Finanse i ekonomiaPracaSpołeczeństwo

Ubezpieczenia pracownicze

Ciekawą opcją dla każdego, kto chce się ubezpieczyć, ale szuka niestandardowych rozwiązań, może być ubezpieczenie pracownicze obejmujące określoną grupę osób wykonujących pracę zawodową w tej samej firmie. Warto zastanowić się, jakie zalety wynikają z wyboru tej opcji oraz ile zyskać mogą także najbliżsi ubezpieczonego – szczególnie, że ubezpieczyciele dopuszczają możliwość objęcia usługą także członków rodziny.

Umowę o ubezpieczenie pracownicze zawiera dany zakład pracy (firma) na rzecz swoich pracowników. Najczęściej jest to ubezpieczenie na życie, czyli takie, którego zakres obejmuje u zgon pracownika. Często towarzystwa ubezpieczeń mają w swojej ofercie również dodatkowe opcje, które można powiązać z podstawowym zakresem świadczenia (np. na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, ciężkiej choroby czy pobytu ubezpieczonego w szpitalu na skutek wypadku). Składki płaci ubezpieczony, czyli pracownik, jednakże pracodawcy czasami decydują się na sfinansowanie grupowego ubezpieczenia pracowniczego w ramach benefitu.

Ubezpieczenie także dla rodziny

Towarzystwa ubezpieczeniowe (w tym np. Towarzystwo ubezpieczeniowe Open Life) dopuszczają możliwość objęcia ubezpieczeniem grupowym także bezpośrednio członków rodziny ubezpieczonego; w tym celu członek rodziny, który ma być objęty usługą, wypełni odpowiednią deklarację. To bardzo wygodna opcja – wbrew pozorom wiele osób wolałoby być ubezpieczonym w pracy małżonka ze względu na korzystniejsze warunki; dotyczy to zwłaszcza freelancerów i osób wykonujących działalność zarobkową, ale nie na etacie.

Możliwość indywidualnej kontynuacji

Open Life, oprócz licznych usług dodatkowych, umożliwia swym klientom kontynuację ubezpieczenia na warunkach indywidualnych (czyli w momencie, gdy przestanie ich obejmować ubezpieczenie pracownicze). Warto zaznaczyć, że przez pierwszy rok trwania umowy zakres ubezpieczenia, wysokość składki itd. pozostają takie same jak w ubezpieczeniu grupowym, co jest dla klienta dużym ułatwieniem – zwłaszcza, że ubezpieczenia grupowe często są zawierane na znacznie korzystniejszych warunkach niż inne dostępne na rynku dedykowane klientom indywidualnym.

Poznaj – Ubezpieczenie samochodu – jak wybrać najlepszą polisę?

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Przed popisaniem deklaracji zgody, pracownik powinien jeszcze sprawdzić parę rzeczy – np. to, na jaki okres czasu umowa jest zawierana, na jakich zasadach może objąć dodatkowe osoby czy jak wygląda procedura odszkodowawcza. Najlepiej, jeśli wszystkie informacje są jasno przedstawione w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego i umieszczone na stronie internetowej – wtedy potencjalny klient (czyli np. osoba, która otrzymała propozycję przystąpienia do grupowego ubezpieczenia pracowniczego) ma szansę samodzielnie przeanalizować wszystkie zapisy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *