Książki o życiu kobiet – reportaże i beletrystyka

Mawia się, że kobiety to piękna, choć słabsza płeć. Okazuje się jednak, że panie potrafią zaskakiwać siłą charakteru, determinacją i niebywałą wrażliwością. Książki o życiu kobiet zarówno reportaże,  jak i beletrystyka bezspornie tego dowodzą.

Czytujemy książki z wielu powodów. Najczęściej oczekujemy, że lektura poszerzy nasze horyzonty, pozwoli nam pogłębić wiedzę, czy dostarczy intrygujących ciekawostek. Ogromną popularnością cieszą się książki pozwalające poznawać realia życia innych. Fakty oraz obrazowe odniesienia do rzeczywistości dostarczają nam silnych wrażeń. Możliwość zaznajomienia się z rzeczywistością, w jakiej przyszło egzystować innym po prostu zawsze ciekawi, poucza i skłania do refleksji.

Poznaj książki o KOBIETACH, niezwykłych, dzielnych, odważnych i nie zawsze szczęśliwych – http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-o-kobietach/

Książki o życiu kobiet – reportaże i beletrystyka to jedne z najchętniej czytanych pozycji. Wielokrotnie dowodzą one, że choć panie uznawane są za słabą płeć, potrafią zaskakiwać siłą charakteru, determinacją i niebywałą wrażliwością. Jak wiemy, nie od dziś przedstawicielki płci pięknej muszą mierzyć się  z niezliczoną ilością trudności. Wielokrotnie nie wynika to z predyspozycji fizycznych, lecz wytycznych kulturowych obowiązujących w danej społeczności.

O istnieniu owej sytuacji wiemy wszyscy. Mający wątpliwości mogą poszukać informacji o roli, statusie, prawach, czy obowiązkach kobiet obowiązujących w dowolnym miejscu na świecie w źródłach historycznych, etnograficznych, czy antropologii kulturowej i społecznej. Nie trzeba jednak tak wnikliwie zagłębiać się w tematykę, by uzyskać cenne i ciekawe informacje. Książki o życiu kobiet zarówno reportaże, jak i beletrystyka zaznajomią nas z najbardziej poruszającymi faktami, czy historiami inspirowanymi prawdziwymi zajściami. Dzięki nim przekonamy się, jak silne i niezłomne potrafią być panie. Niebywała wrażliwość emocjonalna sprawia, że w pewnym sensie damy „czują” bardziej. Ta cecha czyni je niezwykłymi i bardziej wrażliwymi, ale nigdy słabszymi i mniej zaradnymi od mężczyzn.

„Kobieta, gdy raz postanowi coś i sercem stanie przy swej myśli, w wykonaniu jest upartszą, zaciętszą od mężczyzny”. Józef Ignacy Kraszewski

Poruszająca książka o życiu kobiet to reportaż „Poszukiwacz marze. Z kamerą wśród kobiet Iranu

Poznamy niesprzyjające realia, w jakich przyszło żyć obywatelką Islamskiej Republiki Iranu. Dla wielu Europejczyków zaznajamianie z tą tematyką może okazać się szokiem kulturowym. Większość obowiązujących w Iranie praw, czy zwyczajów wyda nam się niewłaściwe. W państwie tym nadal obowiązuje system patriarchalny. Oznacza to, że mężczyźni odgórnie mają wyższą pozycję społeczną i mogą cieszyć się z wynikających z niej przywilejów. Kobiety Iranu mają status obywateli drugiej kategorii. Doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej, są gwałcone, poniżane i zdane na wole mężczyzn. Żona może zostać już 13-letnia dziewczynka, która nie ma prawa się sprzeciwić. Jej życie nigdy nie będzie łatwe, bo prawo rodzinne mówi jasno, że musi ona być posłuszna woli swego małżonka. O zakończeniu toksycznego związku trudno nawet marzyć. Tylko mężczyzna może bowiem wystąpić o rozwód. Sądy i pomoc społeczna z pewnością nie zrobią niczego. Według Islamu wina zawsze leży po stronie kobiety.  Poznając prawdę na temat tamtejszych realiów, najpewniej bardziej docenimy te, w których żyjemy. Ta mocna literatura faktu zawiera relacje Iranek, które odważyły się mówić o swym dramacie.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/poszukiwacz-marzen-kamera-wsrod-kobiet-iranu/

Książki o życiu kobiet napisała lekarka i aktywistka społeczna, Jadwiga Wojtczak–Jarosz

Nie bała się ona wyruszyć na niesprzyjające, afrykańskie tereny. Dzięki temu powstały prawdziwe, obrazowe książki, które ukazują  drastyczne, pełne przemocy i zagrożeń realia.

Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” to poruszająca książka opisująca dramatyczne życie mieszkanek Afryki. Jak wiemy, to malownicze miejsce jest niesprzyjające ze względu na klimat. Prawa natury wielokrotnie okazują się jednak łagodniejsze od tych, które wyznaczają ludzie. Zaskoczą nas różnice kulturowe. To właśnie one wpływają na sytuację tamtejszych przedstawicielek płci pięknej. Wyższą pozycję społeczną mają mężczyźni. Nagminnie dopuszczają się oni przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiet. To one jednak odpowiedzialne są za utrzymanie rodziny. Codzienna praca w domu nie zwalnia ich z obowiązku zdobywania pożywienia i pieniędzy. Sytuacja ta jest dla pań bardzo niesprzyjająca, ale godnie podejmują one nawet nadludzki wysiłek.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/zobacz-wieksze-kobiety-afryki-obyczaje-tradycje-obrzedy-rytualy/

Książka „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały. Cz.II” opisuje najbardziej wstrząsające sytuacje, z jakimi spotykają się Afrykanki. Już sam fakt urodzenia się dziewczynką jest przekleństwem. W systemie patriarchalnym, który tutaj obowiązuje, wyższość zawsze ma mężczyzna. Ogromnym problemem nadal okazują się również niektóre rytualne zwyczaje. Nie sposób ich w pełni wytrzebić, gdyż wiążą się z głęboko zakorzenionymi wierzeniami. Wiele kobiet pomimo śmiertelnego ryzyka nadal jest obrzezanych. Gwałty, wszelkiego rodzaju przemoc, czy zabójstwa kobiet na tle honorowym często się zdarzają. Trudno oczekiwać, że w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni. System społeczny i prawny zdaje się niesprzyjający dla pań. Do zadań kobiety należy dbanie o dzieci, męża i domową atmosferę. To one muszą też wziąć na swe barki prace. Trudna sytuacja socjalno-bytowa dotyczy tysięcy osób. Brak środków do życia niejednokrotnie popycha do dramatycznych decyzji. Pomimo ryzyka zarażenia wirusem HIV wiele dziewczynek zaczyna się prostytuować. Nie mamy prawa oceniać tego rodzaju wyborów, jeśli nie przekonamy się, jak dotkliwy może być głód i lęk. Przekona nas o tym ta książka.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/kobiety-afryki-obyczaje-tradycje-obrzedy-rytualy-cz-ii/

Książki o życiu kobiet potrafią poruszać i długo nie pozwalać o sobie zapomnieć. Często bowiem ukazują, jak skomplikowany i dramatyczny bywa kobiecy los. Na takie pozycje zwróćmy więc szczególną uwagę.

Książa o życiu kobiet, które w dobie PRL-u zaszły w nieplanowaną ciążę to „Bez wyboru

Pozycja opisuje realia dokonywanych ówcześnie, w pełni legalnie, zabiegów  aborcji. To, że w świetle prawa podjęcie przez kobietę decyzji o przerwaniu ciąży nie budziło sprzeciwów, nie oznacza, że panie miały jakikolwiek wybór. By wychować dziecko, potrzebne są odpowiednie warunki, a przyszłej matce należałoby udzielić wsparcia. Skoro jednak „łatwiejsze” wydawało się rozwiązanie problemu poprzez wybór aborcji, do takich czynów, wiele kobiet było usilnie namawianych. W książce opisane zostały zdarzenia, które miały miejsce w latach 1973 – 1986. Wiele ukazanych scen może nami wstrząsnąć. Jest to jednak pozycja, którą trzeba poznać, bo problem wciąż budzi kontrowersje.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyboru/

Wyjątkowa książka o życiu kobiety to „Pani Nela z Saskiej Kępy

Jest to powieść fabularyzowana na prawdziwym życiorysie. Poznamy koleje losu Anieli Bińkowskiej, której przyszło żyć w niesprzyjającym czasie. Jako siedemnastolatka Nela zdecydowała się opuścić Łódź i zamieszkać w Warszawie. Ta ekscytująca przygoda nie okazała się jednak łatwą. Za sprawą Flory, pisarki i poetki, bohaterka wkroczyła w świat przedwojennych, warszawskich literatów. Udało jej się zdobyć serce poety Lucjana Szenwalda, choć własne ofiarowała inżynierowi Stanisławowi, który okazał się niegodny zaufania. Nawet jako jej mąż nie zmieni się na lepsze. Pozostanie kobieciarzem i hazardzistą, który odciśnie piętno na jej losie. To poruszająca książka o życiu wyjątkowej kobiety, trudach zmagania się z toksyczną relacją, sile matczynej miłości i kobiecego charakteru.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/pani-nela-saskiej-kepy/

Książka o życiu kobiety przeznaczona dla kobiet to „Podstępna żmija, czyli endometrioza”

Panie, które zmagają się z tą przykrą chorobą, wiedzą, jak bardzo potrafi ona zmienić życie. Wewnątrz znajdziemy opowieść spisaną, przez kobietę, która od lat boryka się z tym zdrowotnym problemem. Dzięki temu treść jest bardzo prawdziwa i z łatwością można ją odnieść do rzeczywistości. Dla wielu kobiet książka okaże się wsparciem dowodzącym, że wola walki może sprawić, iż pomimo choroby można się realizować.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/podstepna-zmija-czyli-endometrioza/

Książki o życiu kobiet, które nas poruszą to także beletrystyka. Literacka fikcja często inspirowana jest prawdziwym życiem. To dlatego z łatwością utożsamimy się z bohaterkami i z napięciem będziemy śledzić ich losy.

Książka o życiu kobiety dedykowana przede wszystkim paniom to „W kierunku zachodzącego słońca

Fabuła pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, obrazowych opisów i różnorodnych wątków. Delikatne sceny miłosne i romantyczne uniesienia stają obok niebezpieczeństw, zdrady i szalonych podróży. Główna bohaterka to Samantha. Jest ona atrakcyjną, młodą kobietą, która zaczyna wkraczać w życie zawodowe. Marzenia w jej przypadku szybko będą musiały zetrzeć się z rzeczywistością. Jej szef zachowuje się dwuznacznie, a dawny partner Rob może jeszcze sporo namieszać. Pierwszy służbowy wyjazd, w jaki uda się Samantha, będzie ekscytujący, podobnie jak każdy kolejny. W końcu na drodze Samanthy stanie wyjątkowy mężczyzna i stopniowo wszystko się zmieni.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/kierunku-zachodzacego-slonca/

Książką o życiu kobiety okazuje się także „Drugie życie rzeczy

Główna bohaterka, która przyłapie męża na zdradzie, będzie musiała na nowo ułożyć swoje życie. Podobne historie w prawdziwym życiu zdarzają się nagminnie. Uczucia czasem się wypalają i komplikują. To przykre, ale nie sposób tego zmienić. Pogrążać się w nostalgii nie warto. Życie umyka tak szybko, że trzeba chwytać każdą chwilę. Ta książka przekonuje, że los potrafi płatać straszne figle. Nie przewidzimy ich, ale gdy nadejdą, musimy spróbować sobie poradzić. Nawet tak przykre doświadczenie, jak zdrada, która tak bardzo dotknie bohaterkę tej powieści, nie musi oznaczać końca.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/

Piękna, wzruszająca książka o życiu kobiety to „Finezja uczuć

Przekonamy się, jak cierpi osamotnione, kobiece serce i zastanowimy, czy miłość do księdza ma prawo bytu. Fabuła pozwoli nam poznać bardzo typowe małżeństwo z wieloletnim stażem. Alicja dba o domowe ciepło, a Adam ciężko pracuje, przez co niejednokrotnie całe dnie nie ma go w domu. Rutyna, stagnacja i poczucie osamotnienia zacznie wkradać się w ich związek. Wówczas na drodze  Alicji pojawi się mężczyzna, który rozbudzi jej serce. Niestety jest to ksiądz. To poruszająca powieść o sile kobiecych uczuć i poczuciu obowiązku wobec najbliższych.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione/

Zaprezentowane pozycje to wyjątkowe książki, które podkreślają niezwykłość pań. Te książki o życiu kobiet, zarówno reportaże,  jak i beletrystyka, bezspornie dowodzą bowiem, że panie potrafią zaskakiwać siłą charakteru, determinacją i niebywałą wrażliwością.

ZOBACZ CO CZYTAJĄ KOBIETY  http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kobiety-to-czytaja/

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *