Jak i kiedy można uzyskać rozwód?

Rozwód to nie tylko nieformalna decyzja o rozstaniu, ale również szereg czynności prawnych koniecznych do jego uzyskania. Wraz z wnioskiem o rozwód należy uwzględnić takie kwestie, jak podział majątku czy praw rodzicielskich. Wymaga to czasu, specjalistycznej wiedzy oraz dopełnienia formalności.


Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać w celu otrzymania rozwodu, jest złożenie pozwu rozwodowego. Należy go dostarczyć do sądu okręgowego w dzielnicy miejsca zamieszkania. Dokument powinien być złożony w dwóch egzemplarzach. Co prawo polskie mówi w kwestii tego, kiedy można się ubiegać o rozwód? Jest to możliwe w sytuacji wystąpienia rozkładu pożycia małżeńskiego. Jest to obowiązkowy warunek udzielenia rozwodu. Paradoksalnie nie są nimi nawet inne pobudki takie jak: alkoholizm czy zdrada jednego z małżonków. Pod pojęciem rozkładu należy rozumieć zerwanie różnego rodzaju więzi, zarówno o charakterze fizycznym, duchowym, jak również na tle gospodarczym. Jednak tutaj nie zawsze sytuacja jest tak oczywista. Na orzeczenie rozwodu składa się wiele czynników. Często sąd odmawia udzielenia rozwodu, szczególnie, jeśli na jego skutek miałyby ucierpieć małoletnie dzieci. Sąd odrzuca również pozew w przypadku, gdy na przykład jeden z małżonków jest ciężko chory i wymaga opieki. Jak widać uzyskanie rozwodu, nie jest sprawą oczywistą i nie zawsze kończy się sukcesem. Dlatego poleca się z korzystanie z porady prawnika, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak skutecznie znaleźć skutecznego adwokata? Z pomocą przychodzi Internet, bez, którego w dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretną frazę, na przykład „adwokat Kraków rozwód”. Dzięki temu pokaże się kilka wyników i stron, spośród których możemy znaleźć najlepszą dla nas ofertę.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *