Wydanie książki w modelu hybrydowym

W dzisiejszych czasach coraz więcej autorów odchodzi od tradycyjnego wydania książki i samodzielnego publikowania, aby znaleźć nową, atrakcyjną alternatywę: wydanie książki w modelu hybrydowym. Czym dokładnie jest publikacja hybrydowa?

Wydawnictwo Psychoskok działa w hybrydowym modelu wydawniczym, w którym autorzy otrzymują najlepsze z obu światów: wsparcie tradycyjnego publikowania z wolnością i elastycznością self publishing. Wydawca hybrydowy łączą aspekty tradycyjnego publikowania i samodzielnego publikowania. Wydawnictwo posiada bardzo zróżnicowane modele wydania książki, metody pracy z pisarzami oraz podejścia do marketingu i dystrybucji. Cel jest jasny – sukces autora i książki – nikt nie obiecuje i nie daje 100% gwarancji sukcesu – ale cały proces przygotowania książki, późniejsza praca nad promocją i dystrybucją zmierza do obustronnych korzyści w systemie partnerskim.

 

Poznaj ofertę dla autora – http://www.psychoskok.pl/oferta/#ofertadlaautorow

 

Nadal nie masz pewności? Oto 8 powodów, dla których warto wybrać wydawcę hybrydowego do wydania swojej następnej powieści.

 

  1. Proces przyjmowania wydań książki w większym stopniu

Wiele tradycyjnych wydawnictw akceptuje tylko manuskrypty zamówione przez agenta literackiego, posiada wiele propozycji i nie jest w stanie wydawać wielu książek. Z tego powodu wiele niesamowitych książek i potencjalnych historii może pójść na marne. Większość firm hybrydowych przyjmuje niechciane manuskrypty, co eliminuje pośredników, jeśli chodzi o agentów. Potrzebujesz tylko pasji i silnej wiary w swoją pracę! Należy jednak pamiętać iż nie zostaną wydane książki które nie rokują zadowalającej sprzedaży.

  1. Kreatywne prawo własności

Najczęściej, gdy tradycyjny wydawca wybiera powieść do wydania, nabywa i zachowuje prawa do niemal każdego aspektu procesu. W przypadku wydawcy hybrydowego autorzy mogą zachorować prawo własności do treści. Dodatkowo w tym procesie wydania książki to autor ma znaczące zdanie co do okładki, marketingu, projektowania, dystrybucji itp. – może decydować lub też współdecydować w całym procesie wydawniczym. Jest to ważne, ponieważ zapewnia autorowi bardziej kreatywną kontrolę nad sposobem prezentacji książki. Prawa do własności dodatkowo wpływa na większe profity ze sprzedaży książki – nie ma co ukrywać jednak że początkowo to tez autor musi zainwestować.

  1. Elastyczność twórcza

Dawno minęły czasy, w których trzeba się martwić śledzeniem trendów literackich lub próbą zmiany artystycznej wizji, aby zaimponować wydawcy! Dzięki hybrydowym publikacjom zyskujesz podobną swobodę twórczą do niezależnego publikowania, ponieważ twoja artystyczna wizja pozostaje nienaruszona. Chociaż to właśnie pomoc od wydawnictwa w formie partnerskiej może wpłynąć na sukces.

  1. Wyższe honorarium dla autora

W przypadku tradycyjnego wydawcy autorzy zwykle zatrzymują około 7-10% opłat licencyjnych ze swoich książek. Ale w przypadku wydawcy hybrydowego wypłaty honorarium mogą sięgać nawet 45%, 70% a nawet 80%, przychodu ze sprzedaży (wszystko zależy od wybranego modelu wydawniczego – wkładu autora) . Więcej wynagrodzenia za twoje słowa ?! Czego więcej można chcieć? Jest to często jedna z najbardziej atrakcyjnych części pracy z wydawcą hybrydowym.

  1. Wsparcie marketingowe i PR

Chociaż ostatnie cztery punkty można również osiągnąć poprzez publikacje samodzielne, to właśnie hybrydowe wydawnictwa zaczynają ujawniać swoje korzyści: marketing i PR. Wielu wydawców hybrydowych oferuje taki sam rodzaj marketingu, jaki oferuje tradycyjny dom wydawniczy, takie jak recenzje, informacje prasowe i relacje z księgarniami, z których nie może skorzystać autor w świecie niezależnego publikowania.

  1. Bezpośrednia komunikacja

Współpracując z wydawcą hybrydowym, Twój wydawca, zespół redakcyjny i zespół reklamowy oraz handlowcy pracują ręka w rękę. Oznacza to, że otrzymujesz bezpośrednią, szybką komunikację dotyczącą Twojej pracy, która czasami może być trudna do uzyskania dzięki tradycyjnemu wydawnictwu. Często również częściej otrzymujesz bardziej spersonalizowane kampanie PR.

  1. Zespół redakcyjny, który pracuje z tobą oraz pełne usługi wydawnicze.

Gdy publikujesz samodzielnie, jesteś swoim własnym edytorem. Ale kiedy publikujesz za pośrednictwem wydawcy hybrydowego, jesteś wyposażony w zespół redakcyjny, który będzie pracował z tobą, aby twoja powieść ożyła! Są również bardzo zaangażowani w proces, który może, ale nie musi się zdarzyć się w tradycyjnym wydawnictwie. Stajesz się partnerem. Dodatkowo masz dostęp do pełnych usług wydawniczych, czego nie masz w przypadku samodzielnego publikowania. Dystrybucja, magazynowania pełna logistyka – trudno ta zapewnić sobie samemu.

  1. Dłuższy czas na rynku

Czasami wydawcy tradycyjni zezwalają tylko na to, aby książka pozostawała w okresie rynkowym przez 3-6 miesięcy. Dzięki wielu wydawcom hybrydowym Twoja książka pozostaje na rynku dłużej, co oznacza więcej możliwości sprzedaży, promocji i przyszłych ofert książek! Dostajesz większe możliwości co jest korzystne jako debiutantowi.

 

 

————————————

Wydawcy hybrydowi zachowują pewien poziom selekcji książek do wydania, oferują wartość, której autorowi trudno byłoby zabezpieczyć się na własną rękę, a także płacą wyższe tantiemy niż w przypadku tradycyjnych umów wydawniczych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *