Czy domy w centrach miast są dużo droższe od tych na obrzeżach?

Wybierając dom często zastanawiamy się nad pewną zależnością. Czy zawsze domy w centrach miast są droższe od tych na obrzeżach? Dzisiaj się tego dowiemy oraz sprawdzimy, dlaczego czasami warto podjąć decyzję o kupnie mieszkania w centrum miasta.

Czy mieszkania w centrum naprawdę są droższe?

Bynajmniej. Tak naprawdę wszystko zależy od stanu mieszkania, jego metrażu, lokalizacji (ścisłe centrum, a okolice centrum to różnica). Poza tym, gdy chcemy kupić dom w ścisłym centrum miasta zazwyczaj do wyboru mamy mieszkania, apartamentowce czy kawalerki.

Mówiąc o domu w centrum mamy zazwyczaj na myśli osiedle domów jednorodzinnych, bliźniaków, czy lokali wolno stojących w odległości 1-5 km od ścisłej miejskiej aglomeracji. Z tych właśnie względów warto rozważyć, czy lepiej opłaca się kupić dom, czy mieszkanie. Ale dlaczego mieszkania w centrum wychodzą taniej niż na oberżach miast?

Koszty z jakimi trzeba się liczyć kupując mieszkanie na oberży, a nie w centrum

Przede wszystkim warto policzyć cenę paliwa lub biletów. Gdy pracujemy w centrum miasta, warto tez wziąć pod uwagę ile czasu możemy stracić na dojazdy, stanie w korkach, czy jazdę komunikacją miejską. Miesięczny koszt paliwa, pomnożony przez lata mieszkania na oberży może się okazać wyższy, niż dopłacenie do domu w centrum lub raty kredytu. Wystarczy poświęcić jeden wieczór na drobne kalkulacje jak codzienny dojazd do pracy, przewóz dzieci do szkoły, zakupy, bilety oraz wszystkie inne rzeczy które należy wziąć pod uwagę przy mieszkaniu na obrzeżach. Po tym wszystkim należy wyciągnąć wnioski co będzie bardziej opłacalne – centrum czy obrzeża. 

To sprawia, że bardzo często domy w centrum miasta kosztują znacznie mniej, niż te na obrzeżach. Więcej na ten temat dowiemy się zaglądając na stronę kli.com.pl. Znajdziemy tam więcej szczegółowych informacji. Możemy również zerknąć na różne projekty domów i wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.