Środek grzybobójczy – siarkol na pomoc twoim roślinom

Jednym z najpopularniejszych grzybów, które mogą zainfekować twoje rośliny to mączniak prawdziwy. Zobacz, po czym możesz zdiagnozować tą chorobę roślin i w jaki sposób się jej pozbyć.

Co to jest mączniak prawdziwy?

To często występująca choroba roślin powodowana przez grzyby Erysiphales. Choroba ta pojawia się najczęściej w okresach letnich, gdy na dworze jest ciepło i sucho. Jednak zakażenie tym grzybem następuje w wilgotnym środowisku np. przez poranną rosę czy mgłę.

 

Jakie objawy dają znać – że to mączniak prawdziwy?

Takie objawy są bardzo charakterystyczne dla tego typu grzyba, gdyż rośliny wyglądają jakby zostały obsypane lekkim puchowym śniegiem. Nalot ten występuje na liściach, pędach i owocach.
Pamiętaj, że pod wpływem wiatru zarodniki mączniaka przenoszą się na inne rośliny w ogrodzie, a biały nalot jest dopiero początkiem. Po dłuższym czasie żerowania na danej roślinie i nie zastosowania środka grzybobójczego, grzybnia ciemnieje i wytwarza kuliste, ciemne owocniki. To sposób mączniaka na zarażenie kolejnych roślin na następną wiosnę. Przy dużym nasileniu tej choroby liście mogą usychać, co w późniejszym etapie daje śmierć rośliny.

Przeczytaj także: https://porady.org/srodek-ktory-pomoze-ci-na-chwasty-w-trawniku.

 

Jakie rośliny mogą być narażone na grzyba mączniaka?

Jest to na tyle popularna choroba, że występuje na bardzo wielu gatunkach roślin.
Pojawić się może na drzewach liściastych (dęby, klony, wierzby) krzewach ozdobnych (róże, kaliny,hortensje) roślinach owocowych (truskawka, malina), a nawet warzywach (marchewka, pomidor, sałata). Nie ujdą mu też uwadze, rośliny balkonowe oraz trawniki.

 

Środek grzybobójczy – siarkol w walce z mączniakiem prawdziwym

Jedyną i najbardziej skuteczniejszą metodą pozbycia się mączniaka jest zastosowanie środków ochrony roślin. Jeżeli wiec szukasz środka o uniwersalnym działaniu zarówno do owoców jak i roślin ozdobnych polecamy Siarkol extra, który zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby na inne rośliny. Możesz go również stosować w uprawach ekologicznych. Jeśli jednak mączniak prawdziwy zaatakował większe rośliny np. jabłoń czy róże. Środkiem, który powinno się zastosować jest siarkol 800. Dzięki niemu zapobiegniesz osłabnięciu rośliny i zachowasz kwitnące róże czy wysokie plony.

Pamiętaj, aby zainfekowaną część przed użyciem środka grzybobójczego, odciąć i spalić. Ten mały zabieg pomoże przed dalszym rozprzestrzenianiem się tej groźnej choroby nie tylko dla roślin ale i całego otoczenia.

Środki grzybobójcze zamówisz w sklepie naszogrodniczy.pl.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *