Zajęcia w przedszkolu – co robi Twoje dziecko?

Przedszkole to próba generalna przed pójściem Waszego dziecka do prawdziwej szkoły. Im lepszy będzie jego start, tym większa szansa na to, że osiągnie w przyszłości sukces. W związku z czym warto pomyśleć o tym, aby umieścić je w odpowiedniej placówce, takiej jak Królestwo Nauki i Sztuki „Przed Szkółka”.

Oferta zajęć, jaka jest tutaj oferowana, na pewno odpowiednio ukierunkuje (jak i też uszczęśliwi) Państwa potomstwo, które dopiero rozpoczyna swoją edukację.

Zajęcia sztuki i plastyki

Okres przedszkolny to doskonała okazja na to, aby dziecko się systematycznie rozwijało. Najlepiej drogą edukacji przez sztukę, czyli poprzez „laboratorium sztuki”, czy też zabawy plastyczne (co radzą profesjonaliści). W ten sposób dziecko doskonale uczy się wyrażania samego siebie. W pierwszym przypadku mowa chociażby o inscenizacjach teatralnych, które – nawet w tak wczesnym wieku – dają spory zastrzyk wiary we własne siły. W drugim przypadku mowa o czystej zabawie w artystę, gdzie dzięki farbie czy tkaninie, dziecko wyraża swoje uczucia i myśli. Niepubliczne przedszkole „Przed Szkółka” rozwija również wokalnie. Dzieci m.in. nagrywają swoje piosenki w Radiu Opole, gdzie są później publikowane.

Zajęcia ścisłe

Jak dobrze wiemy, mózg człowieka ma dwie półkule. Dobre prywatne przedszkole potrafi odpowiednio stymulować harmonijny rozwój dziecka. „Matematyczna kraina”, czyli zabawa m.in. w sklep czy szukanie skarbów w lesie – stanowią odpowiednie tego przykłady. Już przy takiej rozrywce dziecko uczy się m.in. rozumowania operacyjnego oraz zapisywania czynności matematycznych.

To doskonały sposób na to, aby nauczyć się myślenia abstrakcyjnego. Dzięki „Akademii Małego Naukowca” dzieci biorą udział w wycieczkach do palmiarni czy zoo, a nawet w zajęciach laboratoryjnych oferowanych przez uczelnie wyższe. Z kolei za pomocą zajęć „Komputerowy świat”, dziecko lepiej zapoznaje się z możliwościami, jakimi wciąż obdarowują nas nowoczesne czasy.

Zajęcia językowe

Przedszkole niepubliczne Królestwa Nauki i Sztuki „Przed Szkółka” daje także możliwość rozwoju umiejętności językowych u dzieci. Jak wiadomo – im młodsze dziecko, tym większa szansa na to, że lepiej opanuje drugi język. Drogą autorskiego programu „Zaczarowany Świat Dudu”, przedszkolak zaczyna operować nawet dwoma tysiącami słówek w języku angielskim.

Dzięki programowi dziecko szybciej i lepiej nauczy się operować nowymi treściami. Oprócz tego może również odpowiednio wykształcić wymowę i intonację poprzez naukę piosenek i rymowanek. Przedszkolaki uczą się także poprawnego używania języka obcego poprzez naśladownictwo wypowiedzi osób dorosłych.

Zajęcia fizyczne

Szanujące się przedszkole prywatne (a „Przed Szkółka” do takich jak najbardziej należy) oferuje również edukację związaną z aktywnością fizyczną. Udział w olimpiadach sportowych czy konkursach – to tylko przykładowe możliwości tej placówki. Różnorodne imprezy sportowe stają się źródłem cudownych wspomnień, które mogą pozostać w pamięci dziecka na następne lata.

Przedszkolaki mają także możliwość uczestniczenia w takich zajęciach, jak rytmika oraz taniec. Oprócz tego przedszkole oferuje także uczestnictwo w grach zespołowych (piłka nożna) czy grę w gumę. Raz w miesiącu dzieci poznają elementy JUDO, co jest z kolei efektem współpracy z Klubem AZS Judo.

Zajęcia dla rozwoju dziecka

Bierność, bezmyślność, schematyzm a także automatyzm – to coś, przed czym powinniśmy chronić nasze dzieci. Temu właśnie służą wyżej wymienione zajęcia edukacyjne w przedszkolu. Dzięki nim, dziecko może nauczyć się myśleć refleksyjnie korzystając ze wszystkich możliwych zmysłów.

Odpowiednia inspiracja to klucz dla właściwego rozwoju dziecka a uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach na zewnątrz (w ramach m.in. współpracy ze środowiskiem lokalnym), różne zdobyte nagrody, ale przede wszystkim uznanie dzieci i ich rodziców – to główne elementy, które przemawiają za tą ofertą. Dlatego warto postawić na Królestwo Nauki i Sztuki „Przed Szkółka”.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *