Jaką książkę dać dziecku pod choinkę?

Zainteresowanie dziecka książkami, literaturą nie należy do najprostszych zadań. Jest to jednak jeden z podstawowych obowiązków każdego rodzica, dbać o to, aby jego pociecha rozwijała się prawidłowo i w późniejszych etapach życia chciała chłonąć wiedzę.

Według doktorów, profesorów i wieloletnich badań, czytanie książek należy rozpocząć już w momencie, kiedy nasze maleństwo znajduje się w łonie matki. To właśnie wtedy kształtuje się jego słuch i zaczyna powolutku przyswajać dźwięki. Czytanie dzieciom to odpowiedzialność. Książki do tego przeznaczone powinny być napisane prostym, a jednocześnie wartościowym językiem, który pozwoli rozwijać zasób słów naszego malucha. Książka to wciągająca historia, zawierająca najważniejsze dla kształtującej się osobowości dziecka wartości. Przyjaźń, miłość i słuszność niesienia pomocy, to obowiązkowe elementy każdego spotkania z bajką, baśnią, wierszykiem.

Książka – najlepszy prezent dla dziecka

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsza-ksiazka-prezent-dla-dziecka

Książką, która spełnia wszystkie obowiązkowe kryteria, jest „Wierszobajanie”, autorstwa Edyty Budziszyn. Jest to przypomnienie najpiękniejszych baśni, które z pewnością znane są starszym czytelnikom. Wierszowana forma jest niezwykle przyjemna i z pewnością zainteresuje ona dzieci, które dzięki przedstawionym historiom poznają istotę uczuć.

Czytając „Wierszobajanie”, odbywamy niesamowitą podróż do niezapomnianych czasów dzieciństwa, jednocześnie wprowadzając dziecko w świat klasycznych baśni. Edyta Budziszyn przypomina czytelnikom takie historie jak „Pinokio”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie kaczątko” i wiele innych. Jest to bardzo ważny przystanek w czytelniczej przygodzie naszego dziecka, a zawarte w niej baśnie dają podstawę do poznawania magicznego świata.

Wierszobajanie pod choinką

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wierszobajanie-pod-choinka

„Świąteczne opowiastki”, autorstwa Małgorzaty Chaładus powstała z niezwykłych dziecięcych wzruszeń, które poruszyły serce i pisarską duszę autorki. Opisuje ona świąteczny czas, przepełniony refleksjami i przyjaznym nastrojem. Autorka przedstawia dzieciom najważniejsze wartości, które powinny być celebrowane w tym niezwykłym czasie. Najważniejsze nie powinny być prezenty, niekończąca się gonitwa, a miłość i rodzinne ciepło.

http://www.empik.com/opowiastki-swiateczne-chaladus-malgorzata,p1099781719,ebooki-i-mp3-p

Tadeusz Grubecki w swoich pięknie ilustrowanych książeczkach przedstawia historię poznającej świat Wiki. W części pierwszej Wiktoria odwiedza tytułowe „ZOO”, będące źródłem niesamowitych przygód i wrażeń, o których dziewczynka opowiada wierszem. Jest to niezwykle przystępna forma, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Autor przedstawia zoo jako magiczne miejsce wypełnione przeróżnymi zwierzętami, które wraz z główną bohaterką z pewnością staną się najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci.

http://www.empik.com/zoo-grubecki-tadeusz,p1131854890,ebooki-i-mp3-p

W kolejnej części, pod tytułem „Przygody Wiki”, towarzyszymy dziewczynce w przygodach i przeżyciach w znanym jej środowisku, którym jest działka babci i dziadka. Miejsce, w którym nuda nie zastanie ani Wiktorii, ani najmłodszych czytelników. Dzieci mają okazję poznać wiele informacji oraz ciekawostek o leśnych zwierzątkach i grzybach. Wierszowana, rozwijająca książeczka, która z pewnością przypadnie do dziecięcych gustów, a swoją zawartością i przesłaniem zadowoli i zaspokoi rodzicielskie potrzeby.

http://www.empik.com/przygody-wiki-grubecki-tadeusz,p1144389022,ksiazka-p

Adam Cichy to kolejny autor książek, skierowanych do dzieci. „Robaczki z naszej paczki” oraz „Ptaki – cudaki i inne zwierzaki” to opowieści, które pozwalają dzieciom zapoznać się z fascynującym i rozwijającym światem przyrody. Młodzi czytelnicy zyskują okazję, aby przyjrzeć się owadom, ptakom, które na co dzień możemy spotkać w przydomowych ogródkach, lasach, parkach. Nasze dzieci są mistrzami w zadawaniu pytań, na które niekiedy nawet rodzice nie potrafią odpowiedzieć. Z pomocą przychodzą książeczki Adama Cichego, które zaspokajają ciekawość naszych pociech. Kto w przyrodzie jest pracusiem, a kto największym leniem? Skąd biorą się motyle? W książkach znajdziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

http://www.empik.com/robaczki-z-naszej-paczki-cichy-adam,p1118803231,ksiazka-p

Najnowsza książka Adama Cichego, pod tytułem „A właśnie, że baśnie” odpowiada na te najtrudniejsze pytania, którymi wypełnione są dziecięce główki, a rodzice niekiedy są nimi wprost zasypywani. Gdzie podziewa się mityczny jednorożec? Czy nocą odwiedzają nas niezwykli goście? Książka idealna dla dzieci i ich rodziców, ponieważ nie możemy zapominać, że na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno.

https://bonito.pl/k-1855993-a-wlasnie-ze-basnie

Książki to niesamowity przekaźnik niekończącej się wiedzy o uczuciach i otaczającym dzieci świecie. To dzięki nim, ich horyzonty poszerzają się, a nasze siedzi rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *