5 rzeczy, których nie może zabraknąć w funkcjonalnej altance ogrodowej

Posiadanie altanki ogrodowej sprawi, że będziemy mogli miło spędzać letnie dni na świeżym powietrzu. Aby jednak stworzyć w niej funkcjonalną oazę relaksu, powinniśmy wyposażyć ją w kilka niezbędnych akcesoriów. Zobaczmy, czego nie może w niej zabraknąć!

Zadbajmy o właściwy dobór mebli

Jeśli altanka ma służyć przede wszystkim do relaksu, powinniśmy zadbać o to, by było w niej wystarczająco dużo miejsca do siedzenia. Warto więc wyposażyć ją w komplet wygodnych mebli – całkowicie wystarczy tam tutaj stół z dwoma ławkami lub kilkoma krzesłami. Wybierając je, zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał. Nie ulega wątpliwości, że drewniane meble prezentują się najciekawiej – doskonale skomponują się także z drewnianą konstrukcją samej altanki. Trzeba je jednak regularnie impregnować, aby nie straciły na estetyce. Alternatywę dla nich stanowi np. technorattan – tworzywo, które do złudzenia przypomina naturalną wiklinę, jest jednak trwałe i odporne na działanie wilgoci.

 

Wstawmy grill

Nic tak nie uprzyjemni letnich wieczorów jak zapach grillowanych potraw unoszący się wokół altanki ogrodowej. Grill powinien więc stanowić jej centralny punkt. Do naszej dyspozycji są modele mobilne, które można dowolnie przesuwać, oraz stacjonarne – np. grill wymurowany z cegły tuż przy altance. Taka konstrukcja będzie stanowić nietuzinkową ozdobę naszej posesji!

Oświetlenie to kwestia kluczowa

Wieczorne przesiadywanie w altance stanie się bardziej klimatyczne, gdy wykończymy ją odpowiednim oświetleniem. W tej roli najlepiej sprawdzą się wszelkie lampiony i latarenki – nie tylko zapewnią lekko przytłumione światło, lecz jednocześnie stworzą ciekawą atmosferę. Możemy również rozwiesić w niej lampki choinkowe lub girlandy cotton balls – światło może nie będzie wtedy zbyt intensywne, lecz wystarczające, by korzystać z altanki.

 

Jak ochronić się przed insektami?

Nie ulega wątpliwości, że natrętne komary czy kolonia mrówek mogą skutecznie popsuć atmosferę podczas korzystania z altanki. Warto zatem zadbać o to, aby insekty i owady nie miały do niej dostępu. Pomogą nam w tym specjalne środki chemiczne, które je odstraszą. Możemy też umieścić w niej specjalne świeczki lub olejki zapachowe, których aromat będzie całkiem przyjemny dla nas, lecz trujący dla owadów. W ten sposób zyskamy także dodatkową dekorację naszej konstrukcji ogrodowej.

 

Dodatki, które poprawią estetykę naszej altanki

Nie zapominajmy również o tym, że altanka ma służyć głównie za dekorację naszej posesji. Powinniśmy więc zadbać o jej estetykę. Po jakie akcesoria sięgnąć, aby osiągnąć ciekawy efekt? Przede wszystkim wykończmy krzesła i ławki dużą ilością barwnych poduszek – zapewnią nam komfort podczas siedzenia i ożywią wystrój konstrukcji. Warto też umieścić w niej kilka koców, dzięki którym będzie nam ciepło nawet w te chłodniejsze wieczory. Ciekawy klimat stworzy również obecność roślin – obsadźmy więc altankę kwitnącymi kwiatami, a przy jej ściankach posadźmy pnące róże, które już po kilku latach oplotą całą konstrukcję, stwarzając cień i nadając jej piękny wygląd.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *