iRobot Roomba 980 – robot, który odkurzy za ciebie

Chyba każdy marzy o tym, aby sprzątanie mieszkania stało się, chociażby trochę prostsze i przyjemniejsze. Coraz więcej obowiązków domowych przejmują różnego rodzaj urządzenia. Zmywarka czyści brudne naczynia, robot kuchenny ułatwia przygotowanie posiłków. A odkurzanie? Zwykłe, duże odkurzacza stopniowo przechodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują automatyczne roboty sprzątające.

Inteligentne odkurzacze, bo tak również są nazywane, przebojem wdały się na rynek i zauważyć można, że zainteresowanie takim sprzętem stale rośnie. Popularność przyniosła im ogromna funkcjonalność, która niesie za sobą duże ułatwienie wykonywania codziennych obowiązków.

Na rynku dostępnych jest wiele marek automatycznych robotów sprzątających, jedną z nich jest iRobot. Producent w swej ofercie posiada wiele modeli inteligentnych odkurzaczy, jednak dzisiaj skupimy się na iRobot Roomba 980.

irobot-roomba-980-robotic-vacuum-d-2016020110500395-467539

iAdapt – nawigowanie urządzenia

Producent iRobot stworzył system inteligentnej nawigacji iAdapt 2.0. Znalazł on się m.in. w modelu Roomba 980. Jego główną zaletą jest możliwość  wizualizacji otaczającej go przestrzeni. Rozwiązanie to ułatwia dokładne analizowanie terenu oraz wykrywanie przeszkód (zarówno tych mniejszych, jak i większych), co ułatwia poruszanie się robota i omijanie barier.

Za to wszystko odpowiedzialne są czujniki – sensory poruszania się oraz kamera. Współpracują one ze sobą i tworzą „wirtualną mapę” otoczenia. Mapowaniu podlega nie tylko jedno pomieszczenie, lecz całe piętro. Ułatwia to płynne przemieszczanie się robota pomiędzy pomieszczeniami znajdującymi się na jednym poziomie. Inteligentne poruszanie się po przestrzeni sprzątającej wspomaga technologia vSLAM. Jej zadaniem jest mapowanie oraz lokalizowanie wszelkich przeszkód.

Pojemny akumulator

iRobot Roomba 980 został wyposażony w akumulator Li-Ion. Umożliwia on nawet 2 godziny sprzątania bez przerwy. Urządzenie inteligentnie sprawdza stan baterii i w przypadku, gdy poziom energii jest zbyt niski na kontynuowanie sprzątania, powraca do stacji dokującej. Po zakończonym procesie ładowania ponownie wraca do przerwanej czynności. Akumulator ładuje się również, gdy odkurzacz znajduje się w stacji dokującej w stanie uśpienia.

Funkcje iRobot Roomba 980 – czyli odkurzacz, który da się lubić

iRobot 980 został stworzony z myślą o walce z uciążliwym brudem, okruchami, pyłami, kurzem i innymi zanieczyszczeniami pojawiającymi się w mieszkaniach. Dzięki funkcjonalnej konstrukcji usuwa nieczystości nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak kąty pomieszczenia czy obszar przy meblach.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, sprzęt bez problemu omija wszystkie przeszkody, w tym nogi stołów, mebel, pod które nie ma możliwości wjechania itp. Niesie to za sobą wiele pozytywów, ponieważ użytkownik nie musi bać się, że jakaś powierzchnia zostanie niedoczyszczona albo urządzenie ulegnie awarii na skutek zderzenia się z jakimś przedmiotem.

System AeroForce, w który zostało wyposażone urządzenie, dzięki zastosowaniu gumowych wałków odpowiada nie tylko za dużą efektywność pracy, ale również usuwanie nawet najmniejszej drobinki kurzu z każdej powierzchni. Zrezygnowano tutaj z tradycyjnych szczotek, stawiając na praktyczniejsze i bardziej higieniczne rozwiązania

iRobot Roomba 980 nie ma również problemów z odkurzaniem dywanów. Dzięki funkcji Carpet Boost odkurzacz automatycznie po wykryciu zmiany podłoża na miękkie (dywanowe) zwiększa moc ssącą, aby jeszcze dokładniej zebrać brud i kurz. Użytkownik nie musi pamiętać o zmianie funkcji, bo urządzenie zrobi to samodzielnie.

Zorganizowana praca iRobot Roomba 980

Poruszanie się iRobot Roomba 980 opiera się na zorganizowanych i zaplanowanych manewrach. W celu uzyskania jak największej efektywności urządzenie wykorzystuje ruchy proste, równoległe do siebie. Co więcej, sprzęt inteligentnie diagnozuje obszar, na którym znajduje się więcej brudu i automatycznie cofa się, by ponowić na nim sprzątanie. Dopiero gdy wykryje, że usunął wszystkie nieczystości, kontynuuje swoją pracę.

Szybkość sprzątania iRobot 980 jest ściśle uzależniona od wielkości pomieszczenia oraz intensywności zabrudzenia. Producent deklaruje, iż na odkurzenie przestrzeni o powierzchni 20 m², urządzenie potrzebuje około 40 minut.

System ssący inteligentnego odkurzacza

iRobot to niewielkie urządzenie, które wyposażono w trzy niezależne szczotki oraz silnik wytwarzający moc ssącą. Pomimo niewielkich gabarytów tak urządzenia, jak i samego silnika – nie traci on na mocy i efektywnie odkurza wszelkie powierzchnie. Roomba 980 posiada możliwość pracy na dwóch różnych prędkościach.

Korzystanie z urządzenia za pomocą aplikacji mobilnej

iRobot opatentował również aplikację iRobot Home. Umożliwia ona zarządzanie pracą urządzenia z dowolnego miejsca (niekoniecznie z mieszkania). Wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym i mieć dostęp do Internetu. iRobot Home może pochwalić się takimi funkcjami jak m.in.: harmonogram sprzątania, możliwość zdalnego zlecenia odkurzania. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne wyposażone w system operacyjny Android oraz iOS.

Technologia Anti-Tangle – dla jeszcze lepszego wykrywania przeszkód

Technologia Antu-Tangle gwarantuje bezpieczne poruszanie się iRobota po pomieszczeniu. Ułatwia wjeżdżanie na dywan oraz przejazd ponad napotkanymi na drodze kablami. Nie należy obawiać się, że sprzęt wciągnie kable, które zaplączą się szczotki. Podczas pokonywania takiego rodzaju przeszkód, gumowe wałki automatycznie wyłączają się, a iRobot bezpiecznie je pokonuje. Funkcja ta aktywuje się automatycznie i sygnalizowana jest krótkim impulsem dźwięku.

Wirtualne ściany

Wirtualne Ściany to niewielkie urządzenia, które mają za zadanie ograniczenie obszaru sprzątania lub uniemożliwienie wjechania robota do danego pomieszczenia. Ponadto mogą działać w drugim trybie, który świetnie sprawdza się na niewielkich powierzchniach o dużym poziomie zabrudzenia (np. w kuchni). Aktywowanie drugiego trybu skutkuje tym, że urządzenie porusza się po okręgu wokół Wirtualnej Ściany.

Zawartość zestawu

Użytkownik znajdzie w zestawie: dodatkowy filtr, szczotkę, stację dokującą i dwie Wirtualne Ściany.

iRobot-Roomba-980-AeroForce

Design iRobot Romba 980

iRobot Roomba 980 charakteryzuje się niewielkimi gabarytami (zaledwie 9 cm wysokości). Jego obudowa została wykonana z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu jest niezwykle trwała. Dostępny w wersji kolorystycznej czarnej.

Praktycznym rozwiązaniem jest składana rączka, która pozwala na przenoszenie sprzętu. W górnej części iRobot znajduje się przycisk zwalniania pojemnika na nieczystości, „Clean”, przycisk aktywujący sprzątanie miejscowe oraz przycisk dokowania. Zlokalizowane są tu również kontrolki sygnalizujące połączenie z Wi-Fi, sygnalizujące napotkane problemy, wskazujące stopień naładowania baterii oraz poziom zapełnienia pojemnika nieczystościami.

Cena iRobot Roomba 980

Koszt zakupu iRobot Roomba 980 to około 4300 złotych.

iRobot-Roomba-980-New

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *