Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela a wyższe odszkodowanie z OC sprawcy

Zdarzenia komunikacyjne, stłuczki, wypadki – takie rzeczy się zdarzają i nic nie wskazuje na to, by to zjawisko miało zostać wyeliminowane, niezależnie od tego, jak mocno kierowcy zachowują ostrożność podczas jazdy. Trzeba przyznać, że wielu kierowców jeździ ostrożnie, troszcząc się nie tylko o siebie i własne samochody, ale też o zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiste jest, że kierując samochodem, trzeba mieć ubezpieczenie.

Zdarzenia komunikacyjne, stłuczki, wypadki – takie rzeczy się zdarzają i nic nie wskazuje na to, by to zjawisko miało zostać wyeliminowane, niezależnie od tego, jak mocno kierowcy zachowują ostrożność podczas jazdy. Trzeba przyznać, że wielu kierowców jeździ ostrożnie, troszcząc się nie tylko o siebie i własne samochody, ale tez o zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiste jest, że kierując samochodem, trzeba mieć ubezpieczenie.

 

Odpowiedzialność cywilna

Każdy samochód obowiązkowo posiada ubezpieczenie OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Kierowca, jak oka w głowie, musi pilnować terminów zapłaty ubezpieczenia, aby nie sprowadzić na siebie kłopotów. Poza wyjątkami określonymi w prawie, odpowiedzialność finansowa za zdarzenie, przeniesiona jest na ubezpieczyciela, bo to ubezpieczyciel będzie zobowiązany pokryć szkodę.

Zdarza się jednak, że ubezpieczyciel dokonuje wyceny w takiej kwocie, że nie pozostaje nic innego jak odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Jest to jedyna szansa na to, aby nie zostało wypłacone zbyt niskie odszkodowanie, ale odszkodowanie w prawidłowo wyliczonej kwocie. Jak się odwołać od decyzji ubezpieczyciela? Sama decyzja o odwoływaniu się czasem bywa oczywistością – musi zostać podjęta, by sprawa została należycie załatwiona i zakończona. Ciekawy artykuł na ten temat: https://odkupodszkodowania.pl/jak-odwolac-sie-od-decyzji-ubezpieczyciela/

 

Odwołanie w praktyce

Jeśli chodzi o ubezpieczenia, termin przedawnienia roszczeń wynosi trzy lata. Warto jednak działać tak szybko, jak szybko jest to możliwe. Nikomu nie zależy na tym, aby sprawa ciągnęła się latami. Bez wątpienia odwołanie od decyzji, jaką wystawił ubezpieczyciel, jest świetnym i właściwie jedynym sposobem, aby uzyskać wyższe odszkodowanie z oc sprawcy wypadku. Można oczywiście dochodzić swoich praw w sądzie, na drodze sądowej. Warto jednak na początku spróbować załatwić sprawę polubownie, a zatem próbować mediacji z ubezpieczycielem.

W ten sposób również można zakończyć sprawę z pomyślnym dla siebie rezultatem, a bez stresów i nerwów, jakie generuje wejście na sądową ścieżkę. Pozostaje jeszcze instytucja Rzecznika Ubezpieczonych, jednak jego decyzja nie jest wiążąca i nie ma mocy prawnej, zatem może pełnić jedynie rolę doradczą.

 

Jakby to było… bez wypadków?

Oczywiście idealnym byłby świat bez wypadków, stłuczek i innych zdarzeń komunikacyjnych, które skutkują utratą zdrowia, życia lub zniszczeniem mienia. Jednak pomimo, że wielu kierowców porusza się po drogach ostrożnie, dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, czasem z winy kierowców, a czasem z winy pieszych lub rowerzystów. Sposobem na uczynienie całej sytuacji mniej kłopotliwą i stresującą, jest wybór dobrego ubezpieczyciela, który w razie zdarzenia nie będzie unikał odpowiedzialności.

Szukając rozmaitych informacji w Internecie można przypuszczać, że zaniżanie wysokości odszkodowań przez ubezpieczycieli jest powszechną praktyką, jednak warto mieć na względzie także solidnych, dobrych ubezpieczycieli, którzy w trosce o dobre imię towarzystwa ubezpieczeniowego, wywiązują się z podjętych zobowiązań i starają się z całych sił, aby klient był zadowolony z obsługi i w terminie opłacił kolejne składki, które przecież są dla ubezpieczyciela przychodem i z których ubezpieczyciel nie chce rezygnować. Nie bez znaczenia jest też opinia, którą klienci wystawią w Internecie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *