główny bohater, Senator Jerry, nie akceptuje faktu, że jego brat jest prezydentem USA. Zazdrość trawi jego umysł. Ponadto Jerry wie, że jego brat ma słabość do alkoholu i nie zawsze wypełnia swoją funkcję, tak jak przystało na osobistość tego formatu. To dlatego uzna, że powinien go zastąpić. Zacznie planować zabójstwo. Spowodowanie katastrofy samolotu, którym będzie podróżował prezydent, wyda mu się najbardziej obiecującą opcją. Nie wszystko ułoży się jednak po jego myśli.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/prezydencki-gambit/

„Lichwiarz” to wielowątkowy kryminał na pograniczu horroru

Fabuła zmusi nas do walki z lękami duszy. Główna bohaterka to policjantka Urszula Biała. Od momentu, gdy jej mąż zginął w nieszczęśliwym wypadku, Ula nie radzi sobie z emocjami. Mimo tego chce wrócić do dawnego stylu życia. To dlatego na prośbę przełożonego podejmie się wyjaśnienia okoliczności śmierci młodej dziewczyny. Najprościej byłoby uznać jej zgon za wypadek. Dziewczyna zginęła bowiem na skutek ześlizgnięcia się z leśnego zbocza na drut kolczasty. Szybko okaże się jednak, że zmarła cierpiała na lęk przed ostrymi przedmiotami i nic nie będzie już oczywiste. Co więcej, matka dziewczyny zostanie zamordowana, a Urszula będzie musiała zmierzyć się z siłą, która zabija ludzi ich własnym lękiem. Czy policjantka da radę? Nic nie jest pewne, bo jej tropem podąża „morderca w drewnianej masce”.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/lichwiarz/

Świetny kryminał to „Hiobowe wieści”

Zaintryguje nas, że książka została napisana w formie pamiętnika. Autorem zapisków jest houstoński detektyw Georg Rodson. Dokładnie w roku 1999 bezowocnie prowadził on sprawę bestialskiego morderstwa. Tym razem Rodson uda się do Luizjany. Będzie wspierał tamtejsze służby w wyjaśnianiu zagadkowego zabójstwa niejakiego Higgsa. Odnalezione przez policję ciało ofiary zostało okaleczone. Morderca zostawił też na klatce piersiowej zmarłego znak w kształcie litery x. Znaleziono również pozostawione przez oprawcę pióro. Rodson spróbuje działać na własną rękę. Szybko odkryje, że zbrodniarz postępuje według schematu zapisanego w Piśmie Świętym. Niestety czas działa na niekorzyść detektywa, więc musi zacząć się śpieszyć.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/hiobowe-wiesci/

Te kilka wskazanych pozycji każdemu dostarczy niezapomnianych emocji. Po lekturze każdy przyzna, że hasło lubimy czytać kryminały, jest zgodne z prawdą. Z pewnością jest to gatunek stworzony, by gwarantować czytelnikom silne, momentami niebezpieczne wrażenia.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *