Czym jest paysafecard i jak działa?

Coraz więcej osób robi zakupy przy pomocy swojej karty płatniczej i to nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie brakuje osób, które polują na takie okazje i są w stanie ukraść nasze dane osobowe, co wiąże się z mniejszymi lub większymi stratami dla właściciela karty. Na szczęście nie trzeba udostępniać zewnętrznym firmowym swoich danych, gdyż do dyspozycji mamy karty przedpłacone, dzięki którym możliwe jest robienie bezpiecznych zakupów w Sieci. Przykładem takiej karty pre-paid jest paysafecard. Czym ona jest, czy rzeczywiście warto jej używać i gdzie można ją nabyć?

Czym tak w ogóle jest paysafecard i jak działa?

Mianem paysafecard określa się kartę przedpłaconą, która służy do opłacania zakupów online. Dzięki takiemu innowacyjnemu sposobowi możliwe jest otrzymanie karty płatniczej bez podawania swoich prywatnych danych bankowych. Nie ma nawet potrzeby podawania danych znajdujących się na naszej karcie kredytowej. Jedyne czego potrzebujemy w przypadku paysafecard to szesnastoznakowego kodu PIN. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt tysięcy punktów sprzedaży paysafecard, a każda z kart posiada swój unikalny kod, składający się z szesnastu znaków. Taką kartą można operować w bardzo wielu sklepach oraz serwisach internetowych. Przy pomocy karty pre-paid możliwe jest nawet zapłacenie za gry online, w tym za te przeglądarkowe. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie dla młodych osób, które nie posiadają jeszcze swojego własnego konta bankowego. Paysafecard sprawdzi się także w przypadku nastolatków, których rodzice nie chcą opłacić kosztów związanych z ich wirtualnymi zakupami. Z kartą pre-paid problem proszenia się o zrobienie przelewu znika. Wystarczy, że dysponujemy wolną gotówką i udamy się do jednego z punktów sprzedaży w celu zakupu Paysafecard. W Polsce dostępnych jest już aż 600 tysięcy punktów. Po wybraniu kwoty zasilenia karty i uiszczeniu płatności, otrzymujemy wydruk z szesnastoznakowym numerem PIN, który będzie nam potrzebny do przeprowadzenia płatności online. Następnym krokiem jest wybranie przedmiotu, za który chcemy zapłacić, po czym wybieramy płatność za pomocą paysafecard i wprowadzamy nasz kod PIN. Można zatem powiedzieć, że kod PIN jest odpowiednikiem środków pieniężnych, który służy do nabywania towarów i usług.

Gdzie kupić paysafecard?

PSC dostępna jest w coraz większej liczbie najróżniejszych sklepów zajmujących się sprzedażą elektroniki. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie można ją kupić. Sprzedają ją także supermarkety, kioski i stacje benzynowe. Dzięki temu karta ta stała się łatwo dostępna i nie ma żadnego problemu z jej zakupem. Można ją przykładowo dostać w sklepach takich jak Pepco, Auchan, Komputronik, Intermarche, Statoil, Kolporter Salonik Prasowy, Real, Lewiatan czy Małpka Express. Karty Paysafecard można równeiż zdobyć za darmo grając w gry na stronie Bananki.pl. Więcej info tutaj https://www.bananki.pl/sklep/paysafecard/

W zależności od naszych potrzeb, do dyspozycji mamy karty o różnych wartościach. Możemy kupić Paysafecard o wartości 20, 30, 50, 100 lub nawet 300 złotych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *