Zdrowy lunchbox do pracy – Czy warto?

W pracy spędzamy znacząca część dnia, warto więc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie podczas tego czasu. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zadbanie, aby nasz organizm otrzymywał niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki.

Naukowo udowodnione zostało, że warto w ciągu dnia zjadać kilka posiłków, co ma sprawiać, że czujemy się naładowani energią do działania bez względu na godzinę. Ważne jest aby pamiętać o wielkości porcji, aby uniknąć uczucia ciężkości. Wszystkim, którzy nie mają czasu przyda się przejrzenie ofert na lokalnym rynku. Przykładem firmy która zajmuje się dietą pudełkową jest Rukola – catering dietetyczny z dostawą.

Jak odżywiamy się w pracy?

Często sięgamy po wszechobecne fast foody, jednak ich jakość w większości pozostawia wiele do życzenia. Jeśli w okolicy biura nie mamy możliwości zakupienia dań na wynos, często kolejnym krokiem są automaty, gdzie królują batoniki i inne słodkości. Warto zastanowić się jaki wpływ na nasz organizm ma śmieciowe jedzenie. Pracując 8 godzin w pozycji siedzącej, ostatnie czego nam brakuje to niszczenie swojego organizmu złym doborem jedzenia. Jedzenie tego typu posiłków nie przynosi nam wszystkich niezbędnych mikroelementów i składników potrzebnych do funkcjonowania w ciągu całego dnia. Objawia się to brakiem koncentracji, ospałością czy zmęczeniem.

Świetnym sposobem na poradzenie sobie z problem, co zjeść w pracy okazują się lunchboxy. Można skorzystać z oferty firm zajmujących się cateringiem dietetycznym takich jak smaczne-pudło. Innym z rozwiązań jest przygotowywanie posiłku w domu i zabranie go do pracy. Wszystko zależne jest czasu, jaki jesteśmy w stanie poświęcić. Wyszukanie produktów potrzebnych do przygotowania dań czy znalezienie odpowiedniego przepisu to nie łatwe zadanie dla początkujących. Sam proces gotowania, jak i późniejszego sprzątania jest równie pracochłonny.

zawartość lunchboxu dostarczanego do miejsca pracy

Kim są osoby korzystające z lunchboxów?

Według badań najczęściej korzystającą grupą czy to z gotowych, czy własnej produkcji lunchboxów są kobiety. Panie w wieku pomiędzy 20 – 40 lat przeważnie wykonujące pracę biurową. Można zauważyć, że co roku rośnie ilość mężczyzn, którzy zwracają uwagę, na to, co jedzą. Początkowo moda na lunchboxy rozwijała się w dużych miastach czy aglomeracjach, jednak wraz ze wzrostem popularności trafiła do mniejszych miejscowości.

Co może znajdować się w lunchboxach? Wasze ulubione dania

W zależności od naszych preferencji kulinarnych dania mogą się ogromnie różnić. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Osoby o mniejszych zdolnościach kulinarnych często decydują się na stworzenie zdrowych kanapek. Wykorzystując pełnoziarnisty chleb, zdrowe i świeże dodatki można stworzyć danie, które będzie nie tylko smaczne, ale również będzie świetnie wyglądało.

zdrowy sałatka którą warto zabrać ze sobą do pracy

Kolejnymi popularnymi daniami są wszelkiego rodzaju sałatki. W zależności od sezonu czy dostępności warzyw możemy zapełnić nasze pudełka cała paleta kolorów. Jako dodatek często wykorzystuje się np. grillowaną pierś z kurczaka, czy wędzonego łososia. Są to produkty posiadające duża ilość białka. Jeśli jesteśmy na diecie wegetariańskiej, warto skorzystać z zamienników, mogą być nimi np. warzywa strączkowe. Dla osób posiadających możliwość podgrzania sobie posiłku w pokoju socjalnym. Istnieje cała gama dań, które najlepiej smakują na ciepło.

Potrawy z makaronem są jednymi, które najczęściej się wymienia. Przepisy na dania, które możemy przygotować i zabrać ze sobą do pracy możemy znaleźć zarówno w internecie, jak i dzięki znajomym. Warto pamiętać o tym, aby dopasować kaloryczność dań do potrzeb naszego organizmu oraz żeby ich skład był bogaty we wszystkie niezbędne elementy.

Nasza opinia

Z pewnością zmiana naszych przyzwyczajeń żywieniowych z fast foodów na zdrowe produkty będzie miała ogromny wpływ na organizm. Polepszenie się naszej koncentracji, brak uczucia zmęczenia to efekty, które już po kilku dniach odczujemy. Dzięki tysiącom przepisów dostępnych w internecie nie grozi nam monotonia posiłków. Dla osób, które nie mają czasu bądź umiejętności kulinarnych, polecamy skorzystać z usług firm cateringowych. Jesteśmy przekonani, że moda na lunchboxy będzie trwała przez wiele najbliższych lat.

(kam.seo.)
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *