Taśmy butylowe – dobry wybór

Taśmy butylowe znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym przemyśle. Są one szeroko używane w wielu dziedzinach życia: jako materiał chroniący przed wilgocią, uszczelniający budynki czy izolujący. Taśmy te są wykonane z butylu i to właśnie temu surowcowi zawdzięczają swoje unikalne właściwości.

Butyl

Butyl, nazywany powszechnie kauczukiem butylowym, jest popularnym polimerem, który należący do grupy kauczuków syntetycznych. Powstaje w wyniku polimeryzacji izobutylenu lub kopolimeryzacji izobutylenu z dodatkiem izoprenu bądź butadienu. W następnym etapie butyl poddawany jest wulkanizacji przy użyciu siarki lub związków nitrozowych.

Właściwości taśm butylowych

Taśmy wykonane z butylu nie pleśnieją, nie podlegają korozji i są nieprzepuszczalne dla pary wodnej i gazów. Co więcej, nie zawierają żadnych rozpuszczalników. Istotny dla zastosowania takich taśm jest fakt, że zachowują one cały czas swoją lepkość, nie zmieniają objętości i nie twardnieją. Butyl nie starzeje się – materiały z niego wykonane przez bardzo długi czas pozostają plastyczne, co oznacza, że nie kruszeją, w przeciwieństwie do mas bitumicznych.

Taśmy butylowe odporne są na promienie UV, różnorodne warunki pogodowe oraz inne czynniki atmosferyczne. Równocześnie charakteryzuje je bardzo duża lepkość do bardzo wielu, zarówno porowatych, jak i nieporowatych powierzchni. Ich użycie nie wymaga stosowania podkładów.

Zastosowanie taśm butylowych

Przede wszystkim taśmy butylowe to jeden z lepszych, dostępnych handlowo uszczelniaczy, ponieważ butyl ma właściwości powietrznoszczelne i wodoszczelne. Dlatego właśnie, powstające z niego taśmy znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle motoryzacyjnym. Doskonale sprawdzają się przy wytłumianiu wstrząsów, wypełnianiu otworów, a także mocowaniu i naprawie uszkodzonych różnego typu elementów. Dzięki dużej lepkości taśmy butylowe stosowane są do uszczelnień budowlanych czy samochodowych – zarówno do szwów i spoin, jak i folii.

Wykonane z butylu taśmy są także idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią. Natomiast te pokryte z jednej strony aluminium przeznaczone są do uszczelniania szwów, złączy w konstrukcji drzwi, okien, a także elewacji szklanych.

Na ryku dostępnych jest wiele rodzajów taśm. Wśród nich znajdują się odmiany dwustronne bądź jednostronne. W zależności od przeznaczenia mogą być wówczas pokryte aluminium lub flizeliną. Wykonane z butylu taśmy są także idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią. Natomiast te pokryte z jednej strony aluminium przeznaczone są do uszczelniania szwów, złączy w konstrukcji drzwi, okien, a także elewacji szklanych. Poszukując materiałów do zadań specjalnych, warto zwrócić uwagę na flagowy produkt firmy Progress Tapes – taśmy butylowe. Jako że przedsiębiorstwo współpracuje z wiodącymi europejskimi producentami materiałów samoprzylepnych, gama produktów przez nie oferowana odznacza się najwyższą jakością. W razie wątpliwości wykwalifikowani doradcy z powodzeniem pomogą w doborze idealnego rodzaju.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *