Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków – polecona książka

Książka Urszuli Szczęch jest próbą odpowiedzi na pytania pojawiające się w obliczu mordów. Dlaczego człowiek seryjnie morduje? Czy rodzi się z „genem zabijania”? Czy skłonność do zabijania to uleczalna choroba?

Książka „Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” przedstawia zjawisko zabójców, którzy odważyli się dokonać tego czynu więcej niż raz. Jej głównym walorem jest rzetelne zaplecze merytoryczne i wiedza poparta przykładami, które pozwalają lepiej uzmysłowić sobie istotę problemu.

Nie ma się co łudzić. Seryjni mordercy w rzeczywistości nie są ani genialnymi sprawcami, ani artystami. Nie są kreatywni, ani nie angażują się emocjonalnie. Są natomiast najgorszym koszmarem swoich ofiar, karykaturą człowieka, która musi zabijać, aby nadać sens swojemu istnieniu, nabrać poczucia własnej wartości. To potwory, które „żywią” się śmiercią, aby poczuć, że naprawdę żyją.

Całość podzielona jest na trzy części: pierwszą z nich stanowi psychopatologia sprawcy, w której autorka zastanawia się, jak duży wpływ na morderców miało środowisko czy wychowanie.

Druga część rozważań stawia czytelnikowi ważne pytanie: czy lepiej jest skazać seryjnego mordercę na karę śmierci, czy też może próbować go wyleczyć za pomocą leków i psychoterapii? Czy w ogóle możliwe jest całkowite unormowanie zachowań społecznych u takiej osoby?

Psychopatyczny, seryjny morderca uważa, że jest kimś lepszym, że stoi ponad dobrem i złem. Wielu okrutnych morderców mówiło, że w trakcie popełniania zbrodni czuli się „bogami”, ekscytowało ich to, że mają cudze życie w swoich rękach. Z drugiej strony psychopaci odczuwają pewne wybrakowanie w sobie, jakby mieli pewnego rodzaju dziurę w mózgu, jakąś pustkę wewnątrz.

Z kolei trzecia część zajmuje się aspektem prawnym i kryminalistycznym. Autorka przytacza poszczególne paragrafy Kodeksu karnego, które ukazują możliwe kary za zabójstwo. Książka wzbogacona jest fragmentami wywiadów z Tedem Bundym oraz Karolem Kotem, znanym jako „wampir z Krakowa”, co jeszcze lepiej przybliża sylwetki morderców.

„Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

więcej informacji o książce:

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/

http://www.poradniki24h.pl/2561/czy-mozna-zrozumiec-umysl-seryjnego-mordercy/

https://atramentowomi.blogspot.com/2018/07/seryjni-mordercy-sa-wsrod-nas.html

http://www.psychoskok.pl/produkt/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191647″]

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *