Jak optymalizować koszty floty w firmie?

W wielu firmach samochody służbowe są niezbędne. Dzięki nim nasz towar może trafić w wyznaczone miejsce, ale również nasi handlowcy mogą udać się na rozmowy z kontrahentami. Zadaniem przedsiębiorców jest znajdowanie oszczędności bez negatywnego wpływu na jakość i bezpieczeństwo. Jak to zrobić? O tym właśnie opowiemy w naszym artykule!

Regularna konserwacja samochodów

Tutaj nie można zbytnio oszczędzać na profilaktyce. Im sprawniejszymi autami dysponujemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii podczas jazdy i ewentualnych opóźnień. Oczywiście w grę wchodzą również kwestie wizerunkowe – niesprawny samochód to nie jest najlepsza wizytówka naszej firmy. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników i innych użytkowników dróg.

Firmy transportowe mają z reguły swoich mechaników. W innych przypadkach warto rozważyć podpisanie umowy z godnym zaufania warsztatem samochodowym lub serwisem naprawy. Możemy w takiej sytuacji płacić miesięczny abonament i zagwarantować w nim sobie pakiet usług (kontrolnych oraz naprawczych), a także pierwszeństwo przed innymi klientami.

 

Analiza trasy przejazdu

Każdy pracodawca chce by jego kierowca na miejsce docelowe dostał się jak najszybciej i najkrótszą trasą. Jeśli podróże w określone miejsca odbywają się regularnie, to można porównywać ich przebieg. W tym celu warto sięgnąć już po profesjonalny sprzęt, który ułatwi nam taką analizę.

A takim bez wątpienia jest ten, który można znaleźć na stronie https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html. Naszą uwagę przykuł lokalizator GL-300W za około 1400 złotych. Całą historię przejazdów będziemy mieli udostępnioną na platformie www. Bez problemu więc sprawdzimy, jak dzień tygodnia czy godzina przejazdu wpływa następnie na czas jazdy. Może szybciej i płynniej jednak będzie pojechać objazdem?

 

Kontrola kierowców

Korzystanie ze służbowego samochodu skłania czasem pracowników, do wykorzystywania go do celów prywatnych. Kiedy nie mamy zaufania tylko do jednego z kierowców, to nie musimy inwestować w drogi sprzęt. To, czy nasze środki nie są marnotrawione, dowiemy się już za pomocą bezabonamentowego lokalizatora GPS FIX-2. Urządzenie to pozwala na kontrolowanie położenia pojazdu za pomocą raportów SMS oraz informacji na platformie internetowej. Dokładność położenia wynosi do 5 metrów. To w zupełności wystarczy, by stwierdzić, czy pracownik jest we właściwym miejscu.

 

Technika jazdy

Kiedy jazda samochodem jest płynna, to zużycie paliwa jest mniejsze – to oczywiste. Uczulenie kierowców na ten aspekt może przynieść firmie realne korzyści finansowe. Jak jednak kontrolować sposób prowadzenia auta? Tutaj też mogą pomóc nam lokalizatory GPS.

Warto w tym przypadku rozważyć zakup GPS AlfaTRACK S-220 z lokalizatorem GL-200 85 Dni działania za około 2000 złotych. Tutaj nie dość, że przez dłuższy czas nie musimy martwić się o baterię i jej naładowanie, to jeszcze wszystkie informacje możemy zbierać na żywo. Zobaczymy więc wszystkie zmiany tempa jazdy, gwałtowne zatrzymania. A to wszystko powoduje, że przez nieodpowiedzialnego kierowcę samochód spala więcej paliwa i firma niepotrzebnie traci pieniądze, narażając się na konsekwencje prawne i wizerunkowe w razie wypadku, którego przyczyną była brawura.

 

Flota firmowa i optymalizowanie kosztów – podsumowanie

Jak widać, jest wiele działań, które mogą podjąć przedsiębiorcy, aby rozsądnie i bezpiecznie ograniczyć wydatki na firmowe auta. Chcielibyśmy podkreślić, że o takich krokach warto poinformować naszych pracowników. Sami mogą również podsunąć wiele ciekawych pomysłów.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *