Ubezpieczenia pracownicze

Ciekawą opcją dla każdego, kto chce się ubezpieczyć, ale szuka niestandardowych rozwiązań, może być ubezpieczenie pracownicze obejmujące określoną grupę osób wykonujących pracę zawodową w tej samej firmie. Warto zastanowić się, jakie zalety wynikają z wyboru tej opcji oraz ile zyskać mogą także najbliżsi ubezpieczonego – szczególnie, że ubezpieczyciele dopuszczają możliwość objęcia usługą także członków rodziny.

Umowę o ubezpieczenie pracownicze zawiera dany zakład pracy (firma) na rzecz swoich pracowników. Najczęściej jest to ubezpieczenie na życie, czyli takie, którego zakres obejmuje u zgon pracownika. Często towarzystwa ubezpieczeń mają w swojej ofercie również dodatkowe opcje, które można powiązać z podstawowym zakresem świadczenia (np. na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, ciężkiej choroby czy pobytu ubezpieczonego w szpitalu na skutek wypadku). Składki płaci ubezpieczony, czyli pracownik, jednakże pracodawcy czasami decydują się na sfinansowanie grupowego ubezpieczenia pracowniczego w ramach benefitu.

Ubezpieczenie także dla rodziny

Towarzystwa ubezpieczeniowe (w tym np. Towarzystwo ubezpieczeniowe Open Life) dopuszczają możliwość objęcia ubezpieczeniem grupowym także bezpośrednio członków rodziny ubezpieczonego; w tym celu członek rodziny, który ma być objęty usługą, wypełni odpowiednią deklarację. To bardzo wygodna opcja – wbrew pozorom wiele osób wolałoby być ubezpieczonym w pracy małżonka ze względu na korzystniejsze warunki; dotyczy to zwłaszcza freelancerów i osób wykonujących działalność zarobkową, ale nie na etacie.

Możliwość indywidualnej kontynuacji

Open Life, oprócz licznych usług dodatkowych, umożliwia swym klientom kontynuację ubezpieczenia na warunkach indywidualnych (czyli w momencie, gdy przestanie ich obejmować ubezpieczenie pracownicze). Warto zaznaczyć, że przez pierwszy rok trwania umowy zakres ubezpieczenia, wysokość składki itd. pozostają takie same jak w ubezpieczeniu grupowym, co jest dla klienta dużym ułatwieniem – zwłaszcza, że ubezpieczenia grupowe często są zawierane na znacznie korzystniejszych warunkach niż inne dostępne na rynku dedykowane klientom indywidualnym.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Przed popisaniem deklaracji zgody, pracownik powinien jeszcze sprawdzić parę rzeczy – np. to, na jaki okres czasu umowa jest zawierana, na jakich zasadach może objąć dodatkowe osoby czy jak wygląda procedura odszkodowawcza. Najlepiej, jeśli wszystkie informacje są jasno przedstawione w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego i umieszczone na stronie internetowej – wtedy potencjalny klient (czyli np. osoba, która otrzymała propozycję przystąpienia do grupowego ubezpieczenia pracowniczego) ma szansę samodzielnie przeanalizować wszystkie zapisy.

Artykuł sponsorowany

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *