Jak wybrać odpowiedni catering aby impreza zapadła na długo w pamięci gości?

Współczesne imprezy okolicznościowe typu wesela, komunie, chrzciny czy rocznice nie mogłyby obejść się bez cateringu. Z racji na coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalne wyposażenie, firmy cateringowe prześcigają się w coraz to bardziej niezwykłych pomysłach. Dzięki temu klient ma w czym wybierać. Jeśli więc i Ty planujesz obchody ważnego dla Ciebie lub Twojej rodziny święta, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak wybrać odpowiedni catering aby impreza zapadła na długo w pamięci gości.

Catering – zastawa stołowa

Odpowiednia zastawa stołowa to szczególnie ważny element każdego przyjęcia. Niezależnie od rodzaju uroczystości, powinna być ona nie tylko elegancka, ale i funkcjonalna. Porcelanowe zastawy stołowe są z pewnością świetnym wyborem na takie wydarzenia jak komunia czy wesele. Ich dekoracyjność dodaje niesamowitego uroku całej imprezie. Warto również zadbać o odpowiedni dobór szklanek i kieliszków. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania elementów zastawy, takich jak talerze czy półmiski. Markowa porcelana z pewnością zagwarantuje, że nie będziemy zawiedzeni jej użytecznością.

Nowoczesny catering

Współczesny catering zwany również nowoczesnym zaczął być coraz bardziej popularny na początku XX wieku, w miejscach takich jak hotele i domy weselne. Z biegiem czasu stał się rozpowszechniony na całym świecie. Nowoczesny firmy cateringowe charakteryzują się przede wszystkim szybkością działania i dobrą organizacją. W porównaniu z dawnymi czasami goście nie mają już możliwości wyboru dania dla siebie ani wielkości porcji (jednak nie jest to reguła). Obecnie coraz modniejsze stają się tzw. stoły tematyczne oferujące np. tylko dania orientalne przyczyniające się do zdrowszego odżywiania.

Oprócz fachowej obsługi, ważnym elementem profesjonalnego cateringu są odpowiednie naczynia i urządzenia kuchenne. Elegancka i nowoczesna zastawa nie tylko pozwala na większą funkcjonalność, ale i nadaje całej imprezie większej atrakcyjności. Przy wyborze firmy cateringowej należy również zwrócić uwagę na to w jakich warunkach podawane, podgrzewane i transportowane jest jedzenie – chodzi tu oczywiście o odpowiednie podgrzewacze i chłodnie samochodowe. Warto też sprawdzić czy do zestawów zostały dołączone sztućce.

Jeśli chodzi o podgrzewanie potraw, świetnie sprawdzą się nowoczesne bemary, czyli urządzenia grzewcze, które pozwalają na utrzymywanie stałej temperatury posiłków przez długi czas. Zależnie od potrzeb może wybrać modele elektryczne lub na zasilanie gazowe. Do wyboru mamy:

– bemary wolnostojące, wyposażone w nogi,

– posiadające sterowanie centralne,

– ze sterowaniem niezależnym,

– modele jezdne, wyposażone w kółka (dają możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy kuchnią a jadalnią)

Uroczystości takie jak wesele, komunia czy rocznica ślubu są naprawdę wyjątkowe, dlatego obecny podczas nich catering powinien być również szczególny. Odpowiednio dobrane komplety talerzy i kieliszków to tylko część z szerokiej gamy wyposażenia o jakie należy zadbać. Jeśli jednak weźmiemy sobie do serce wszystkie wskazówki, nie trzeba będzie martwić się o jakość wybranego cateringu.

Artykuł napisany pod przewodnictwem iguanasklep.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *