Kartonowe opakowania dekoracyjne krok po kroku

Kartonowe opakowania to teraz jeden z najpopularniejszych rodzajów środków, jakie stosowane są do wysyłki towarów na odległość. Można je kupić gotowe, ale także zrobić samemu. Zwłaszcza jeżeli chce się je wykorzystać w innym wymiarze, niż opakowanie do wysyłki. Coraz częściej stosuje się kartonowe opakowania, jako elementy dekoracyjne w domach. Można w nich nie tylko przechowywać dokumenty, czy artykuły biurowe. Odpowiednio dobrany kolor, staranne wykonanie i ozdobienie mogą być idealnym elementem dekoracyjnym do mieszkania. 

Opakowanie krok po kroku

Pudełka ozdobne mają szerokie spektrum zastosowań. Jeżeli wykona się je samemu, satysfakcja i duma z posiadania takiej rzeczy jest podwójna. Można je zaadaptować nawet jako miejsce do przechowywania zdjęć. Wykonanie takiego pudełka dekoracyjnego krok po kroku jest bardzo proste.

1. Dobierz odpowiedni karton. Do domowego użytku tektura nie musi być aż tak bardzo gruba. Wystarczy dwu-warstwowa. Wtedy należy narysować odpowiedni kontur opakowania. Wyciąć cały szkielet z tektury i skleić ze sobą wszystkie ścianki. Konieczne jest także wykonanie wieczka, na podobnych zasadach co całe pudełko. Jeżeli wykonanie takiego pudełka nie jest możliwe, wystarczy udać się do sklepu papierniczego i kupić zwykłe kartonowe pudełko. Takie można dowolnie modyfikować.

2. Oprawianie pudełka. Do tego można przygotować kolorową folię – na czasie jest ta w odcieniach metalicznych. Bardzo efektowanie będzie wyglądała na półce. Oprawić można zarówno wieczko, jak i boki kartonowego opakowania. Na papierze należy zakreślić odpowiednią długość i szerokość pasków wieczka oraz pasków rogowych na ścianki. Następnie wyciąć i nakleić w docelowe miejsce.

3. Malowanie. Wnętrze kartonu nie musi być szare. Można je dowolnie pomalować. Najlepiej będzie zrobić to w jednolitym kolorze. Po aplikacji farby należy poczekać, aż wyschnie.

4. Napis. Najlepiej naszkicować go na początku ołówkiem. Wtedy ewentualne błędy będzie można zetrzeć gumką i od nowa napisać. Gotowe wzory dostępne są w Internecie. Wystarczy przenieść je na opakowanie kartonu lub umiejętnie przekalkować. Można także wyciąć litery i odrysować je na samym pudełku. Również cały napis można wydrukować i nakleić bezpośrednio na pudełko.

5. Ozdabiane pudełka. Ma to duży związek z jego docelowym przeznaczeniem. Pudełko na zdjęcia można ozdobić rysunkami i napisami związanymi z tą dziedziną. Kartonowe opakowania dekoracyjne do pokoju dziecinnego mogą być ozdobione balonikami, zwierzątkami lub samochodzikami. Krok po kroku można stworzyć małe dzieło sztuki.

Sprawdź więcej o pudełkach w firmie packhelp.com.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *