Kredyty dla rolników – gotówka na dowolny cel

Z kredytów korzysta wiele osób, w tym przedstawiciele różnych grup zawodowych, m.in. rolnicy. Wiele banków ma w swojej ofercie specjalne produkty bankowe dedykowane rolnikom, np. kredyty inwestycyjne. Dzięki nim można rozwinąć swoją działalność rolniczą, kupić nowy sprzęt, m.in. maszyn rolnych.

Prowadzący działalność rolniczą mogą złożyć wniosek o kredyty dla rolnika lub gotówkowe, który przeznaczą na dowolnie wybrany cel. Jednak niektóre banki nie udzielają takich kredytów osobom zajmującym się rolnictwem. Warto o tym pamiętać, jeśli planujemy rozwój gospodarstwa. Poniżej znajdziesz garść informacji na temat kredytów dedykowanych rolnikom.

Rolnik klientem banku

Mimo że dla rolników przygotowano specjalne kredyty, wiele banków raczej nie powinna odmówić im kredytu gotówkowego, jeśli będą nim zainteresowani. Wtedy jednak muszą przejść standardową weryfikację zdolności kredytowej. Zwykle jednak nie są traktowani na najkorzystniejszych warunkach, gdyż banki wolą, gdy decydują się oni na kredyty specjalnie dla nich przygotowane.

Trudno przewidzieć, w którym banku rolnik może liczyć na kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach. Wiele zależy od sytuacji finansowej i historii kredytowej konkretnego rolnika. Po ofertę warto udać się do wielu banków, a następnie dokładnie ją przeanalizować.

Jakie dokumenty musisz przygotować?

Jeśli jednak zdecydujesz się złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, musisz zdawać sobie sprawę, że bank zażąda, abyś jak najdokładniej udokumentował swoje dochody oraz ich źródła. Warto pamiętać, że zaświadczenie o dochodach pochodzących z gospodarstwa rolnego uzyskasz w urzędzie gminy.

Ponadto będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w KRUS-ie oraz z podatkiem rolnym. Wybrane banki uwzględniają jako źródło dochodu potwierdzające zdolność kredytową także tzw. dopłaty bezpośrednie. Wtedy należy udać się do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszystkie uzyskiwane dochody bank porówna ze średnimi miesięcznymi wydatkami, które ponosisz na bieżące utrzymanie gospodarstwa.

Rodzaje kredytów dla rolnika

Większość rolników decyduje się na kredyt, aby rozwinąć swoją działalność rolniczą, np. poprzez modernizację gospodarstwa. Zwykle środki te przeznaczamy na zakup albo remont maszyn oraz urządzeń, a także zakup ziemi czy budynków. Wiele banków ma w swojej ofercie specjalne kredyty pod ten cel – o szczegółach zaś chętnie opowie nam doradca danego banku.

Zależnie od danej placówki w ofercie są m.in. kredyty inwestycyjne, konsolidacyjne, preferencyjne, kredyty rolnicze obrotowe, kredyty na dowolny cel, kredyty na prowadzenie gospodarstwa, na zakup nowego sprzętu, na finansowanie zakupu środków do produkcji rolnej. Ponadto banki oferują też leasing lub pożyczkę leasingową służącą finansowaniu środków trwałych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *