Co ma wpływ na jakość życia seniora?

Jakość życia seniorów bezpośrednio uzależniona jest od ich stanu zdrowia oraz od tego, na jaką opiekę mogą liczyć na co dzień. Kiedy bowiem ktoś poza metryką czuje się dobrze i nie jest chory przewlekle lub niepełnosprawnie, to oczywiste jest, że może sobie na więcej pozwolić. Taka osoba będzie też miała lepsze samopoczucie. Zupełnie inaczej przedstawia się też sytuacja osób samotnych, a jeszcze inaczej tych, którzy na co dzień mogą liczyć na swoich bliskich.

Zdrowie najważniejsze

W przypadku seniorów największe znaczenie ma zdrowie fizyczne. Jeśli bowiem nie mają oni ograniczeń, nie przyjmują zbyt wielu leków i nie zmagają się z niepełnosprawnością to na co dzień mogą bardzo dobrze funkcjonować. Wówczas też osoby takie są bardziej zadowolone. Natomiast, kiedy ktoś widzi, że niestety nie radzi sobie fizycznie i jest chory, to jego nastrój obniża się. Osoba taka czuje się bezużyteczna. W związku z tym, należy już znacznie wcześniej, w latach młodości, dbać o siebie na tyle, na ile jest to w naszym przypadku możliwe. Niestety, kiedy osobę starszą dopadnie już choroba to należy też nad nią roztoczyć kompleksową opiekę. Taka osoba od razu będzie mogła pochwalić się lepszą jakością życia. Nie będzie z pewnością miała powodów do zmartwień, gdyż bliscy zadbają o przyjmowanie leków, wizyty u lekarzy, jak i zajęcie czasu wolnego. I co najważniejsze, będą mogli w każdej chwili wysłuchać seniora, który w ten sposób „wyrzuci z siebie” wszystkie obawy.

A co jeśli nie możemy zająć się osobą starszą osobiście?

Jeżeli natomiast z pewnych względów nie możemy zajmować się osobą starszą osobiście, to powinniśmy skonsultować się z GoldCare, a więc z firmą, w której od razu zostanie przydzielona opieka dla seniora. Można liczyć na kompleksowe podejście do chorego, przejawiające się w podawaniu mu leków, posiłków i monitorowaniu najważniejszych funkcji życiowych. Na dodatek, można też zdecydować się na to, aby osoba taka zamieszkała z potrzebującym seniorem, co już całkowicie pozytywnie wpłynie na jego jakość życia.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *