Doniczki plastikowe do domu

Zastanawialiście się, do czego można wykorzystać zużyte butelki plastikowe? Okazuje się, że są one ciekawym materiałem na zrobienie doniczek plastikowych na rośliny.

Doniczki plastikowe są najwyższej jakości, estetyczne i funkcjonalne. Doniczki plastikowe do domu stanowią doskonałą oprawę dla naszych roślin, które chcemy w nich obsadzić. Jakie mogą być doniczki plastikowe do domu?

Doniczki plastikowe do domu – butelki plastikowe

Zastanawialiście się jak zrobić doniczki plastikowe do domu z plastikowych butelek? Okazuje się, iż może to być ciekawa zabawa dla Ciebie i Twojego dziecka. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać plastikowe butelki do stworzenia doniczek plastikowych w domu.

Codziennie wyrzucamy plastikowe butelki na śmieci, ale nie wiemy, że można je poddać po odpowiednim przygotowaniu do ponownego użytku. Przy okazji dowiesz się, jak przetwarzać odpady, znaczy się nadawać im drugie życie. Właśnie oto chodzi z tymi butelkami, by ich nie wyrzucać od razu, a spróbować je jakoś wykorzystać. Angażując w to swoje dziecko, uczysz go przede wszystkim świadomości, iż macie razem wpływ na zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska czy emisji gazów cieplarnianych. A do tego wykorzystujecie ponownie butelki plastikowe w słusznym celu. W przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko śmieci. Przygotowując doniczki plastikowe do domu, nadajesz im drugie życie, a i rośliny w nich będą pięknie rosły. Atutem tego jest to, że możesz je dodatkowo ozdobić, wywiercić więcej dziur, aby woda dobrze spływała.

Doniczki plastikowe do domu – krok po kroku

Do wykonania doniczek plastikowych w domu, oprócz butelek plastikowych potrzebne Ci są nożyczki, farby, markery i dodatkowo ziemia, rośliny i sadzonki. Zatem

  1. Ze zgromadzonych butelek plastikowych, wybieramy miękkie butelki, aby łatwiej przychodziło wycinanie.
  2. Nożyczkami odcinamy górną jej część i odkładamy na bok.
  3. Następnie wykorzystując kolorowe farby, malujemy naszą doniczkę wedle uznania.
  4. Jeżeli potrzebujesz lepszego odpływu wody, przed malowaniem wywierć kilka dziurek.
  5. Po wyschnięciu farby, najlepiej jak jest to jasny kolor, czarnym bądź innym markerem możemy namalować uśmieszek.
  6. Do plastikowej doniczki nanosimy ziemi, aby roślina mogła lepiej rosnąć.
  7. Do ziemi dodajemy roślinę bądź sadzonkę i podlewamy.
  8. Gotowe. Doniczka plastikowa w domu zrobiona, wystarczy poczekać aż roślina urośnie.

Doniczki plastikowe do domu – podsumowanie

Zanim coś wyrzucisz, zastanów się czy czasem nie można tego ponownie wykorzystać, w jakiś sposób. Wykorzystując butelki na doniczki plastikowe do domu, przyczyniasz się do lepszego bytu na kuli ziemskiej. Ale za to zdobywasz całkiem za darmo materiał na doniczki plastikowe.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *