Czym pokryć dach?

Dachówka tradycyjna, blachodachówka czy też pokrycie bitumiczne? No właśnie, które z tychże pokryć dachu wybrać? Możliwości jest sporo. Na dachu można także ułożyć papę czy też nawet strzechę, która jest widywana na wsiach. Wybór jakby nie było jest bardzo duży. Przy wyborze już konkretnego materiału należy sugerować się zasadą jaki dach, takie jest pokrycie.

 

Dachówka tradycyjna, blachodachówka czy też pokrycie bitumiczne? No właśnie, które z tychże pokryć dachu wybrać? Możliwości jest sporo. Na dachu można także ułożyć papę czy też nawet strzechę, która jest widywana na wsiach. Wybór jakby nie było jest bardzo duży. Przy wyborze już konkretnego materiału należy sugerować się zasadą jaki dach, takie jest pokrycie.

Najważniejszy jest kształt dachu (prosty, płaski, spadzisty czy też jeszcze bardziej skomplikowany) jak i także sama konstrukcja więźby (delikatna czy też solidna). Gdy zastanawiamy się nad materiałem do pokrycia dachu jeszcze w fazie projektowania samego domu, to nasz wybór w zasadzie nie jest niczym ograniczony. Można sam projekt dopasować do rodzaju samego materiału i nie narażając się na żadne koszty dodatkowe. Niektóre spośród materiałów nadają się lepiej do dachów spadzistych niżeli płaskich, a dla niektórych dachów należy zaprojektować konstrukcję bardziej mocną. Gdy przeprowadzamy zaś remont pokrycia starego dachu bez wymiany jego, to jesteśmy już jednak ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi. Bardzo często nie pozwalają one na zastosowanie innych materiałów dowolnych. Do wyboru mamy faliste bitumiczne płyty. Są to włókna organiczne, które są nasączone bitumiczną masą. Płyty są pokryte bezpośrednio powłoką, która wykonana jest z polimerowej żywicy czy też jest po prostu akrylowo-winylowa. Warto zaznaczyć, że pokrycie to jest odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne jak i także na promienie UV. Płyty te układa się na dachach, które mają powierzchnię mało skomplikowaną. Kolejny materiał to bitumiczne dachówki. Mają tą zaletę, że są miękkie oraz można je łatwo przycinać oraz wyginać. Ich układanie przez to jest mało skomplikowane i nadają się nawet do trudnych powierzchni. Następny materiał to papa asfaltowa. Pokrywa się nią płaskie dachy. Papa jest stosowana także jako izolacja przeciw wilgoci oraz do wstępnego krycia spadzistych dachów ze sztywnym poszyciem.

Panele dachowe

Kolejne materiały to panele dachowe, którym warto przyjrzeć się dokładniej. Panel dachowy to jakby nie było połączenie tradycji z nowoczesnością. W związku z wyglądem ponadwiekowym jest polecany szczególnie na realizacje, które są objęte konserwatorską opieką. Należy zwrócić uwagę na wysoką estetykę, łatwość montażu oraz dużą wytrzymałość. Dzięki tymże powyżej wymienionym cechą panele dachowe cieszą się ogromną popularnością. W panelach dachowych zastosowany jest specjalny system montujący. Jest to niewątpliwie olbrzymi ich atut. Dzięki systemu montującemu panel montowany jest zatrzaskowo. Zaś wkręty są maskowane przez jego kolejne elementy. Zaletą kolejną jest możliwość taka, że można zastosować panele na dachach o bardzo małym stopniu nachylenia. Nie ma tutaj nawet mowy o skomplikowanych podziałach połaci. Jako pewnego rodzaju uzupełnienie panelu wiele firm proponuje bardzo szeroką gamę obróbek dachowych jak i także system rynnowy.

Panele dachowe przekonują swoich klientów najczęściej tym, że mają bardzo tradycyjny wygląd. Wygląd tradycyjny wciąż cieszy się ogromną popularnością. Niby jesteśmy nowocześni, ale ta tradycja jakoś nam drzemie w głowach i wciąż jest obecna. Oprócz wyglądu tradycyjnego zależy nam jednak z drugiej strony na nowoczesnej jakości. I tutaj właśnie panele dachowe dają nam to. Łatwy montaż także jest dla nas bardzo, ale to bardzo ważny. Niektórzy przecież samodzielnie decydują się na montaż, a więc dla nich jest to już w ogóle kluczowe. Panele dachowe mają także świetnie rozbudowany system maskowania połączeń. System ten jest w zasadzie niezawodny.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *