Piłka lacrosse

Piłka lacrosse do proste, a jednocześnie bardzo efektywne narzędzie, które umożliwia zwiększenie mobilności. Choć jeszcze do niedawna mało kto o niej słyszał, teraz jest to jedno z najchętniej wybieranych akcesoriów dla osób aktywnych. Piłka okazuje się także niezastąpiona przy rozbijaniu napięć w splotach mięśniowych, jak również w powięziach czy punktach, które trudno rozmasować.

Co to jest piłka lacrosse?

Piłka lacrosse jest produktem pozwalającym zlikwidować drobny ból mięśniowy dzięki wykonywaniu ucisków na poszczególne partie ciała. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych bólów szyi, ramion, pleców, jak również w przypadku bólu klatki piersiowej, łydek czy wielu innych. Produkt umożliwia wykonanie intensywnego masażu mięśni głębokich. Piłka wykorzystywana jest też często do poprawy mobilności przez zawodników trenujących crossfit.

 

Zastosowanie

Piłka lacrosse znajduje zastosowanie przede wszystkim po wykonaniu ciężkiego treningu siłowego, jak również wytrzymałościowego. Jej głównym zadaniem jest zmniejszenie albo wyeliminowanie niewielkich bólów mięśni, co możliwe jest dzięki wykonywaniu ucisku w ogólnych obszarach bólu. Piłką należy uciskać wybrane punkty na ciele za pomocą podłogi, ściany albo innej twardej powierzchni pozwalającej ustabilizować jej ruch.

 

Wysoka jakość wykonania

Zaletą piłki lacrosse jest także sposób jej wykonania, który gwarantuje maksymalną skuteczność przeprowadzanego masażu. Gumowa powłoka piłki minimalizuje jej ślizganie się i pozwala na bardzo dokładne rozmasowywanie wybranej części ciała. Dzięki temu jest to produkt idealny do masażu spiętych splotów mięśniowych czy punktów spustowych. Ponadto piłka jest mała i łatwa do transportu, dlatego doskonale sprawdza się jako narzędzie do masażu po wykonanych ćwiczeniach i to bez względu na miejsce, w którym odbywa się trening. Odpowiednie właściwości i trwałość wykonania gwarantują dotarcie nawet do trudno dostępnych części ciała, a tym samym dają możliwość poprawienia swojej formy na długi czas.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *