Pawilony handlowe i biurowe – charakterystyka i etapy produkcji

Pawilony handlowe i biurowe charakteryzują się lekką konstrukcją, łatwością montażu i przede wszystkim możliwością szybkiej rozbudowy. Brak fundamentów przyspiesza realizację inwestycji, a solidne wykonanie czyni dany pawilon odpornym na oddziaływania zewnętrzne.

Pawilony handlowe – etapy produkcji

Realizacja inwestycji z zakresu wykonania pawilonów handlowych, składa się najczęściej z trzech najważniejszych etapów.

1. Projektowanie – obejmuje ono wszystkie czynności, związane ze stworzeniem graficznego projektu danego pawilonu. Na tym etapie klient decyduje o jego kształcie i powierzchni, choć najczęściej mieści się ona w zakresie 20 – 50 metrów kwadratowych.

2. Realizacja usługi – na tym etapie zamawia się (bądź produkuje) elementy, które wchodzą w skład konstrukcji pawilonu. Są to najczęściej płyty obornickie z zastosowanym wypełnieniem izolacyjnym (styropian). Charakteryzują się one dość dużą grubością, wynoszącą zwykle 100 mm (ściany nośne) i 150 mm (ściany stropowe).

Podczas oczekiwania na dostawę odpowiednich komponentów, przygotowuje się specjalną konstrukcję stalową, będącą dla nich oparciem. Równocześnie realizuje się prace związane z przygotowaniem stolarki okiennej i drzwiowej.

3. Montaż – to ostatni etap realizacji inwestycji. W niektórych przypadkach, pawilony handlowe biurowe montuje się już w fabryce. Dotyczy to jednak konstrukcji małych i lekkich, które w całości można przewieźć na wybrane miejsce. Znacznie większe pawilony montuje się na miejscu. O sposobie zabezpieczenia podłoża i rozładunku danego pawilonu decyduje najczęściej Klient.

Charakterystyka a… cena?

Producenci zajmujący się montowaniem konstrukcji pawilonów, zazwyczaj nie definiują cen, według wcześniej ustalonego, sztywnego cennika. Zwykle wycena jest tu prowadzona w oparciu o zmienne założenia, specyficzne dla określonej inwestycji. Na cenę końcową mają wpływ takie parametry, jak:

– powierzchnia,
– kształt pawilonu,
– powierzchnia okien i drzwi,
– materiał wykonania,
– struktura wewnętrzna,
– transport i sposób montażu,
– koszty materiałów budowlanych itd.

Mimo to, pawilony handlowe i biurowe wciąż są najtańszym sposobem na ulokowanie biura bądź centrum sprzedażowego danej firmy.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *