Cechy dobrego fluidu

Wybór idealnego kosmetyku

Fluid to kosmetyk, będący podstawą udanego makijażu. Jeśli nie zamaskujemy niedoskonałości cery, niewielkich przebarwień i zmian skórnych, niewiele pomoże nam nałożenie kolorowych kosmetyków. Nie utrzymają się na skórze zbyt długo i nie będą wyglądać tak dobrze jak to miałoby miejsce, gdybyśmy użyły przedtem dobrego fluidu. Na co warto więc zwrócić uwagę wybierając fluid? Jak rozpoznać czy mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości?

Pierwsza cecha dobrego fluidu: lekka konsystencja

Fluid nie powinien być ciężki i tworzyć efektu „maski”. Powinien być wzbogacony o właściwości pielęgnujące i nawilżające cerę. Po jego nałożeniu na twarz, osoba malująca się powinna czuć, że cera nie jest wysuszona, a jest jedwabista i przyjemna w dotyku. Fluid powinien się rozprowadzać równie łatwo jak krem i równie lekkie wrażenie pozostawiać na skórze.

Druga cecha dobrego fluidu: odpowiednie krycie

Potrzebny nam kosmetyk, który skutecznie zamaskuje przebarwienia na skórze. Musi pokrywać wszystkie niedoskonałości, w tym widoczne naczynka i blizny. Jeśli fluid jest zbyt wodnisty, nie wchłania się w skórę lub nie utrzymuje się na niej, a to znak, że jego właściwości kryjące pozostawiają dużo do życzenia.

Trzecia cecha dobrego fluidu: naturalny wygląd

Za pomocą dobrego fluidu uzyskamy efekt gładkiej, jednolitej cery. Możemy użyć fluidu matującego lub rozświetlającego w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, ale zawsze powinnyśmy zwrócić uwagę czy fluid nie zostawia smug i nierówności i czy nadaje naszej skórze zdrowy koloryt. Niektóre odcienie fluidów mogą nie wyglądać naturalnie, dlatego warto zwrócić uwagę czy paleta kolorystyczna, jaką oferuje dana marka jest odpowiednia.

Czwarta cecha dobrego fluidu: trwałość

Dobry fluid nie powinien utleniać się na skórze. Musi zapewnić efekt świeżej cery na co najmniej 8 godzin. Jeśli ściera się i przestaje wyglądać dobrze po czasie krótszym niż 8 godzin może to wskazywać, że fluid nie jest wystarczająco dobrej jakości. Dobry fluid jest trwały i nie roluje się, nie pozostawia grudek.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *