Książki z motywem zdrady

Tematyka zdrady jest ponadczasowa. Niewierność często staje się zaczątkiem poruszających historii. Książki z motywem zdrady opisują ten bolesny, choć bardzo życiowy temat. Okazuje się, że wiarołomność i łamanie danych obietnic, zdarza się nagminnie.

Wierność to dochowywanie złożonych zobowiązań. Obietnica, że niektóre zasady nigdy nie zostaną złamane. Stwierdzenie to pięknie brzmi, ale niestety, często nijak ma się do rzeczywistości. Składać przysięgi jest bardzo łatwo. W momencie, gdy dajemy słowo, że będziemy lojalni w określonym obszarze, głęboko wierzymy, że wytrwamy w zadeklarowanych postanowieniach. Życie, którego nie da się zaplanować, pisze jednak różne scenariusze, a zdrada jest ich przykrą częścią.

Motyw zdrady w literaturze i sztuce jest ponadczasowy i wciąż aktualny. Sceny niewierności czy łamania złożonych obietnic często stają się inspiracją poruszających dzieł. Takowe historie zawsze cieszyły się zainteresowaniem. Wszyscy wiemy bowiem, że nielojalność, która budzi uzasadnione obawy i lęk, ma miejsce nazbyt często.

Książka o zdradzie

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-o-zdradzie/

Zdrada może odnosić się do relacji międzyludzkich, norm czy zasad obowiązujących w danej grupie, czy społeczności. Najbardziej boli jednak niewierność najbliższej nam osoby. Bardzo chcemy wierzyć, że obietnice, które sobie złożymy, nigdy nie zostaną złamane. Niestety życie nie jest bajką, więc zdarzyć może się wszystko.

Książki z motywem zdrady opisują ten bolesny, choć bardzo życiowy temat. Okazuje się, że łamanie danych obietnic zdarza się nagminnie. Literacka fikcja jest bardzo bliska prawdy, z łatwością odniesiemy ją więc do znanej nam rzeczywistości.

Motyw zdrady odnajdziemy w książce „Drugie życie rzeczy”. Jest to powieść obyczajowa, która uświadamia, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Los bywa nieprzewidywalny i z pewnością nie zdołamy go okiełznać. Plany na przyszłość warto snuć, ale nawet kolejny dzień może zmienić wszystko. Maria przyłapie męża na zdradzie. Widok będzie dla niej szokującym i obrzydliwym zaskoczeniem. Po fakcie będzie w stanie jedynie zwymiotować. By móc żyć dalej, będzie jednak musiała postarać się otrząsnąć. Ta powieść kryje w sobie ważne przesłanie. Przekonamy się, że istnieją rzeczy, które wiele mówią o ludziach, stających się lepszymi, nawet jeśli czynią zło.

Książki z motywem zdrady to „Tajemniczy zapach szczęścia”. Jest to świetna powieść obyczajowa przesączona erotyzmem. Jak w prawdziwym życiu w pozycji tej odnajdziemy piękne, pełne szczęścia oraz dramatyczne momenty. Aldona, główna bohaterka nie może już znieść zdrad męża. Przez całe, ich wspólne życie starała się zrobić wszystko, by codzienność stała się przewidywalną harmonią. Niestety, maż tyran wielokrotnie ją zranił. W efekcie zaczęła tracić pewność siebie i poczucie własnej wartości. Decyzje o rozwodzie trudno będzie jej podjąć, bo nadal łudzi się, że cokolwiek da się jeszcze zmienić. Prawdziwa odmiana będzie miała miejsce, gdy Aldona bliżej pozna brata swojej przyjaciółki. Namiętny romans, który ich połączy, odmieni jej życie.

Książka, która mówi o zdradzie to „W kierunku zachodzącego słońca”. Ta obyczajowa powieść pozwala przeżyć masę skrajnych emocji. Panie zostaną oczarowane romantyką, subtelnością i bardzo życiowymi problemami, a panowie wędrówkami przez afrykański kraj, jazdą jeepem na safari, czy widokiem antylop atakowanych przez krokodyle. Susana, którą przyjdzie nam poznać to ambitna, inteligentna kobieta, która zaraz po ukończeniu studiów podejmie obiecującą pracę. Niestety nie będzie idealnie. Jej szef dwuznacznie się zachowuje, a obecny partner zawodzi. Przed nią pierwszy służbowy wyjazd i masa atrakcji do przeżycia. Rob, partner Susany szuka okazji, by ją zdradzić. Dość szybko przekona się ona, że tą znajomość należy zerwać, ale łatwo nie będzie. Gdy Susana ustabilizuje swoje życie i nareszcie pozna wyjątkowego mężczyznę, zrobi się niebezpiecznie. Odrzucony Rob z czasem da o sobie znać.

Książki z motywem zdrady, która mówi o wielkiej mocy przebaczania to „Inny wariant życia”. Poznamy poruszającą historię miłości Izy i Janusza. Wyjątkowej pary, która wspólnie przeżyła wiele chwil. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie momentów pełnych szczęścia i tych dramatycznych. Para planowała wspólną przyszłość już na etapie nauki w liceum. Marzenia musiały jednak zetrzeć się z rzeczywistością. Los jak wiemy, bywa nieubłagany i zwykł wszystko komplikować w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy wszystko zdaje się kończyć, pozostają tylko dwa wyjścia. Walczyć z nowym, innym wariantem życia lub pokochać go. Iza i Janusz musieli to zrozumieć. Ich wzruszająca historia wzrusza do głębi. Fabuła przekonuje też, że zdradę można wybaczyć.

Książki z motywem zdrady opisują ten bolesny, choć bardzo życiowy temat. Warto po nie sięgać, by przeżyć emocjonujące momenty i skłonić się do głębszych refleksji.

http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/zdrada/

 

 

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *