Podłoga warstwowa czy lita? Jaki rodzaj jest dla mnie?

Podłogi warstwowe i podłogi lite wprowadzają do wnętrza wiele klimatycznego ciepła oraz ponadczasowego uroku. Z drugiej strony podkreślają także szlachetność aranżacji. I choć na rynku mamy ogromny wybór okładzin podłogowych, to właśnie drewniane parkiety niezmiennie cieszą się największym zainteresowaniem zarówno podczas wykańczania wnętrz mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Wybierając jednak tę idealną podłogę, powinniśmy się zastanowić, czy wybrać podłogę litą, czy warstwową?

Podłogi lite

Deski lite, o których więcej dowiecie się na blogu DLH, to jak sama nazwa wskazuje deski produkowane z jednego kawałka drewna. Podłogi lite stanowią najbardziej tradycyjne i ponadczasowe wykończenie posadzki. Spowodowane jest to przede wszystkim autentycznym pięknem desek oraz ciepłem, które wprowadzają one do wnętrza. Podłogi lite dedykowane są przede wszystkim tradycyjnym aranżacjom, jednak z powodzeniem znajdują zastosowanie również w nowoczesnych projektach wnętrz, wprowadzając do nich wiele szlachetności oraz wyraz elegancji. Podłogi lite łączy się na pióro-wpust, klejąc je do podłoża. Taki montaż zapewnia stabilność i dobrą akustykę, ponieważ eliminuje efekt stukania. W związku z tym świetnie sprawdzą się one w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, jak na przykład salony czy przestrzenie publiczne oraz w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci i zwierzęta. Deski lite możemy stosować także w łazienkach, jednak powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewna przed wilgocią – warto pamiętać również o tym, że najkorzystniejsza wilgotność powietrza zarówno dla drewna, jak i dla zdrowia człowieka zawiera się w przedziale 45-60%.

Podłogi warstwowe

Coraz większą popularność zyskują podłogi warstwowe, dostępne zarówno jako deski o budowie dwuwarstwowej, jak i trójwarstwowej. Wierzchnią warstwę takich desek wytwarza się z docelowego, szlachetnego gatunku drewna, natomiast spodnie z innych mniej szlachetnych odmian lub materiałów drewnopochodnych (warstwy łączy się przeciwprężnie, dzięki czemu podłoga jest bardziej stabilna i mniej podatna na odkształcenia). Takie rozwiązanie niesie wiele korzyści zarówno pod względem jakości, wytrzymałości, jak i ekologii. Podłogi warstwowe z zamkiem „na klik” łączą naturalność tradycyjnego parkietu z szybkością i łatwością montażu paneli, co stanowi ich kolejny atut. Podłogi warstwowe występują również w wersji łączenia na pióro-wpust. Podłogi warstwowe wykończone fabrycznie można użytkować od razu po ułożeniu na posadzce oraz można je kilkukrotnie (w zależności od grubości warstwy wierzchniej) cyklinować, odświeżając tym sposobem ich wygląd. Ze względu na właściwości oraz bogatą ofertę kolorystyczną i wzorniczą, podłogi dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu naszego domu, mieszkania, a nawet wnętrza przestrzeni publicznej. Jeśli pragniemy nadać naszej aranżacji indywidualnego charakteru, możemy pokusić się o wybór desek w jednolitym odcieniu, wzbogaconych porami, delikatnymi podbarwieniami lub poddanych specjalnym zabiegom, takim jak efekt piły czy szczotkowanie. Deki warstwowe dedykowane są w szczególności stylizacjom utrzymanym w nowoczesnej konwencji. Znając podstawowe różnice między podłogami litymi a warstwowymi, bez trudu wybierzesz deski najodpowiedniejsze do wnętrza Twojego domu!

Publikacja: insnae.agency

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *