O meblach słów kilka

Porządne meble mogą być sporym wydatkiem i wielu potencjalnych nabywców w poszukiwaniu części umeblowania skupia się przede wszystkim na cenach. Należy jednak pamiętać, że w świecie mebli najbardziej istotną cechą gwarantującą długie lata przyjemnego użytkowania, jest jakość wykorzystanych do produkcji materiałów.

Porządne meble mogą być sporym wydatkiem i wielu potencjalnych nabywców w poszukiwaniu części umeblowania skupia się przede wszystkim na cenach. Należy jednak pamiętać, że w świecie mebli najbardziej istotną cechą gwarantującą długie lata przyjemnego użytkowania, jest jakość wykorzystanych do produkcji materiałów.

Odrębną kwestią zarówno w przypadku droższych zestawów meblowych jak i mebli budżetowych, jest ich umiejętna pielęgnacja, która może znacząco przedłużyć ich żywotność i sprawić, że przez wiele lat będą wyglądały jak nowe i cieszyły nasze oczy. Porad w tym zakresie zechciał nam udzielić przedstawiciel firmy Ad-Styl, oferującej meble do domu i dla firm.

Pierwszym krokiem pielęgnacji każdego mebla jest określenie materiału, z którego został wykonany, ponieważ każda powierzchnia charakteryzuje się swoimi specyficznymi potrzebami. W jaki sposób zatem w łatwy i szybki sposób czyścić i zabezpieczać meble różnego rodzaju?

Meble skórzane

Skóra, zarówno naturalna jak i sztuczna, to najbardziej podatny na zniszczenia materiał tapicerski. Przede wszystkim łatwo ją zarysować „szuraniem” po niej zamkami błyskawicznymi naszej odzieży, jeśli np. nosimy spodnie z kieszeniami zapinanymi takim ekspresem. Z czasem można też zaobserwować matowienie a nawet pękanie skóry, jeśli nie zabezpieczy się jej odpowiednio przed nadmiernym wysychaniem. Na szczęście jednak pielęgnacja nie nastręcza wielu trudności. Na rynku istnieje olbrzymi wybór produktów przeznaczonych do skór różnego rodzaju, które nie tylko w delikatny sposób usuwają zabrudzenia, ale dzięki kolorowym formułom mogą też maskować drobne rysy powstałe w wyniku nieodpowiedniego użytkowania mebla. Środki do pielęgnacji skory zawierają również substancje nawilżające, które zapewniają powłoce elastyczność i zabezpieczają ją przed pękaniem, powinny więc być stosowane regularnie, 2 do 4 razy w roku. Podczas pielęgnacji na co dzień świetnie sprawdzą się miękkie ściereczki z mikrofibry ub specjalne gumowe szczotki do zamszu. Pozwolą one odkurzyć mebel bez obaw o jego zarysowanie.

Meble z drewna

Meble z naturalnego drewna są wyposażeniem niezwykle efektownym, luksusowym. Kiedyś powszechne w każdym domu, na przestrzeni lat zostały częściowo wyparte przez meble ze sklejki i płyt, czyli tańszych materiałów. Warto jednak rozważyć zakup stołu czy szafy z prawdziwego drewna, ponieważ będzie to nabytek na bardzo długie lata.

Pielęgnacja drewna zależy od tego, czym powierzchnia mebla była pokryta pierwotnie. Meble olejowane czy woskowane będą wymagały innej pielęgnacji od tych pokrytych bejcą, lakierem czy politurą. Na szczęście jednak w każdym przypadku w prosty sposób odnowimy powierzchnię, dodamy meblom blasku lub nawet uzupełnimy drobne ubytki przy pomocy powszechnie dostępnych preparatów. Drobne ubytki można uzupełniać dobranym kolorystycznie woskiem meblarskim, który łatwo wypełnia szczeliny i daje się z łatwością szlifować. Preparaty profesjonalne pozwalają również zmienić wygląd mebla, który nam się już znudził, dzięki zmianie koloru lub stopnia połysku powierzchni. Na co dzień tak jak w przypadku mebli skórzanych, najlepszym wyjściem będzie używanie miękkiej ściereczki z dodatkiem łagodnych preparatów czyszczących oraz elektrostatycznych ściereczek do kurzu.

szkic2-2

Meble z płyty i sklejki

Obecnie stanowią najczęstszy wybór kupujących, głównie z powodu dobrego stosunku ceny do jakości. Relatywnie tanie, dostępne w olbrzymiej gamie wzorów i kolorów oklein sprawiają, że wkomponują się świetnie w każde pomieszczenie. Z powodu specyfiki materiału, z którego zostały wykonane, są łatwe w czyszczeniu i odkurzaniu. Należy jedynie pamiętać, aby unikać nadmiernej ilości wody, która w przypadku mechanicznego uszkodzenia okleiny może wsiąkać w głąb i powodować wypaczenie płyt.

W pielęgnację mebli każdego typu należy włożyć nieco czasu i serca, ale zdecydowanie warto, ponieważ to nasze meble będą tworzyć przytulny nastrój miejsca, w którym przebywamy na co dzień. Więcej o ofercie firmy Ad-Styl znajdziecie Państwo pod adresem http://ad-styl.pl/

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.